Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Zmiana na coś lepszego - co polecacie?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Mam zamiar zmienić aparat. Aktualnie posiadam Olka E-PL3 który już ma swoje lata. Chciałbym zmienić na coś lepszego koniecznie z wizjerem. Fotografia jaką najcześciej wykonuję to krajobrazy. Czasami zdarza się, że są to zdjęcia nocne na długich czasach. Dlatego zależy mi na aparacie który sobie spokojnie z tym poradzi. Oprócz krajobrazów wykonuję też zdjęcia uliczne oraz bardzo rzadko portrety. Pod uwagę biorę pare modeli są to Olympus OMD-EM1,OMD-E5 mkII, Fuji XT1 albo XT10. Biorę też pod uwagę Canona Jakiegoś 70D-80D albo 6D. Niestety lustrem nigdy nie fotografowałem i nie wiem czy jest duża różnica między bezlusterkowcami, a lustrzankami. Jestem w stanie dać maksymalnie 4-5 tys. zł za aparat. Co polecacie?
    Mniej wydać na body, a więcej na obiektywy. Dostaniesz poniżej 2000zł E-M5 z małym przebiegiem, często gripem i kitowym obiektywem. I do tego możesz sobie dokupić coś szerszego i jaśniejszego niż masz. Samyang 12/2, Samyang 10/2.8 (duży), nawet Olympusa 12/2.

    Na 70D styknie, na 80D z kitem już nawet nie. Jeśli typowo pod zdjęcia nocne to wg mnie najlepiej 6D z tych, co podałeś, ale to już waga i potem wielkość obiektywów robi swoje.

    Fuji nie znam, nie używałem.



    Cytat Zamieszczone przez Kamol3 Zobacz posta
    Gdybym miał zmieniać system to musiał bym się zmieścić w tej kwocie którą podałem razem z jakimś uniwersalnym pewnie kitowym obiektywem. Wolał bym bezlusterkowca niż DSLR z powodu mniejszych gabarytów sprzętu. Resztę obiektywów bym zakupił w późniejszym czasie. Myślałem jeszcze nad Sony A7 mk2 lecz tutaj ceny obiektywów są strasznie duże. Obiektywy manualne raczej nie wchodzą w grę.
    czyli, jeśli jasno i szeroko to Olympus 12/2. Chociaż w nocy do nieba manualne nie...?
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

  2. #22
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    ....
    czyli, jeśli jasno i szeroko to Olympus 12/2. Chociaż w nocy do nieba manualne nie...?
    Widziałem sympatyczne zdjęcia z francuskiej strony Kanału Angielskiego robione Voitkiem 10,5/0,95 na m4/3.
    Sam robiłem rybką mZD 8/1,8, było ciekawie, ale wolę do obróbki RAF-y z Fuji.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez strOOs Zobacz posta
    ... ale to już waga i potem wielkość obiektywów robi swoje. ...
    Zawsze mi się wydawało, że zdjęcia nocne robi się ze statywu, a wtedy waga raczej pozytywnie wpływa na stabilność układu
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie rozumiem tej konstrukcji zdaniowej:

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Nie widziałem 4EV jaśniejszego nieba nad żadnym morzem nad którym fotografowałem...
    O 4EV jaśniejszego od czego?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Zawsze mi się wydawało, że zdjęcia nocne robi się ze statywu, a wtedy waga raczej pozytywnie wpływa na stabilność układu
    Waga statywu na pewno pozytywnie wpływa na stabilność. Ale podnoszenie środka ciężkości przez dodawania kilogramów na górze na pewno nie ma pozytywnego wpływu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ... podnoszenie środka ciężkości przez dodawania kilogramów na górze na pewno nie ma pozytywnego wpływu.
    Skąd ta pewność? Z praw fizyki raczej ona nie wynika
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #26
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie rozumiem tej konstrukcji zdaniowej:

    O 4EV jaśniejszego od czego?

    ...
    Może wywołaj tego swego RAW-a? 4EV zarejestrowane lub nie zarejestrowane w światłach to całkiem spora różnica.

    Niemniej nie wykluczam że "mój smog" mógł mieć wartość -4EV w stosunku do warunków zastanych które wtedy były na fotografowanym przez Ciebie brzegiem.
    Ps. Nie mam jpg do porównania...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.05.17 o 17:24
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Skąd ta pewność? Z praw fizyki raczej ona nie wynika
    A widziałeś kiedyś parasol ogrodowy? To przypatrz się i pomyśl, czemu betonowe obciążenie jest u samego dołu, a nie na czubku
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Może wywołaj tego swego RAW-a? 4EV zarejestrowane lub nie zarejestrowane w światłach to całkiem spora różnica.
    Ale na tym zdjęciu wszystko zostało zarejestrowane. Nie ma żadnych przepalonych świateł.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #29
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ale na tym zdjęciu wszystko zostało zarejestrowane. Nie ma żadnych przepalonych świateł.
    Przyznam mnie też nieco zaskoczyły parametry (iso głównie) tego zdjęcia. Tak na próbę robiłem takie nocne gwiazd, czas taki sam - 30s, ale iso musiało być 3200 aby coś te gwiazdy było widać. Fakt, że przysłona (jak to w kicie) f3.5, ale to powiedzmy jeszcze 2 EV różnicy pozostaje. Może miałeś jakieś "jasne niebo" (nie wiem, księżyc, czy inny powód), że tak dobrze naświetlone wyszło przy iso 200.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #30
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ale na tym zdjęciu wszystko zostało zarejestrowane. Nie ma żadnych przepalonych świateł.
    To jest całkiem fajny krajobraz nocny. Próbuję się z tematem zmagać eksperymentując przy nadarzających się okazjach od ponad roku.
    Problemem w takich zdjęciach jest zebranie maksimum światła nieba. Stad techniki stackowania, użycie "montaży galaktycznych" ze śledzeniem i panoramowanie zdjęć nocnych stosowane przez różnych oglądanych przeze mnie fotografów.

    Najlepsze wyniki uzyskują z tego co widzę pełnoklatkowcy. Wydaje się mi, że duża matryca daje przewagę, ciekawie także działa Fuji. M4/3 przegrywa mimo, że ma całkiem interesujące i jaśniejsze szkiełka do takiej zabawy.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 11.05.17 o 18:22
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. lampka do m4/3 z HSS co polecacie
    By gentlemanmystic in forum Oświetlenie micro 4/3
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 5.02.17, 09:22
  2. Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?
    By esoX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 9.02.15, 17:23
  3. Kompakt - co polecacie
    By forgot in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 2.10.14, 22:43
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.11.03, 03:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.