Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Podziałka na manualu

  1. #1
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria

    Podziałka na manualu

    Wytłumaczy ktoś na chłopski rozum o co chodzi z podziałką np na m.zuiko 17/1.8? Rozumiem, że liczba metrów na pierścieniu "najechana" na czerwoną kropeczkę oznacza, że w tym miejscu będzie ostrość. Ale jak najadę "nieskończonością" na kropkę to obraz jest nieostry. Muszę jeszcze troszkę przekręcić pierścień. I co znaczą wartości 5.6, 11, 22 zarówno po prawej i po lewej?
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Powinno być tak, jak piszesz. Wartości z lewej i prawej oznaczają zakres GO przy danej przysłonie. Wygodne przy ustawianiu hiperfokalnej. Ustawiasz nieskończoność na odpowiedniej wartości przysłony z prawej i gotowe
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    A dlaczego z prawej a nie z lewej? Czerwona kropka jest centralnie w środku, pomiędzy wartościami przysłon. Więc ustawiam nieskończoność na kropkę. Jakiej wartości przysłony odpowiada kropka? Czy powinienem jeszcze dodatkowo zmieniać wartość przysłony w aparacie?
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    A dlaczego z prawej a nie z lewej? Czerwona kropka jest centralnie w środku, pomiędzy wartościami przysłon. Więc ustawiam nieskończoność na kropkę. Jakiej wartości przysłony odpowiada kropka? Czy powinienem jeszcze dodatkowo zmieniać wartość przysłony w aparacie?
    Kropka pokazuje punkt ostrości niezależnie od przysłony. Przysłona na skali ostrości pokazuje tylko zakres GO.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Czyli ustawiam nieskończoność na kropkę. W aparacie mogę mieć ustawioną przysłonę 1.8 a i tak wszystko będzie ostre od początku do końca? No raczej tak to nie działa z tego co obserwuję w wizjerze
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Prawidłowo, bo hiperfokalna dla 17 mm f1.8 to 10.8 m więc ciężko, żeby było ostro "od początku"

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12.09.15, 16:11
  2. OM-2n źle działa w AUTO dobrze w Manualu
    By gezaj in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.11.09, 12:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.