Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Nie miała baba problemów...

  1. #1
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria

    Nie miała baba problemów...

    No właśnie... nie miałam większych problemów to kupiłam laptopa z W10 i... nie wiem jak się w nim poruszać
    Przesiadka z XP na siódemkę była właściwie bezbolesna, mimo obaw, ale teraz... po uruchomieniu W10 kompletnie nie mam pojęcia jak się z nim obchodzić.
    Przede wszystkim nie podobają mi się kafelki, czy można się ich pozbyć i sprawić, żeby pulpit wyglądał jak "normalny"?
    Zamiast cieszyć się z nowego nabytku to siedzę i patrzę na niego jak na jeża

    W ogóle to jestem zdziwiona, że nie dostałam płyty z systemem, czy to norma? A co jeśli coś się "spsuje"?
    I jestem przerażona ogromem informacji jakie zbiera "wielki brat"
    Większość odznaczyłam ale... czy dobrze? Jak to sprawdzić?
    Ostatnio edytowane przez edorka ; 16.05.17 o 09:22

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    to, że nie dostałaś płyty to norma. W laptopie jest pewnie opcja recovery - przywrócenie do stanu "fabrycznego"
    trzeba było brać z Windows 10 Pro - miałabyś możliwość downgrade do Windows 7 Pro Teraz albo 10-tka albo updgade 10-tki do wersji Pro i przejście na 7-mkę.

    W necie jest trochę różnych programów, które zmieniają wizualnie 10-tkę upodabniając ją do starszej wersji. Może czegoś takiego poszukaj?

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    10 to bardzo fajny system. Używam od 2 lat i sobie chwalę.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    ...
    I jestem przerażona ogromem informacji jakie zbiera "wielki brat"
    Większość odznaczyłam ale... czy dobrze? Jak to sprawdzić?
    To że odznaczyłaś wcale nie oznacza że już nie zbierają danych. Zbierają.
    Przyjedź do mnie, postawię Ci Debiana. Będzie wyglądał jak XP, będzie działał jak W7, będzie szybki jak rakieta "Kima"; nie będziesz się bała wirusów, no i co tam jeszcze chcesz
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    T... no i co tam jeszcze chcesz
    ... i odpalisz sobie na tym wszystkie programy, do których jesteś przyzwyczajona?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... i odpalisz sobie na tym wszystkie programy, do których jesteś przyzwyczajona?
    Tu jest ten "problem". Programy graficzne jak Lightroom, DxO (taki program autorka wątka używa z tego co wiem), PS Elements, wtyczki od Nik Collection (obecnie darmowe) i sporo innych, niestety na Linuksie nie pójdą. Może dla przyzwyczajonych do Gimpa i Darktable (czy Raw Therapee) jest to jakaś alternatywa.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 16.05.17 o 15:11
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #7
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    To że odznaczyłaś wcale nie oznacza że już nie zbierają danych. Zbierają.
    Przyjedź do mnie, postawię Ci Debiana. Będzie wyglądał jak XP, będzie działał jak W7, będzie szybki jak rakieta "Kima"; nie będziesz się bała wirusów, no i co tam jeszcze chcesz
    Chętnie do Was przyjadę jak tylko będzie okazja i jeszcze chętniej skorzystam z pomocy tylko...

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... i odpalisz sobie na tym wszystkie programy, do których jesteś przyzwyczajona?
    no właśnie...

  8. #8
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Chętnie do Was przyjadę jak tylko będzie okazja i jeszcze chętniej skorzystam z pomocy tylko...


    no właśnie...
    Nie wiem w czym masz problem - to co potrzebuję wyciągnąłem na dolny pasek, menu start jest podobne, trudniej jest się dokopać do programów zarządzających.
    Nie korzystam z kafli.
    To moje wrażenia, mam 5 komputerów w tym dwa laptopy, w jednym został w7. Da się żyć...
    Po kilku tygodniach a może nawet dniach uśmiechniesz się do swoich wcześniejszych odczuć....

    Będzie dobrze.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #9
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nie wiem w czym masz problem - to co potrzebuję wyciągnąłem na dolny pasek, menu start jest podobne, trudniej jest się dokopać do programów zarządzających.
    Nie korzystam z kafli.
    To moje wrażenia, mam 5 komputerów w tym dwa laptopy, w jednym został w7. Da się żyć...
    Po kilku tygodniach a może nawet dniach uśmiechniesz się do swoich wcześniejszych odczuć....

    Będzie dobrze.
    Z czym mam problem? Pewnie masz rację i za jakiś czas sama do wszystkiego dojdę ale żal mi właśnie czasu,
    jaki będę musiała poświęcić na naukę systemu praktycznie od nowa i dostosowanie go do moich wymagań.
    Chętnie bym się przesiadła na Linuxa ale to by oznaczało jeszcze więcej nauki a mnie już zwyczajnie się nie chce.

  10. #10
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Z czym mam problem? Pewnie masz rację i za jakiś czas sama do wszystkiego dojdę ale żal mi właśnie czasu,
    jaki będę musiała poświęcić na naukę systemu praktycznie od nowa i dostosowanie go do moich wymagań.
    Chętnie bym się przesiadła na Linuxa ale to by oznaczało jeszcze więcej nauki a mnie już zwyczajnie się nie chce.
    Wiesz Eda wybrała sobie kiedyś jakiś czas temu laptopa z W8, to było zupełnie coś innego niż XP z którego korzystała poprzednio, ale potem telefon też wzięła od Nokii z Wmobile i daje rady.
    Wyrzuciło się jej całe to dziadowstwo od producenta laptopa i część opcji z Windy z których nie korzysta z kafli i poszło łatwiej.
    Jestem przekonany, że po krótkim czasie będziesz na nowym sprzęcie śmigać.
    Powodzenia.

    PS. Laptop nie koza...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Miała być zima i śnieg
    By MaciekMG in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17.08.16, 19:44
  2. Wyniki OR: Goła baba
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 8.09.10, 10:49
  3. Miała być przyroda
    By RadioErewan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26.04.07, 07:40
  4. kilka problemów.
    By m. in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25.09.05, 13:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.