Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Wada fabryczna E-M5 brak śruby mocującej trzpień paska

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Wada fabryczna E-M5 brak śruby mocującej trzpień paska

    Moje E-M5 dzisiaj zaskoczyło mnie jak rzadko kiedy Olek mnie zaskoczył. Zawsze firma w mojej opinii była solidna i ciała nie dawała, ale tym razem ręce mi opadły. W sumie miałem sporo szczęścia bo aparat nie rozbił się o ziemię jak w tym przypadku: https://forumprawne.org/prawa-konsum...awa-firmy.html

    W skrócie trzpień mocowania nie był wkręcony w body a tylko w nie wklejony.

    Czy ktoś się już spotkał z taką wadą? Wymiana na gwarancji odpada bo aparat ma już kilka lat a ja też nie jestem jego pierwszym userem.
    Można to jakoś naprawić we własnym zakresie czy pozostaje mi już tylko wizyta u magika?
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	omd.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	80,6 KB
ID:	190641  

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Zasadniczo było to szczęście w nieszczęściu, bo w niefortunnej sytuacji, kiedy urwał się ten dzyndzel, uratowałeś sprzęt przed stłuczką. Osobiście wysłałbym body jednak do serwisu Olympusa zamiast do "magika", a po wycenie naprawy spróbowałbym negocjować dogodniejsze warunki
    BTW, nie znam szczegółów konstrukcyjnych aparatów, ale może obecność połączenia śrubowego wynika po prostu ze zwykłego przeświadczenia, a faktycznie złącze jest jednak inaczej zrealizowane? OM-D E-M5 ma "na koncie" tylko jedną wadę fabryczną: https://www.olympus.pl/site/pl/c/cam...dex.jsp?page=1

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Trzpień ma otwór z gwintem, który wskazuje na połączenie na wkręt/śrubę. Inaczej być nie może lub przynajmniej nie powinno bo po co dali tam gwint? Wiem, że serwis jest rozsądnym rozwiązaniem, ale kurcze dwa tygodnie bez aparatu to sporo czasu. Zaraz mam kilka wyjazdów i boję się, że zostanę bez lekkiego body. Dodatkowo najbliższe 14 dni spędzę po za granicami kraju...

    Poniżej przekrój elementu, który wykonałem na biegu na potrzeby dyskusji.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	omd_mocowanie.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	190645  

  4. #4
    Jd
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    OM-D E-M5 ma "na koncie" tylko jedną wadę fabryczną: https://www.olympus.pl/site/pl/c/cam...dex.jsp?page=1
    Zapomniałeś o odpadającym pokrętle głównym. Składa się z dwóch części i górna odpadała.
    Ja doświadczyłem pękniętej ramki LCD i tego kółka. W dokumentacji naprawy gwarancyjnej wymienionego wyświetlacza wstydliwie
    w ogóle nie wymienili.
    PS Zapomniałeś o nagminnie odpadającej osłonie wizjera

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Moje E-M5 dzisiaj zaskoczyło mnie jak rzadko kiedy Olek mnie zaskoczył. Zawsze firma w mojej opinii była solidna i ciała nie dawała, ale tym razem ręce mi opadły. /.../...
    Z nadejściem bezlusterkowców ta solidność chyba minęła..., choć jeśli chodzi np. o E-M1 to nie przypominam sobie o zgłaszanych usterkach na forum
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Mnie wkurza odpadająca muszla oczna i to w mkI i mkII 5-tki, w obu już jej nie mam. Żeby to jeszcze kosztowało grosze i można było kupić "byle gdzie" to pal licho... Ramka w 5-tce mkI mi pękła ale nie robiłem tego. Nic się z ekranem do dziś nie dzieje a w deszczu mocnym potrafiłem focić. Pokrętło póki co działa dobrze. Zobaczymy jak mkII po dłuższym czasie się będzie sprawować. Myślałem nad sprzedaniem mkI ale teraz zastanawiam się czy jednak nie zostawić sobie tego body jako rezerwowe w razie czego.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jasand Zobacz posta
    Zapomniałeś[...]
    Mam nadzieję, że nie masz do mnie pretensji dotyczących moich własnych umiejętności konstruowania aparatów cyfrowych? Nie mam kompletnie żadnych "Nagminnie" oznacza w czasach szybkiego internetu, że po forach i funkcjach "podaj dalej" czy "cytuj" przeleciało utyskiwanie kilku/nastu/dziesięciu użytkowników na coś tam, a "wada fabryczna" oznacza, że fabryka napisała: "spapraliśmy to i tamto w tej serii produktów, więc naprawimy"

  8. #8
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yamada Zobacz posta
    Mnie wkurza odpadająca muszla oczna i to w mkI i mkII 5-tki, w obu już jej nie mam. Żeby to jeszcze kosztowało grosze i można było kupić "byle gdzie" to pal licho...
    To pewnie do wady fabrycznej się nie zalicza, zbyt błaha sprawa, tylko jak to nazwać ? żeby producent nie wyciągnął wniosków w mkII
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #9
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    To pewnie do wady fabrycznej się nie zalicza, zbyt błaha sprawa, tylko jak to nazwać ? żeby producent nie wyciągnął wniosków w mkII
    Jak to zwał tak to zwał, ale szukanie tych muszli w torbie z aparatem jest wkurzające, a cena akcesorium niemala....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    co kropelka kleju sklei...

Podobne wątki

  1. wizjer a wada wzroku
    By rrr in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 1.11.09, 18:27
  2. Czy to jakas wada?
    By Aureus in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23.06.06, 09:39
  3. Czy brak iso 50 w c4000 to duza wada ?? jezeli to wada :)
    By maxxam in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28.09.04, 23:27
  4. Fabryczna ladowarka do LI ??
    By Mariu_sz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.08.04, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.