Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Obiektyw na początek

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Obiektyw na początek

    Witam szanowne grono

    Koledzy jestem początkujący mój aparat to Olympus E-620 i kitowe obiektywy 14-42 , 40-150 .Przyszedł czas kiedy przestają wystarczać .Może ktoś z forumowiczów ma w szafie jakąś stałke za nie duże pieniążki do zabawy ,prób .
    Głównie robię zdjęcia krajobrazowe ale zdarzy się też portret . .Z wielką chęcią zaopiekuję się takim obiektywem . Nie ukrywam ,że będę zbierał na
    Olympus Zuiko Digital ED 12-60 mm f/2.8-4.0 SWD.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cześć,
    raczej nie inwestowałbym obecnie w E-system, ciekawe stałki są w m4/3.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    o jakiej stalce myslales, systemowej czy jakis manual?

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Grmlin Zobacz posta
    Witam szanowne grono

    Koledzy jestem początkujący mój aparat to Olympus E-620 i kitowe obiektywy 14-42 , 40-150 .Przyszedł czas kiedy przestają wystarczać ...
    Pokaż zdjęcia, napisz czego Ci w nich brakuje i wtedy uzyskasz szansę na sensowne odpowiedzi.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Olympus ZD 14-54mm 2,8-3,5 używany dostaniesz za nawet 800 zł.
    Jak chcesz szeroki kąt, to lepiej jak dla mnie jest kupić ww. z ZD 9-18mm, niż samo jedno większe droższe 12-60.
    9-18mm dodatkowo ponoć nieźle współpracuje przez adapter z Mikro4/3, jeśli/jak już wejdziesz w nowszy system Olka.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hej Dzięki za zainteresowanie i wypowiedźi
    Więc tak stałka może być manual z adapterem. W zdjęciach szczególnie w pomieszczeniach i nie tylko brakuje światła przy portretach .
    Póki co zostanę w systemie E ,jak zajadę aparat i się nauczę robić fajne fotki to wtedy się zastanowię nad zmianą systemu.
    Kolego Iwo jak patrzałem to ZD 9-18mm ma f/4-5,6 aa ZD 14-54mm f/2,8-3,5 Na pewno jest droższy ale ma jaśniejsze szkło.

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Grmlin
    Ale przecież 9-18 i 14-54 to zupełnie inne obiektywy! Porównujesz ze sobą ciężarówkę i roadstera pod kątem prędkości maksymalnej i ilości miejsca do załadunku towarów? 9mm to kąt 100 stopni, 14mm to 75 stopni. Różnica bardzo duża, moim zdaniem większa niż jedna działka światła.

  8. #8

    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wiesz Nie miałem okazji podpinać tego szkła 9-18 jestem zielony ,lecz widziałem zdjęcia ze stałki 50 fakt z innym body .Powiem tak chciałbym robić takie zdjęcia ,dlatego pytam o stałkę

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Nowa Sól
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Głównie robię zdjecia sportowe , sporty wodne kajak smocze łodzie , to moja druga pasja. Myslę o zakupie obiektywu do mojego e330 do "ściągania" z odległości 200 do 300 m proszę o poradę.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Tak całkiem serio, to postaraj się o lepszą miejscówkę. 200-300m to naprawdę dużo.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Po pierwsze, to jest zjawisko zwane w malarstwie perspektywą powietrzną. Czyli powietrze nie jest idealnie przejrzyste. Zawiera różne zanieczyszczenia, a nawet jeśli trafi się czyste, to zawiera cząsteczki pary wodnej i na to nie ma rady. W testach podobno już 5-10 m powietrza daje mierzalny efekt. W realu jest lepiej, ale 200-300m spokojnie może dać lekką mgiełkę.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Do tego dochodzi jeszcze pole widzenia obiektywu. Za rozsądne pieniądze masz w Olku max. 300mm. Z 300m to pole widzenia 18x13,5m. Z 200m proporcjonalnie mniejsze. Kajak będzie malutki. Smocze łodzie, to chyba jakieś 10-15m i z boku powinno być ok, ale takie zdjęcia raczej szybko Ci się znudzą.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. No to początek
    By jurec in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 540
    Ostatni post / autor: 13.09.20, 19:49
  2. On ma to na początek :)
    By onmato071 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 2.10.18, 10:36
  3. Początek
    By OKI in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.03.09, 11:15
  4. poczatek...
    By toomii in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30.10.06, 00:26
  5. www na początek
    By Arram in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.07.04, 23:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.