Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: 500+ dla sikorek

OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    135
    Galeria klubowicza

500+ dla sikorek

Na początku zimy stałem się przypadkowym posiadaczem lidlowego szesciopaka kulek tłuszczowo-nasiennych dla sikorek. Sam tego nie zjem, wyrzucić też szkoda. Powiesiłem jedną kulkę na balkonie. Przez całą zimę widocznych sikorek zero, ślady żerowania widoczne, ale niemal zerowe. Wyrzuciłem zimowa kulkę, ale zostało mi jeszcze pięć (data przydatności sięga przyszłego roku). Powiesiłem kolejną i znowu nic. Do czasu. Od kilku tygodni szaleństwo w porównaniu z minionym okresem. Kilka wizyt dziennie (okres lęgowy?), no i mnie wzięło Zacząłem wkładać do siatki z kulką orzeszki ziemne (niesolone), orzechy włoskie i... mam wrażenie, że mam sikorkową rodzinę na utrzymaniu
    Teraz pytanie: obecny układ bardzo mi pasuje, czym i jak karmić sikorki bez narażania się na totalną ptasią stołówkę i zas..ny balkon?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

OlyJedi Awatar Rabbit
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    111
    Galeria klubowicza
    Powiem Ci tak, też zimą swego czasu zakupiłem kulki ziarkowe dla sikorek, żeby zrobić fotki, sikorki były jednak szybko przestałem dokarmiac, bo tak jak piszesz brudno stale, a do tego nie wiem jak u Ciebie spółdzielnie zakazują dokarmiania ptaków na balkonach.
    Karol + Olek + kilka szkiełek

OlyJedi
    Siła reputacji
    106
    Galeria klubowicza
    U moich rodziców na utrzymaniu są bociany. Już 3 rok z rzędu wyjadają resztki z obiadu, praktycznie tak się oswoiły, że można podejść na kilka metrów.

OlyJedi Awatar viruuss
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła reputacji
    85
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    N
    Teraz pytanie: obecny układ bardzo mi pasuje, czym i jak karmić sikorki bez narażania się na totalną ptasią stołówkę i zas..ny balkon?
    słonecznik w łupinach brudu nie unikniesz
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    135
    Galeria klubowicza
    Właśnie tych łupin trochę się boję i stawiam na pokarm bezodpadowy
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    57
    Galeria klubowicza
    Właśnie tych łupin trochę się boję i stawiam na pokarm bezodpadowy
    Słonecznik może być łuskany.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Olympus Stylus 1 + Sony A6000+kit 16-50

OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    135
    Galeria klubowicza
    Co im dawać, to już z grubsza wiem (słonecznik, orzechy, orzeszki). Jeszcze nie do końca wiem jak. Z kulek chcę się wycofać, bo produkują za dużo śmieci.

OlyJedi Awatar Holek
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    33
    Galeria klubowicza
    Co im dawać, to już z grubsza wiem (słonecznik, orzechy, orzeszki). Jeszcze nie do końca wiem jak. Z kulek chcę się wycofać, bo produkują za dużo śmieci.
    jak zacząłeś karmić to raczej nie przestawaj bo nie wiadomo czy rodzice nazbierają tyle robali dla maluchów; zagryź zęby, połóż jakąś plandekę pod karmnik żeby łatwiej było posprzątać i dołóż jakieś poidełko - będziesz miał "z kamerą wśród zwierząt" przez cały sezon
    ewentualnie zainwestuj w karmnik z jakąś szerszą podstawką (taka tuba na ziarno, nasiona) - teraz poza sezonem zimowym pewnie będzie taniej na znanym portalu aukcyjnym;

jak dołożysz jeszcze fotki ze swojej stołówki z sikorami to już wogóle będzie miodzio

pzdrH
    Hołek
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"

OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    135
    Galeria klubowicza
    Cytat Zamieszczone przez Holek Zobacz posta
    jak zacząłeś karmić to raczej nie przestawaj bo nie wiadomo czy rodzice nazbierają tyle robali dla maluchów; zagryź zęby, połóż jakąś plandekę pod karmnik żeby łatwiej było posprzątać i dołóż jakieś poidełko - będziesz miał "z kamerą wśród zwierząt" przez cały sezon
    ewentualnie zainwestuj w karmnik z jakąś szerszą podstawką (taka tuba na ziarno, nasiona) - teraz poza sezonem zimowym pewnie będzie taniej na znanym portalu aukcyjnym;

jak dołożysz jeszcze fotki ze swojej stołówki z sikorami to już wogóle będzie miodzio

pzdrH
    Hołek
    I dokładnie o to chodzi, teraz nie odpuszczę, nie zostawię zaprzyjaźnionej rodziny w potrzebie Problem z kulką polega na tym, że ptaszki zrobiły się wybredne i po prostu rozwalają kulkę wybierając smakołyki. Mój najnowszy pomysł jest taki, że do siatki włożę kawałek grubej gałęzi (tak z 5 cm, żeby miały się czego chwycić) i kilka orzechów. Mam nadzieję, że to będzie sposób w miarę bezśmieciowy. Zobaczymy co będzie dalej. Ze dwa miesiące maja zagwarantowane, później będzie już tyle nasion w przyrodzie, że jak będę miał ich dosyć, to dam sobie spokój
    Zdjęć z tego raczej nie będzie. Raz, że fotografowanie ptaszków mnie nie kręci, a one wymagałyby trochę zaangażowania (przylatują dosłownie na chwilę, poza tym "jadłodajnia" jest w takim miejscu, że przez drzwi balkonowe jej nie widać, a reszta ściany, to "nieotwieralna" szyba).

Jeśli chodzi o karmnik, to musi być wersja wisząca, bo dzięki temu nie mam innych gości, a popularna stołówka w stylu "makdonald" lub bar mleczny pewnie by się zakończyła u mnie rozwodem To musi być ekskluzywny lokal tylko dla sikorek
    Ostatnio edytowane przez fret ; 18.05.17 o 11:47

Uprawnienia umieszczania postów