Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Czy bezlusterkowiec dobry do sportu?

  1. #11

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No nie dokońca tak jest. Fotografowanie biegaczy to ciągłe przeskakiwanie obiektywem z jednego biegacza na drugiego. Co innego kiedy fotografuje sie biegaczy grupowo, ale te zdjęcia nie wychodza zbyt ciekawie. No cóz, pewnie kupie jednak bezlusterkowca (lekkośc tego apataru i sporo ciekawych funkcji mnie przekonuja) a jeśli efgekty w fotografii sportowej nie będa takie jakich oczekuję, to kupie jeszcze Nikona z jednym dłuższym obiektywem.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kasjer Zobacz posta
    No nie dokońca tak jest. Fotografowanie biegaczy to ciągłe przeskakiwanie obiektywem z jednego biegacza na drugiego. ...
    Nie do końca tak jest. Zależy od biegu. W jednym biegną w kupie, a w innym stawka się rwie. Nie ma reguły. Jak biegną w kupie, to AF się liczy, jak grupa się porwie, to manual da radę, a czasem, to nawet ma przewagę nad AF. Na początku jest decyzja jakie biegi i jakie kadry, a później dobór sprzętu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Tak sobie wspominam że najprzyjemniej robiło mi się biegi zestawem E-M5 + 35-100/2.8 Panasonica - chyba jest to najlepszy stosunek wagi / jakości - teraz używam 40-150/2.8 jest lepszy zakres ale ... gdybym nie używał go też do "ptaków"to powróciłbym do 35-100/2.8. Aktualnie taki zestaw E-M10 Mark II lub E-M5 Mark II byłby idealny (ale warto zakupić z gripem - ja połówki gripu z E-M5 nie praktycznie nie odpinam Do tego coś szerokiego choćby 14/2.5 panasonica i praktycznie zestaw wielkości większego kompaktu. Dla mnie taki zestaw był znacznie lepszy od używanego wcześniej Nikona D90 + Sigma 50-150/2.8
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Nie fotografowałem zbyt dużo biegów (raczej biegnącego dzieciaka) ale wydaje mi się, że przy dłuższych dystansach zawodnicy nie biegną jakoś bardzo szybko i w większości szkieł AFS da spokojnie radę nawet przy zawodniku biegnącym na wprost. Przy 150 mm f/2.8 czy 75/1.8 GO może być już za mała, ale przy bardziej domkniętej przysłonie powinien dać radę.

  5. #15

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Fotografowanie biegu na manualu u mnie odpada. Własnie najbardziej kiedy biegna pojedynczo. Mocno wtedy pracuje nad kadrowaniem i nie ma czasu mysleć o ostrosci. Szczególnie że lubię bawić sie głebia ostrości i rozmytym tłem.
    Musze to jeszcze przetrwaić

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Nie fotografowałem zbyt dużo biegów (raczej biegnącego dzieciaka) ale wydaje mi się, że przy dłuższych dystansach zawodnicy nie biegną jakoś bardzo szybko i w większości szkieł AFS da spokojnie radę nawet przy zawodniku biegnącym na wprost. Przy 150 mm f/2.8 czy 75/1.8 GO może być już za mała, ale przy bardziej domkniętej przysłonie powinien dać radę.
    Czołówka biegów biegnie zprędkościa ok 18km/h (najlepsi maratonczyzy na swiecie robia 20km/h Jest co robic

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Z punktu widzenia AF wygląda to tak, że jak biegną w Twoją stronę, to jest 18km/h, jak biegną prostopadle, to jest 0km/h. Zawsze jest wybór

    I jeszcze naszła mnie taka refleksja... każdy pytający stara się być tajemniczy jak Don Pedro (dla młodzieży gugiel), a to nie ma sensu. Pytanie było o sport, zeszło na biegi, a nawet w samych biegach sporo, a nawet bardzo sporo, zależy od rodzaju biegu i od tematu, czyli bieg (fajne zdjęcie dowolnej osoby), czy jakaś ustalona osoba. Konkretne pytanie brzmi np. tak: "moja dziewczyna biega w maratonach i chciałby robić jej fajne zdjęcia, co polecacie?", a pytanie "co do sportu?" to zwykłe zawracanie d. i strata czasu odpowiadających.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 26.05.17 o 16:42
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #17

    Dołączył
    May 2017
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Z punktu widzenia AF wygląda to tak, że jak biegną w Twoją stronę, to jest 18km/h, jak biegną prostopadle, to jest 0km/h. Zawsze jest wybór

    I jeszcze naszła mnie taka refleksja... każdy pytający stara się być tajemniczy jak Don Pedro (dla młodzieży gugiel), a to nie ma sensu. Pytanie było o sport, zeszło na biegi, a nawet w samych biegach sporo, a nawet bardzo sporo, zależy od rodzaju biegu i od tematu, czyli bieg (fajne zdjęcie dowolnej osoby), czy jakaś ustalona osoba. Konkretne pytanie brzmi np. tak: "moja dziewczyna biega w maratonach i chciałby robić jej fajne zdjęcia, co polecacie?", a pytanie "co do sportu?" to zwykłe zawracanie d. i strata czasu odpowiadających.
    Ja fotografuję głownie biegi, rzadziej triathlony, rowerowe MTB. Robię zdjęcia dziewczynom i całym grupom. Fotografuję "na czołókę" i z boku i nie chcę sie zastanawiać, czy focus da radę czy nie (w lustrzankach o tym nie myslę). Pytanie proste "do sportu", ale faktycznie - szachy to też sport Cała rzecz sprowadza sie do watpliuwości czy AF daje radę. Bo w ocenach do Olympusów komentarz był krótki - są problemy. Praktycy z tego forum to potwierdzają. Wniosek taki - jednak 2 aparaty

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zanim zaczniesz wyciągać wnioski, to lepiej sprawdź to samemu. Na forach często można spotkać się z opiniami, że takim a takim sprzętem czegoś się nie da zrobić. I wtedy pojawia się ktoś, kto o tym nie wiedział i jakimś cudem udało mu się to zrobić bez żadnych problemów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Problemy są dwa - pierwszy z kontrastowym AF, który z zasady łapie na bardziej kontrastowym obiekcie i może sobie wybrać ostrość na krzakach za biegaczem. Jeżeli będziesz miał mniejszą ramkę AF i będziesz kadrował z miarę centralnie to takie coś raczej się nie przytrafi, ale przy małym obiekcie i dużym polu AF może.
    Drogi problem to kiepsko działający AFC. Przy CDAF autofocus musi cały czas "pompować" żeby wykryć maksymalny kontrast czyli przechodzić za i wracać przed punkt ostrości. Przy bezlustrach z hybrydowym AF powoli zaczyna to działać.

Podobne wątki

  1. Coś dla amatorów sportu
    By orm in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31.01.13, 19:54
  2. e-30 czy e-3 do sportu?
    By mochool in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 4.05.11, 15:45
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13.08.09, 11:34
  4. Obiektywy do sportu - ZD 50-200 czy Sigma 70-200
    By Aisha in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11.04.09, 21:42
  5. 4ENERGY - zdjęcia ruchu, rekreacji, sportu
    By 4energy in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.08.05, 10:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.