Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Wada fabryczna E-M5 brak śruby mocującej trzpień paska

  1. #31
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Jednak cieszę się, że wszedłem w system mikro 4/3 Panasonica. Matryca, fakt, nieco gorsza, jednak słowo serwis jest mi całkowicie obce. G1 działa bez zarzutu 8 lat, G5 sądzę tyle samo pociągnie . Do tej pory (odpukać ) nie miałem żadnej usterki w tych aparatach.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #32
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Właśnie jestem na ostatniej prostej z kilkoma zaprzyjaźnionymi firmami produkującymi szeroko rozumianą elektronikę. Mam nadzieję, że Olek do nich nie dołączy bo to po tylu latach wspólnej przygody będzie naprawdę bolesne rozstanie. Sporo zależy od tego co i "ile" napiszą mi w wycenie. Kuzyn właśnie wszedł w Panasa i bardzo podoba mi się to co macałem

  3. #33
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Wycenę dostałem na 282,85 PLN - minus parę złotych na zaślepkę na gorącą stopkę o którą poprosiłem. Liczyłem na mniejszą sumę, ale na władzę nie poradzę. Może ktoś się jutro zreflektuje i da jakiś rabat bo usterka nie wynikła z mojej winy. Oczywiście w wycenie trzeba uwzględnić przegląd całego aparatu, wraz z czyszczeniem matrycy i wgraniem nowego softu. Dostałem też info, że uchwyt powinien być fabrycznie przykręcony...

  4. #34
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Wycenę dostałem na 282,85 PLN - minus parę złotych na zaślepkę na gorącą stopkę o którą poprosiłem. Liczyłem na mniejszą sumę, ale na władzę nie poradzę. Może ktoś się jutro zreflektuje i da jakiś rabat bo usterka nie wynikła z mojej winy. Oczywiście w wycenie trzeba uwzględnić przegląd całego aparatu, wraz z czyszczeniem matrycy i wgraniem nowego softu. Dostałem też info, że uchwyt powinien być fabrycznie przykręcony...
    Biorąc pod uwagę, że to po gwarancji i z czyszczeniem i wysyłką zwrotną to raczej bez tragedii.
    Rozebranie aparatu żeby się tam dostać chwilę zajmuje...

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Jednak cieszę się, że wszedłem w system mikro 4/3 Panasonica. Matryca, fakt, nieco gorsza, jednak słowo serwis jest mi całkowicie obce. G1 działa bez zarzutu 8 lat, G5 sądzę tyle samo pociągnie . Do tej pory (odpukać ) nie miałem żadnej usterki w tych aparatach.
    GX7 wymieniałem z uwagi na wypalone grupy pikseli na matrycy, w G5 mam z wypalonym na górze sektorem (kilka pikseli nie dających się wymapować) i tak został.

    W każdej firmie zdarzają się usterki niestety.
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  5. #35
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę, że to po gwarancji i z czyszczeniem i wysyłką zwrotną to raczej bez tragedii.
    Rozebranie aparatu żeby się tam dostać chwilę zajmuje....
    Oczywiście, że bez tragedii. Gdyby jednak nie babol fabryczny to miałbym w kieszeni ponad 300 zł. Z własnej chęci nie wysłałem tam aparatu
    Moje E-3 też zaliczyło serwis, ale usterka była już typowa dla lustrzanek bo zdechł mi mechanizm podnoszenia lustra. To jednak jakoś rozumiem, ale braku śrubki już nie.
    Najbardziej się cieszę, że trzpień mi nie odpadł gdy aparat wisiał na szyi z jakimś drogim i ciężkim szkłem
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 18.09.17 o 21:53

  6. #36
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Aparat wrócił do mnie po równo dwóch tygodniach od wysłania. Jak na wycieczkę do Czech to poszło całkiem szybko

  7. #37
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Farensbach
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Posty
    1.378
    Siła reputacji
    176
    Moja galeria
    Miałem to samo w EM 1, też mi odpadł cały trzpień mocowania paska, też na szczęście jak aparat miałem w ręce, zmroziło mnie tylko bo tego dnia chodziłem po rozlewiskach z 50-200 SWD na szyi. Aparat był jeszcze na gwarancji, więc naprawili bezpłatnie, ale jak widać nie jest to odosobniony przypadek i nie dotyczy tylko EM5.

  8. #38
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    W sierpniu odpadło mi body E-pl5 od 40-150/2,8 i spadło na podłogę - kafle. Działa dalej.
    W ostatnią sobotę niosłem ten sam zestaw na ramieniu i całe szczęście podtrzymywałem za uchwyt statywowy w obiektywie. W pewnym momencie zostałem z obiektywem w ręku aparat dyndał sobie na pasku.
    Temperatura mi się ciut podniosła..
    Jacek

Podobne wątki

  1. wizjer a wada wzroku
    By rrr in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 1.11.09, 18:27
  2. Czy to jakas wada?
    By Aureus in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23.06.06, 09:39
  3. Czy brak iso 50 w c4000 to duza wada ?? jezeli to wada :)
    By maxxam in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28.09.04, 23:27
  4. Fabryczna ladowarka do LI ??
    By Mariu_sz in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27.08.04, 12:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.