Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Adapter m4/3 --> Canon EF

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Adapter m4/3 --> Canon EF

    Witam,
    jakieś pół roku temu zmieniłem Nikona na systemu m4/3 dokładnie to Olympusa e-m10. Posiadam pancake, fujian 35mm oraz adapter m42 z Zenitem i zaczyna mi brakować jakiegoś jasnego zooma, myślałem nad 12-40 f/2.8 PRO lecz jego cena jest dla mnie bardzo wysoka, gdyż fotografuje amatorsko co nie przynosi mi zysku aby "zwrócić" go zleceniami. Docelowo za jakiś czas będę zmieniać na Sony A7.

    Wpadłem na pomysł, żeby zakupić adapter z m4/3 na canona, dokupić jakieś sigmy/canony i w ten sposób skompletować szklarnię. Nie przeszkadza mi brak AF lecz problem jest w przysłonie, której nie jestem w stanie zmieniać co zmusza do kupienia adaptera z AF.

    Mam w tym miejscu 2 problemy. Po pierwsze, czy ktoś na tym forum używał takiego czegoś i może się wypowiedzieć jak to działa. A po drugie jest crop więc jak to w tym wypadku jest bo o ile dobrze myślę to wychodzi to x2 względem tego co jest napisane na obiektywie. Czy używanie takiego adaptera bardzo wpływa na jakość zdjęć?

    No i najważniejsza rzecz czyli jaki adapter polecacie i jakie obiektywy będą najlepsze.

    Tak wiem, że mogę kupować olympusowe szkła niż kombinować ale chcę się dowiedzieć co wy o tym myślicie.

  2. #2
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Adapter bez elementów optycznych nie degraduje obrazu, no chyba że jest źle wykonany. W przypadku korzystania z szkieł pelnoklatkowych otrzymujesz tą lepszą optycznie część środkową kadru.
    Możesz kupić adapter do szkła FD Canona, jak również Nikona, czy m42, OM itd, co tam docelowo znajdziesz. Jakie ogniskowe Cię interesują? Jak dla mnie są ogniskowe gdzie kilkudziestoletnie manuale, bym po prostu odpuścił. Mówię tu np. o 25mm, gdzie możesz kupić niezłego Panasonica 25mm f/1,7 w niezlej cenie.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    W przypadku korzystania z szkieł pelnoklatkowych otrzymujesz tą lepszą optycznie część środkową kadru.
    No tak to akurat rozumiem ale jeżeli kupię załóżmy Sigmę 18-50 mm f/2.8 EX DC i adapter Kipon EF-MFT AF to będę miał zakres x2 w porównaniu do szkieł Olympusa tak? Czyli od 36-100 mm? Kupując ten adapter chciałem zacząć od czegoś co będzie odpowiadać zakresowi m.ziuko 12-40 f/2.8 PRO. Czy szukając odpowiednika muszę dzielić ogniskowe przez 2, żeby uzyskać mniej więcej to samo?
    Wiem, że tragicznie tłumaczę i to wszystko może nie mieć sensu ale mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi.
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Możesz kupić adapter do szkła FD Canona, jak również Nikona, czy m42, OM itd, co tam docelowo znajdziesz. Jakie ogniskowe Cię interesują? Jak dla mnie są ogniskowe gdzie kilkudziestoletnie manuale, bym po prostu odpuścił. Mówię tu np. o 25mm, gdzie możesz kupić niezłego Panasonica 25mm f/1,7 w niezłej cenie.
    Wiem, że istnieje taka możliwość bo też się nad tym zastanawiałem ale chcę kupować obiektywy z AF pod mocowanie Canona EF. Nie interesują mnie obiektywy stałoogniskowe manualne, bo posiadam już fuijana i heliosa a dokupienie czegoś pod m42 jest dość tanie. Interesują mnie na początek głównie jasne zoomy i coś szerszego.

    No i jeszcze jest jedna opcja, którą znalazłem dopiero wczoraj. Co myślisz o tym? https://www.amazon.com/Kipon-Baveyes.../dp/B01KL5PGTI
    Jest to o połowę droższe i czy warto dopłacić?

    Czy masz jakieś inne typy? np to: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/grip-n...tofokusem.html

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Adrianos Zobacz posta
    No tak to akurat rozumiem ale jeżeli kupię załóżmy Sigmę 18-50 mm f/2.8 EX DC i adapter Kipon EF-MFT AF to będę miał zakres x2 w porównaniu do szkieł Olympusa tak? Czyli od 36-100 mm? Kupując ten adapter chciałem zacząć od czegoś co będzie odpowiadać zakresowi m.ziuko 12-40 f/2.8 PRO. Czy szukając odpowiednika muszę dzielić ogniskowe przez 2, żeby uzyskać mniej więcej to samo?
    O mnożniku (crop factor) decyduje rozmiar matrycy. Ogniskowe obiektywów są stałe, niezależnie do jakiej matrycy się je podepnie. Zmieniają się tylko kąty widzenia obiektywów.

    Olympus 12-40/2.8 da takie kąty widzenia jak obiektyw 24-80 na matrycy pełnoklatkowej. Jeżeli pod Olympusa podepniesz Sigmę 18-50 do Olympusa to otrzymasz kąty jak dla ogniskowych 36-100 dla pełnej klatki.
    Szukając odpowiednika 12-40 musisz kupić... 12-40

    Wiem, że istnieje taka możliwość bo też się nad tym zastanawiałem ale chcę kupować obiektywy z AF pod mocowanie Canona EF. Nie interesują mnie obiektywy stałoogniskowe manualne, bo posiadam już fuijana i heliosa a dokupienie czegoś pod m42 jest dość tanie. Interesują mnie na początek głównie jasne zoomy i coś szerszego.
    A ta Sigma 18-50 jest dla pełnej klatki? Jeżeli masz w planach zmianę na A7 (i korzystanie ze szkieł np. Canona przez przejściówkę to warto chyba już teraz kupować obiektywy pod pełną klatkę?

    No i jeszcze jest jedna opcja, którą znalazłem dopiero wczoraj. Co myślisz o tym? https://www.amazon.com/Kipon-Baveyes.../dp/B01KL5PGTI
    Jest to o połowę droższe i czy warto dopłacić?
    Czy masz jakieś inne typy? np to: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/grip-n...tofokusem.html
    Ten pierwszy z Amazona to tzw. Speedbooster. Podłączając do niego obiektywy pełnoklatkowe skraca się ekwiwalent ogniskowej o mnożnik 0,7x a zyskuje się jedną działkę światła. Czyli podpinając np. Canon 50mm f/1.8 przez Speedbooster do Olympusa otrzymujesz ekwiwalent ogniskowej 50 mm x 2 (crop factor dla matrycy 4/3) x 0,7 = 70mm o jasności f/1.2.
    Ten drugi przenosi tylko AF.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta

    Olympus 12-40/2.8 da takie kąty widzenia jak obiektyw 24-80 na matrycy pełnoklatkowej. Jeżeli pod Olympusa podepniesz Sigmę 18-50 do Olympusa to otrzymasz kąty jak dla ogniskowych 36-100 dla pełnej klatki.
    Szukając odpowiednika 12-40 musisz kupić... 12-40
    No ok właśnie o to mi chodziło

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta

    A ta Sigma 18-50 jest dla pełnej klatki? Jeżeli masz w planach zmianę na A7 (i korzystanie ze szkieł np. Canona przez przejściówkę to warto chyba już teraz kupować obiektywy pod pełną klatkę?
    Nie jest, nie zwróciłem uwagi, gdyż wybrałem pierwszego lepszego z listy. No tak masz rację, jeżeli mam już decydować się na adapter i kupno szkieł Canona to muszę wybrać pełnoklatkowe bo inaczej mija się to trochę z celem.

    Głównie chodziło mi o to czy mogą być jakieś problemy z powodu używania adaptera takie jak strata jakości itp. Wiem, że przy adapterach to różnie może być z AF i czasem może nie trafić.

Podobne wątki

  1. Kipon - adapter Canon EF do m43 z AF
    By Spajd in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17.04.17, 15:50
  2. Adapter canon eos pod m4/3 z ręczną przysłoną ?
    By rafhi in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11.12.14, 06:25
  3. Adapter pod micro 4/3 - Nikon Canon
    By Weasly in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 7.01.14, 22:44
  4. Adapter Canon z AF w μ4/3
    By Wieprz in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 5.11.12, 23:01
  5. Adapter Canon oes na m4/3
    By dvs100 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.10.12, 01:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.