Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Wavelet denoise w Gimp 2.9.x pod Windows

  1. #1
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria

    Wavelet denoise w Gimp 2.9.x pod Windows

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Andtor2 nie ma problemu, rozwiążcie problem, może komuś się przyda
    Jednak założę nowy wątek. Nie wiadomo ile postów się pojawi. W wątku autorskim, średnio pasuje taka dyskusja.

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ... @andtor2 - w katalogu plug-ins (plugins) mają być pliki bez rozszerzenia - chyba że w Windowsie jest inaczej.
    @Bodzip , wygląda na to, że w Windows jest inaczej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	folder plug-ins.jpg
Wyświetleń:	602
Rozmiar:	308,3 KB
ID:	189511

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...Odpalenie exe-ka na 100% zadziała.
    Pisałem Ci, odpalenie exe-ka powoduje u mnie błąd:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	exe błąd.jpg
Wyświetleń:	604
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	189512

    i nic się nie dzieje. Programu nie ma co ponownie instalować bo jest to wersja Gimp 2.9.5 Portable, działająca bez instalacji.

    Może jeszcze @zbyma72age coś w tym temacie będzie wiedział, podejrzewam, że tak.
    Ewentualnie ktoś kto używa Gimpa 2.9.x pod Windows z działającym Welwet denoise.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Aaa, jednak exe-ki i pythony widzę.
    U mnie to wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu z 2017-04-06 14-26-12.png
Wyświetleń:	588
Rozmiar:	209,1 KB
ID:	189513

    Przypuszczam, że trzeba rozpakować tego exe-ka i podać mu prawidłową ścieżkę.
    Biblioteka libgimp 2.0.0.xx.dll jest podstawową biblioteką dla "starych" Gimpów. Stąd taki komunikat.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Zbyma chyba wie, tu pisze: https://www.gimpuj.info/index.php?topic=66825.0
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    ...Przypuszczam, że trzeba rozpakować tego exe-ka i podać mu prawidłową ścieżkę. ...
    Po wypakowaniu wavelet-denoise.exe pojawiły się dodatkowo takie pliki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wypakowany welwet denoise.jpg
Wyświetleń:	553
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	189514

    i teraz co ?. Należy coś grzebać w tych plikach ? Przyznam, nieco za dużo tych kombinacji
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ja bym grzebnął ... poczekajmy na Zymę
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Poczekajmy, wygląda, że ten plugin powinien działać z Gimpem 2.9.5 Portable, nie jestem tylko pewny czy Zbyma używa Linuxa, czy Windows.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    696
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Witam
    używam tylko Windows 7, oraz tylko wszelkiej maści programy w wersji Portable (bo nie zaśmiecają mnie systemu).
    Mam również wersję Gimp 2.9.5 Portable (Gimp-2.9.5 Experimental Partha oraz gimp-2.9.5_ Partha_nUFraw)
    We wszystkich wersjach GIMP od początku stosuję pluginy (zrzuty widać dlaczego bigPrewiew) z dużym podglądem od wielu lat w różnych wersjach GIMP nie było z nimi żadnego kłopotu.
    Co do pojawiającego się komunikatu o libgimp-2.0-0.dll
    Już w 2015r opublikowałem Poradnik_Nowe_możliwości_GIMP v.2.9.3 gdzie wspominałem o tym problemie.
    Szeroko omówiłem go w Poradniku
    Poradnik
    Tłumaczenia wtyczek GIMP, czyli jak wygenerować plik .pot korzystając z PoEdit.
    a mianowicie:
    Istnieje pewne zamieszanie wokół różnych 32 i 64 bitowych wersji systemu Windows, GIMP i Python.
    * Jeśli używamy GIMP-a 64 bit, powinien być stosowany Python 64 bit oraz PyGtk 64 bit.
    Co to oznacza ?.
    32-bitowe wtyczki uruchomimy, jeśli dostarczamy wszystkie 32-bitowe biblioteki DLL, w tym wszystkie
    32-bitowe biblioteki DLL w 64-bitowym GIMP-ie (rozszerzenia są oznaczane w Windows .dll.)
    DLL (z ang. Dynamic-Link Library - biblioteka łączona dynamicznie) – w środowisku Microsoft Windows biblioteka współdzielona (z ang. shared library), która przechowuje implementacje różnych podprogramów programu lub zasoby programu. Podprogramy i zasoby zawarte w bibliotece DLL mogą być wykorzystane bezpośrednio lub pośrednio (za pośrednictwem innej biblioteki DLL) przez dowolny plik wykonywalny, sama biblioteka DLL nie jest samodzielnym programem!.
    Z różnych powodów zdarza się, że otrzymujemy komunikat o brakujących bądź uszkodzonych plikach dll, przyczyn takich problemów jest wiele począwszy od odinstalowania jakiejś wtyczki po problemy podczas uruchamiania, gdy brakuje jakiegoś składnika. Zazwyczaj komunikat brzmi następująco: Uruchomienie wtyczki nie powiodło się, nie odnaleziono określonej biblioteki .dll.

    Piekło DLL ('DLL hell') https://pl.wikipedia.org/wiki/Piek%C5%82o_DLL
    Piekło DLL może objawiać się na różne sposoby; zwykle aplikacje się nie uruchamiają lub działają nieprawidłowo. Konkretna wersja biblioteki może być zgodna częścią wtyczek (i niezgodna z innymi), które jej wymagają.
    Mogą wystąpić problemy w systemie Windows, jeśli DLL są o tej samej nazwie, ale różnych statusach wydania (datach i rozmiarach jednostek informacji) i mają być wykorzystywane przez wiele wtyczek.
    Po drugie, DLL może zostać zaktualizowany przez nie wiadomo kogo, do innego programu, który stosuje wspólne biblioteki DLL, to powoduje wielki bałagan (stąd określenie 'DLL hell ').
    Ludzie korzystający tylko z Pythona, są już w jego wersji 3.7, podczas gdy My GIMPersi, nadal używamy wersji 2.7.

    Przykłady dll o tej samej nazwie, ale różnych statusach wydania:
    GIMP wersja Portable 64 bit:
    libgimpui-2.0-0.dll 2014-09-01 862 kB
    GIMP 2.8.14 64 bit wersja stabilna (standalone)
    libgimpui-2.0-0.dll 2014-08-26 142 KB

    Jakie jest rozwiązanie poszukać poprawnego .dll do wersji plugin.

    Pisałem również o tym, aby złożone pluginy składające się z wielu plików instalować w oddzielnych folderach w Naszym folderze .gimp-2.9/plugins lub w przypadku Partha jest to portable/plugins.

    N I G D Y przy instalacji plugin .exe w GIMP Windows nie pojawiają się w folderze dodatkowe pliki.

    To tyle

    Pozdrawiam
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-04-06_172245.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	189516   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-04-06_175834.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	150,9 KB
ID:	189517  
    Ostatnio edytowane przez zbyma72age ; 6.04.17 o 18:04
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Dzięki za szczegółowy opis. Jeśli dobrze zrozumiałem, powodem, że u mnie nie działa ten plugin wavelet-denoise jest brak odpowiedniego pliku .dll w systemie Windows ?
    Tak mnie tylko zastanawia, jak powiedzmy ktoś nie miał nigdy zainstalowanego Gimpa, a zaczął od razu od wersji 2.9.5 Portable to także u niego nie będzie działała ta wtyczka ?
    Może źle rozumuje, ale wersja Gimp Portable chyba się wypakowuje tylko w wybranym przez nas folderze, do Windowsa nie dodaje żadnych plików .dll ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 6.04.17 o 18:46
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #8
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    696
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Witam ponownie

    Napisałem że
    Konkretna wersja biblioteki może być zgodna częścią wtyczek (i niezgodna z innymi), które jej wymagają.
    Mogą wystąpić problemy w systemie Windows, jeśli DLL są o tej samej nazwie, ale różnych statusach wydania (datach i rozmiarach jednostek informacji) i mają być wykorzystywane przez wiele wtyczek.

    Dla uproszczenia dociekań co w tym konkretnym przypadku jest przyczyną, proponuję wersję, która działa w moim
    gimp-2.9.5 Partha
    po rozpakowaniu plik wtyczki (plugina) proszę skopiować i umieścić w folderze portable/plugins

    http://zbyma.gimpuj.info/wavelet-denoise.zip

    Pozdrawiam

    PS
    Proszę usunąć z folderu portable/plugins pozostałości poprzedniego zainstalowanego pluginu.
    Usunąć również na dole folderu plik pluginrc
    Teraz ponowny restart GIMP, będzie trwał trochę dłużej.
    Ostatnio edytowane przez zbyma72age ; 6.04.17 o 22:35
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  9. #9
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zbyma72age Zobacz posta
    ...Dla uproszczenia dociekań co w tym konkretnym przypadku jest przyczyną, proponuję wersję, która działa w moim
    gimp-2.9.5 Partha
    po rozpakowaniu plik wtyczki (plugina) proszę skopiować i umieścić w folderze portable/plugins

    http://zbyma.gimpuj.info/wavelet-denoise.zip
    Bingo ! i to zadziałało. Dzięki, plusa dać nie mogę, wiadomo, trzeba rozdać...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wavelet denois.jpg
Wyświetleń:	511
Rozmiar:	242,9 KB
ID:	189526

    Różnica pomiędzy Twoją wtyczką, a tą z strony: http://registry.gimp.org/node/4235/ , którą linkował Bodzip jest taka:
    -od Ciebie - wavelet-denoise_BigPrew.exe - waga 72KB
    -ta z linku - wavelet-denoise.exe - 410KB

    Tą z linku też próbowałem zamieszczać w folderze portable/plugins, jednak nie działała.

    Co do tych bibliotek:
    Cytat Zamieszczone przez zbyma72age Zobacz posta
    Napisałem że
    Konkretna wersja biblioteki może być zgodna częścią wtyczek (i niezgodna z innymi), które jej wymagają.
    Mogą wystąpić problemy w systemie Windows, jeśli DLL są o tej samej nazwie, ale różnych statusach wydania (datach i rozmiarach jednostek informacji) i mają być wykorzystywane przez wiele wtyczek.
    Wygląda na to iż zgodnie z tym co pisze w poniższym komunikacie:
    (po dwukliku na plik wawelet-denoise.exe)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	exe błąd.jpg
Wyświetleń:	491
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	189527

    u mnie w systemie Windows 7 (robiłem przeszukaj dysk C) nie ma pliku: libgimp-2.0-0.dll , pomimo to, jak widać wtyczka działa. Mniejsza już z tym.

    Nie omieszkam w praktyce sprawdzić jak działa ten plugin wavelet-denoise i postaram się być bardzo obiektywny Także jeszcze coś w tym wątku się pokaże.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 7.04.17 o 11:54
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Bingo ! i to zadziałało. Dzięki, plusa dać nie mogę, wiadomo, trzeba rozdać...
    Wyręczyłem i to z przyjemnością
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. RAW pod Windows 98SE
    By 2em in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.12.08, 19:08
  2. Sterownik C-750 UZ Windows XP
    By bobo in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.08.06, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.