Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Ruchome obrazki

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar tropic
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Centrum wszechświata - Chorzów - Silesia
    Posty
    5.679
    Siła reputacji
    277
    Moja galeria
    Ładne,ciekawe,fajny podkład...gratki nowej pasji !
    AF out-of-order...(nie dotyczy sprzętu)


  2. #12
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Krótki spot mający na celu zaanonsowanie udziału naszego teamu w Dniu Korsarza - corocznego festynu organizowanego w Santa Cruz de La Palma.

    Impreza odbywa się od 4 lat w rocznicę ataku korsarzy na wyspę. Miasto pełne jest ludzi poprzebieranych za najeźdźców jak i broniących wyspy Kanaryjczyków. W ciągu dnia w różnych częściach miasta odgrywane są scenki teatralne przedstawiające ważniejsze momenty tego zdarzenia. Następnie całość ukoronowana jest wieloma koncertami na małych scenkach ulokowanych w centrum no i oczywiście impreza z rumem i colą do białego rana.

    Nas poproszono o rozwieszenie taśmy nad głównym placem miasta (Plaza Espańa) i o urozmaicenie tym sposobem eventu.



    Filmowane przy pomocy:

    OMD Em-5 + ZD 9-18mm, MZD 12-50mm, Canon FE 55mm
    DJI Mavic PRO
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Korsarz na linie robi wrażenie. Mnie fascynuje technika schodzenia z gór przy pomocy długiego kija. Czy to tylko na Palmie takiej używają?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Technika ta nazywa się "Salto del Pastor".

    Drzewiej tak poruszali się pasterze na wszystkich wyspach. To jedyna opcja aby nadążyć za kozami poruszając się po poprzecinanym wąwozami terenie.
    Przy pomocy tej tyczki można bardzo łatwo poruszać się "w poprzek" wąwozu. Schodzić po stromych zboczach jak i podchodzić pod górkę.

    Film zawiera też język gwizdany, potocznie zwany "El Silbo Gomero" (Aczkolwiek gwizdano na wszystkich wyspach, nie tylko na Gomerze - chodź tam przetrwało to najdłużej). Kolejny wynalazek ułatwiający życie w terenie, używany głównie do porozumiewania się pomiędzy pasterzami. Gwizd niesie się o wiele dalej niż krzyk i umożliwia swobodną komunikację osób oddalonych od siebie o kilka kilometrów. Polecam odpalić napisy na YouTube.

    Nieskromnie przyznam iż jestem jednym z niewielu zagramanicznych który ten język opanował dość sprawnie. Nawet niewielu miejscowych go już zna (a jeszcze mniej używa).
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Możliwe, że R2D2 by sobie z nimi pogwizdał To wszystko jest bardzo ciekawe, choć standardowy turysta z dzieckiem pewnie tego nie zobaczy na żywo, łatwiej trafić przynajmniej na Teneryfie i Gran Canarii na paradę gayów lub drag-queen

  6. #16
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    No cóż tak to już jest że więcej widać tego w czym jest biznes, na gwizdaniu ciężko zarobić a dziwnym trafem chetnych do brania udziału w owych paradach nie brakuje.

    Generalnie przyjeżdżając na Kanary nie polecam lokowania sie na południu wysp (zarówno Teneryfy czy Gran Canarii). Tam mieści się większość przemysłu turystycznego i dziwnych rzeczy z nim związanych.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Krótki filmik nagrany EM-5 + 9-18mm

    To całkiem spory okaz Ośmiornicy zwyczajnej (Octopus Vulgaris). Blizny na ramionach wskazują, że osobnik nie jedno już przeszedł.
    Zachowanie dość odważne, głowonóg nie próbował się chować. Wręcz przeciwnie - wielokrotnie zatrzymywał się rozkładając ramiona i nadymając starał się wyglądać na większego niż jest w rzeczywistości.
    Przybierane barwy również nie miały wiele wspólnego z kamuflażem i miały raczej służyć odstraszeniu natrętnego fotografa.

    Normalnie w trakcie dnia ośmiornice widuje się przyczajone pod kamieniami bądź w innym trudno dostępnym miejscu. Na polowanie udają się nocą.
    W tym przypadku miałem szczęście, wieczór był już blisko, a dzień pochmurny i to widać skłoniło ten okaz aby wcześniej wyruszyć na żer.

    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Z tego co słyszę to filmowane na jednym oddechu. Ciekawe ile czasu wytrzymujesz przy jednym kadrze?
    Ośmiornica ładnie pozowała i chyba "czekała" na ciebie.
    O ile się nie mylę to te osobniki żyją tylko dwa lata.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Zgadza się, ten filmik zrobiony w zasadzie na trzech oddechach. Najkrótszy miał 1 min 20s a najdłuższy prawie dwie.

    Tak osmiornice żyją krótko, 2-4 lat. Aczkolwiek podobno zdarzają się przypadki że samica przeżywa okres inkubacji, zazwyczaj jednak umierają przy tym z głodu.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Filmik podsumowujący rok 2018 w wykonaniu Slackline Canarias



    Ujęcia powietrzne; DJI Mavic PRO
    Ujęcia naziemne; EM-5, EM-1 (mkI)

    Składane w Davinci Resolve (Gorąco polecam ten soft, mega intuicyjny, dający ogromne możliwości gmerania w kolorach. No i darmowy)
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

Podobne wątki

  1. obrazki apezeta
    By apz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4210
    Ostatni post / autor: 1.10.20, 16:56
  2. Filmy ruchome /nie tylko z Olka/
    By Roman Malona in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.07.04, 17:18
  3. ruchome obrazy - MOV
    By Rafal in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23.05.03, 15:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.