Zobacz wyniki ankiety: Głosowanie PopRAWka 9/2017 wybieramy max. 2 prace

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1. Dziadek

    1 4,17%
  • 2. andtor2

    7 29,17%
  • 3. Ceat

    4 16,67%
  • 4. A56

    11 45,83%
  • 5. tropic

    2 8,33%
  • 6. easy_rider

    9 37,50%
  • 7. Bodzip

    2 8,33%
  • 8. west73

    0 0%
  • 9. dudidu

    0 0%
  • 10. Ola_Olga

    0 0%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Wątek: popRAWka 9/2017 Głosowanie i Wyniki

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Wywoływanie cyfrowego negatywu tylko po to by usunąć błędy, które zauważymy nie ma sensu. Zdjęcie ma być tak zrobione, aby się podobało jak największej ilości osób. Przecież dla jednych coś będzie błędem, dla innych nie. Kto ma decydować na co ludzie mają zwracać uwagę, jak powinni głosować. Kogo zapytać na które zdjęcie oddać głos?
    Po głosowaniu możemy sobie pisać na temat PopRAWki, nawet jest to wskazane, ale nie krytykujmy tych co zagłosowali na zdjęcie, które mi się nie spodobało. Są wolni i mają prawo decydować co im się podoba a co nie.
    Do tej pory tak było i niech tak zostanie. To moje przemyślenia.

  2. #22
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    I to mimo tego, że andtor_2 podaje link do przygotowanej paczki z poprawkami... Jest wszystko - wystarczy ściągnąć, przejrzeć na czymś większym od telefonu przed zagłosowaniem.
    W tej edycji nie było tej paczki, miałem kłopoty z wstawieniem. Jak ktoś chciał to sobie poradził. Można powiększyć do pełnego rozmiaru i zapisać zdjęcie.
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    ...Po głosowaniu możemy sobie pisać na temat PopRAWki, nawet jest to wskazane, ale nie krytykujmy tych co zagłosowali na zdjęcie, które mi się nie spodobało. Są wolni i mają prawo decydować co im się podoba a co nie. Do tej pory tak było i niech tak zostanie. To moje przemyślenia.
    Dokładnie jestem tego samego zdania i zapraszam jak najliczniejsze grono forumowiczów do głosowania.
    Bez głosujących ta zabawa nie ma za bardzo racji bytu i w tym miejscu jeszcze raz dziękuję wszystkim, którym się chce poświęcić czas na głosowanie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.05.17 o 17:40
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #23
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Według tego co piszesz powinno być również niedopuszczalne i zawsze 100% kadru bo tylko poprawiamy.
    Zdaje mi się, że w ogóle nie rozumiesz o czym piszę.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  4. #24
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Zdaje mi się, że w ogóle nie rozumiesz o czym piszę.
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    To jest "popRAWka"!
    W OR można na to nie zwracać uwagi, tam rzeczywiście to nie jest najistotniejsze. Tu nie chodzi o nasze wizje ale o to, by najlepiej wywołać rawa, "wyciągnąć" z niego jak najwięcej a to wymaga umiejętności patrzenia i szukania błędów, niedoskonałości i poprawienia tego w obróbce.
    A może ja się mylę
    Najwidoczniej nie rozumiem. Wydaje mi się, że kadrowanie to też wizja zdjęcia i każdy może mieć inną.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.05.17 o 17:50
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #25
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    ... nie krytykujmy tych co zagłosowali na zdjęcie ....
    Właśnie ten sposób myślenia mi się nie podoba. To tak, jakby w konkursie piosenki oceniać urodę piosenkarki czy garnitur piosenkarza.
    W popRAWce należy oceniać poprawkę a nie zdjęcie!
    Zabawa powstała dawno temu w celach dydaktycznych i taką funkcję powinna zachować. MZ, sprowadzanie jej do jeszcze jednego "konkursu piękności", tę funkcję jej odbiera.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  6. #26
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Czyli uważasz, że w każdej edycji co prowadziłem wszystkie prace to były na konkurs piękności i z popRAWką niewiele miały wspólnego. Polecam przejrzeć wątek Mistrzowie i Archiwum popRAWki, są tam też linki do każdej z popRAWki i można zobaczyć inne prace (nie tylko te zwycięskie). Kiedyś była rzeczywista popRAWka, teraz konkurs piękności.
    Szkoda, że tak myślisz i moja wizja popRAWki Ci nie odpowiada. Pewnie dlatego też nawet nie głosujesz na tak marne prace jak ostatnio są w tym konkursie.

    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    ...To tak, jakby w konkursie piosenki oceniać urodę piosenkarki czy garnitur piosenkarza. ...
    Jeżeli już (bo porównanie mało adekwatne mz.) to w konkursie piosenki zawodowy krytyk muzyczny mógłby ocenić piosenkę bardzo nisko, a zwykłemu widzowi akurat bardzo się podobała. Ten zwykły słuchacz nie ma prawa wyrazić swojego zdania bo może za mało się zna ? Filmów też nie powinniśmy oceniać (w sensie podobał się czy nie) bo jesteśmy laikami w tym temacie ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.05.17 o 18:49
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #27
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Najwidoczniej nie rozumiem. Wydaje mi się, że kadrowanie to też wizja zdjęcia i każdy może mieć inną.
    Dobrze, specjalnie dla Ciebie - pisząc nasze wizje miałem na myśli edycję "nasze wizje".
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  8. #28
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Dobrze, specjalnie dla Ciebie - pisząc nasze wizje miałem na myśli edycję "nasze wizje".
    Dziękuję, choć niewiele to zmienia.
    PS.
    Nie przepadam za edycją nasze wizje, dlatego tak rzadko się pojawia.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 23.05.17 o 18:20
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar A56
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    641
    Siła reputacji
    103
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    Właśnie ten sposób myślenia mi się nie podoba. To tak, jakby w konkursie piosenki oceniać urodę piosenkarki czy garnitur piosenkarza.
    W popRAWce należy oceniać poprawkę a nie zdjęcie!
    Zabawa powstała dawno temu w celach dydaktycznych i taką funkcję powinna zachować. MZ, sprowadzanie jej do jeszcze jednego "konkursu piękności", tę funkcję jej odbiera.
    "Właśnie ten sposób myślenia mi się nie podoba."
    Chcesz powiedzieć, że ludzie nie mają prawa myśleć po swojemu? Chcesz narzucać sposób myślenia?
    Już w tym kraju to przeszliśmy. Nic dobrego nie wyszło.
    Porównanie do garnituru i urody piosenkarza to ma się nijak do zdjęcia.
    Chcesz mi powiedzieć, że to co Ty uznasz za godne poprawienia, to ja muszę poprawiać? Mnie właśnie takie coś się podoba i będę zdziwiony że Ty poprawiasz.
    I Ty i ja mamy swoją rację i nie zmuszajmy innych do zachowań pod dyktando. Zdjęcie ma się podobać i czy chcesz, czy nie ludzie zawsze tak będą to spostrzegać.
    Napisałeś "Zabawa powstała dawno temu w celach dydaktycznych i taką funkcję powinna zachować."
    Nawet nie wyobrażasz sobie ile nauki wyciągam z tej zabawy. Analizuje każde zdjęcie i widzę ile rzeczy mogłem lepiej zrobić a nie zrobiłem lub nie zauważyłem, że można było.
    To jest moja droga do nauki dzięki tej zabawie. Nikt nie musi mi mówić jak mam zdjęcie zrobić. Mam swój rozum i potrafię krytycznie spojrzeć na to co robię.
    Oprócz lekcji z wywołania zdjęcia ta zabawa uczy mnie tego jak inni widzą to co ja widzę. Czasem jest to diametralnie inne spojrzenie i za to im dziękuję.

  10. #30
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Chcesz powiedzieć, że ludzie nie mają prawa myśleć po swojemu? Chcesz narzucać sposób myślenia?
    Zupełnie nie rozumiem skąd takie wnioski.
    To, że mi się coś nie podoba, nie znaczy, że chcę coś innego narzucać. Pewnie udzieliła Ci się ogólna nerwowość w kraju.
    Dziś albo jest taka sytuacja, że jak nie popierasz jednych to na pewno jesteś z "tych drugich".
    Nie oglądam TVP i nie czytam GW, nikomu niczego nie zabraniam, nikomu nic nie narzucam, wyrażam tylko SWOJĄ opinię.
    Cytat Zamieszczone przez A56 Zobacz posta
    Nawet nie wyobrażasz sobie ile nauki wyciągam z tej zabawy.
    Nauka powinna być przede wszystkim dla oglądających a tych jest więcej niż autorów poprawek. Przez oglądanie tego samego kadru w różnych wersjach, mogą zobaczyć jak można, czy też jak nie należy obrabiać. Mogą porównać różne wersje i wyciągnąć wnioski, podpytać autora i czegoś się nauczyć.
    Tak widzę funkcję edukacyjną tej zabawy ale nie chcę niczego narzucać
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Podobne wątki

  1. popRAWka 8/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 2.05.17, 00:06
  2. popRAWka 7/2017 - Głosowanie i Wyniki
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19.04.17, 22:20
  3. popRAWka 4/2017 - Głosowanie
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 8.03.17, 23:18
  4. popRAWka 3/2017 - Głosowanie
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.02.17, 12:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.