Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Barwa słońca na fotografii

  1. #21
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aleksandr Zobacz posta
    ...Podobno są nawet korpusy, które pokazują histogram RGB. ...
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Myślałem, że nie ma takich, które nie pokazują. W sumie to bardziej przydatne niż dramatyczna tonacja. Canony pokazują, jeśli pamięć mnie nie myli, to chyba już w 350D były oba histogramy.
    Cytat Zamieszczone przez Aleksandr Zobacz posta
    Ooo! A miałem go w rękach, rozważałem czy ten Canon czy konkurencyjny Nikon, potem może Sony. To był czas, kiedy pojawiły się przystępne cenowo amatorskie lustrzanki cyfrowe. Ale kiedy tak się zastanawiałem, pojawił się pierwszy lustrznkopodobny korpus Panasonika G1. Dla mne to był strzał w 10! I tak już pozostałem przy Panasonikach, bo dla mnie ich ergonomia przeważyła nad korpusami Olympusa. ...
    Panasonic G1 oczywiście pokazuje histogram RGB, jak i luminancji:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1110538.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	207,6 KB
ID:	189705

    Tylko rozłożony na kanały RGB można zobaczyć dopiero po zrobieniu zdjęcia, a to już jakby musztarda po obiedzie. Na żywo jest pokazywany histogram luminancji zbiorczy. Jak jest w G1, nie sądzę aby takiego podglądu nie było w Panasonicu DMC-GH3. Czyżby w Canonach był pokazywany histogram na żywo z wyborem kanału RGB ?
    PS. @fret , w Panasonikach nie ma czegoś takiego jak dramatyczna tonacja.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 12.04.17 o 09:06
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #22
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    andtor2 Dziekuję za informację. G1 przerobiłem na podczerwień. W menu GH3 nie znajduję histogramu RGB. Jak wrócę z działki do domu, zajrzę do instrukcji, ale zdaje się że tylko seria G i chyba GX mają RGB.

  3. #23
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aleksandr Zobacz posta
    ... W menu GH3 nie znajduję histogramu RGB. Jak wrócę z działki do domu, zajrzę do instrukcji, ale zdaje się że tylko seria G i chyba GX mają RGB.
    Oj tam, na bank ma. Seria GH jest wyższym modelem, dlaczego miałby nie mieć. Tak na szybko z instrukcji, co prawda z GH2:
    (W G1 w menu też nie ma histogramu, przechodzisz na podgląd zdjęć i wciskasz Display kilka razy, tak jak pisze na dole)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z instrukcji GH2.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	220,8 KB
ID:	189706

    Z testu GH3 na optycznych:

    "W trybie odtwarzania mamy do wyboru pięć wariantów wyświetlania zdjęć, pomiędzy którymi przechodzimy przez naciskanie klawisza DISP.:


    • samo zdjęcie,
    • zdjęcie + podstawowe informacje ,
    • miniaturka zdjęcia + skrócony EXIF,
    • miniaturka zdjęcia + informacje o parametrach ekspozycji + histogramy RGBY,
    • zdjęcie ze wskaźnikami przepaleń (o ile w menu konfiguracji włączona jest odpowiednia opcja). "
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 12.04.17 o 11:47
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #24
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    No i jest, sprawdziłem. A żona zawsze mi powtarza - kupiłeś sobie nową zabawkę to najpierw przeczytaj instrukcję. Ona tak robi, a ja instrukcję czytałem tylko do pierwszego korpusu.

    To tak jak z programem graficznym - ogrom możliwości, a mnie potrzebne jest z tego może 1-2%. To mam czytać cały podręcznik? Szkoda czasu i nie da się tego wszystkiego zapamiętać. Czytam dopiero, jak potrzebne jest mi coś, czego jeszcze nie umiem, dopiero kiedy jest problem.

    Wielkie dzięki, nie będę szukać w instrukcji ani samej instrukcji. Chociaż nie wiem czy w praktyce mi się to przyda, bo takie rzeczy oglądam dopiero na monitorze komputera. Nie mniej trwale zapamiętam.

    Dziękuję i pozdrawiam,
    A.Ch.

    P.S. Taraz, kiedy mam tyle programowalnych przycisków to nawet do menu zaglądam rzadko i wtedy trochę błądzę.
    Ostatnio edytowane przez Aleksandr ; 12.04.17 o 14:22

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aleksandr Zobacz posta
    ...ogrom możliwości, a mnie potrzebne jest z tego może 1-2%. To mam czytać cały podręcznik? ...
    Tak, bo inaczej nie będziesz wiedział który 1% jest dla ciebie ważny. Szkoda czasu? Bo twój czas ważniejszy niż czas innych? Innym może być szkoda czasu na pisanie odpowiedzi na twoje pytania...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #26
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Miałem okazję znowu poćwiczyć czerwony wschód słońca. No i nareszcie słońce na zdjęciu też jest czerwone. Ustawiłem automatyczny balans bieli. Pozostałe info w exifie.

    Nazwa:  Czerwone.jpg
Wyświetleń: 51
Rozmiar:  66,1 KB


    Tymczasem, gdy mcno starałem się podbić czerwień ręcznym balansem bieli, czerwone było niebo ale nie słońce:

    Nazwa:  Żółte.jpg
Wyświetleń: 51
Rozmiar:  164,5 KB
    Ostatnio edytowane przez Aleksandr ; 14.05.17 o 21:21

  7. #27
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Jak nie używasz trybów seryjnych to będzie ok, gorzej będzie gdybyś chciał panoramować, czy |HDR-ować. Wtedy należałoby go zamrozić.

    A słońce jest przy wschodzie u mnie brudno-różowe, potem zółtawe i na końcu białe.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Filtr do fotografii słońca.
    By pongo in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 7.03.15, 17:55
  2. [Wrocław] darmowe warsztaty 28 września - obróbka i barwa
    By Wieprz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27.09.10, 17:51
  3. Zachód słońca
    By Tuudi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18.08.06, 00:45
  4. wschód słońca
    By xtomi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29.07.06, 00:25
  5. Zaćmienie słońca
    By briesen in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29.03.06, 14:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.