Strona 7 z 15 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 141

Wątek: Panasonic VS Olympus

  1. #61
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...rewolucji w matrycach jakoś nie widać. Obecna gęstość m4/3 to ok. 72 Mpix FF. Umówmy się, że dalsze zmniejszanie pixeli bez jakiejś rewolucji w technologii nie ma większego sensu.
    Ten argument słyszę bezustannie od 2008 roku. Wtedy 6-megapikselowa matryce 4/3 miały gęstość pikseli jak 24 mpx na FF, a żaden FF nie miał wtedy takiej rozdzielczości i wszyscy się zastanawiali, kiedy Olkowi się skończą megapiksele.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Poza tym ktoś musi te nietypowe matryce produkować.
    Sony na matrycach zarabia teraz pewnie więcej, niż na swoich aparatach. Jak się mu zapłaci, to pewnie chętnie wyprodukuje matrycę według każdej specyfikacji.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #62
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Szkoda, że mikrusów nie projektowali pod APS-C, w sumie związek z dużym 4/3 i tak praktycznie żaden, zysk z nieco mniejszej matrycy w bezlusterkowcach też praktycznie żaden. Już nawet zaczyna brakować szkieł, które warto podpinać przez przejściówkę. Seria PRO w dużej mierze załatwiła temat.
    Jakby była w apsc to byłoby jeszcze gorzej z konkurencją, wtedy w porównaniu do Sony, czy Fuji nie byłoby żadnego zysku w rozmiarach, a obecnie kompaktowe rozmiary szkalrni m4/3 wyróżniają go.

  3. #63
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ten argument słyszę bezustannie od 2008 roku. Wtedy 6-megapikselowa matryce 4/3 miały gęstość pikseli jak 24 mpx na FF, a żaden FF nie miał wtedy takiej rozdzielczości i wszyscy się zastanawiali, kiedy Olkowi się skończą megapiksele.



    Sony na matrycach zarabia teraz pewnie więcej, niż na swoich aparatach. Jak się mu zapłaci, to pewnie chętnie wyprodukuje matrycę według każdej specyfikacji.
    Trochę mniej. Różne proporcje boków sprawiają, że olkowe 6 to ok. 21 FF i to jest bardzo sensowna wielkość pikseli. 12 dla Olka to już całkiem sporo, zwłaszcza przy ciemniejszych szkłach.
    Olkowi już się skończyły megapiksele. Dokładanie nowych da niewiele. Trzeba pomyśleć o poprawie jakości istniejących. Np. o natywnym ISO 25 Nie wydaje mi się, żeby Sony opracował nową technologię specjalnie dla Olka. Mam wrażenie, że mikrusy dotarły do ściany. Kolejnej osi stabilizacji też chyba nie wprowadzą...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #64
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie wydaje mi się, żeby Sony opracował nową technologię specjalnie dla Olka.
    Nowe technologie w pierwszej kolejności są teraz projektowane pod smartfony, dopiero później wchodzą one do aparatów. Gdy już będą dostępne, to i Olek będzie mógł z nich skorzystać.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam wrażenie, że mikrusy dotarły do ściany. Kolejnej osi stabilizacji też chyba nie wprowadzą...
    Jest jeszcze pierdyliard możliwych usprawnień, za które nikt nigdy się nie zabrał. Inżynierowie z pewnością nie pójdą na bezrobocie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #65
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jakby była w apsc to byłoby jeszcze gorzej z konkurencją, wtedy w porównaniu do Sony, czy Fuji nie byłoby żadnego zysku w rozmiarach, a obecnie kompaktowe rozmiary szkalrni m4/3 wyróżniają go.
    teraz ten zysk w wymiarach też nie jest oczywisty, ba - nawet w porównaniu z fufu (Sony A7), choć oczywiście da się znaleźć przykłady potwierdzające zalety małego rozmiaru. Nie wiem czy zysk rzędu kilkunastu - kilkudziesięciu gramów albo kilku cm w te czy we w te jest aż tak kluczowy. Systemów APS-C na rynku jest trochę i mimo konkurencji jakoś dają radę (upadł tylko Samsung NX ale chyba to nie konkurencja go wykończyła).
    Dodatkowo bardziej popularny format matrycy to większe lepsze dopasowanie do szkieł producentów niezależnych.

  6. #66
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    ...
    Dodatkowo bardziej popularny format matrycy to większe lepsze dopasowanie do szkieł producentów niezależnych.
    Ze szkieł z AF chyba jeszcze nie ma żadnego, zaprojektowanego z myślą o m4/3. Sigmy, to typowe ogniskowe dla APS-C.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #67
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    I to jest jak najbardziej logiczne, szkło zaprojektowane pod APS-C można sprzedać użytkownikom kilku systemów, szkło pod m4/3 tylko do niego. Czasem ma to nawet pewne dobre strony bo np. ogniskowa Sigmy 19 2.8 mi bardziej pasowała do m4/3.

  8. #68
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Wydaje się, że jeżeli chodzi o matrycę i obrazowanie to faktycznie MFT stoi pod ścianą. 16mp było ok, 20mp już pokazuje problemy ze zbytnim zagęszczeniem pikseli. Nawet jeżeli coś jeszcze wyczarują to przy obecnej technologi matryc 24mp wydaje się być ostateczną granicą.
    Za to Olympus i Panasonic mogą skupić się na innych rzeczach, ułatwiających fotografowanie. Szybkość, celność AF i AFC w zdjęciach i filmowaniu (marzy mi się hybrydowy w każdej puszce), dodatkowe funkcje wzbogacające lub ułatwiające wykonywanie specyficznych zadań.
    I tak już dużo zrobili - tryb highres, live composite, focus bracketing itp. Idzie nowe i takie tryby jak pre-burst czy post focus w nowych aparatach to już będzie norma. Nie każdy z tego skorzysta ale to zawsze dobry haczyk do łowienia konsumenckich rybek

  9. #69
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Ograniczone możliwości matrycy można w dużej mierze zrekompensować szkłami, tzn. możnaby bo wiele z lepszych szkieł rozmiarami skutecznie zaprzecza idei micro, ceny są "pro" a jak to wszystko przekłada się na końcowy efekt to już inna sprawa. Jeśli m4/3 nie wygra z konkurencją ceną, rozmiarami ani jakością obrazka to już tylko ficzery zostają, pytanie ile na tym można ciągnąć, Panas ma chociaż swoje filmowanie a Olek?
    Może to mało konkretna metoda oceny, ale oglądając fotografów na Flickr zauważyłem nie raz i nie dwa migrację z lustrzanki ff na ff od Sony, zmianę z Olka na Fuji, jakoś w drugą stronę jeszcze nie spotkałem...

  10. #70
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.630
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Może mi Ktoś podać "kod", kombinację przycisków, żeby sprawdzić ile Panasonic G1 zrobił zdjęć?

Podobne wątki

  1. Panasonic 100-300 czy Olympus 75-300?
    By tomtomek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 27.11.16, 21:16
  2. Olympus OM-D-E-M10 14-42 czy Panasonic GX7 + 20/1,7
    By synergy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25.11.15, 09:59
  3. Olympus MMF-3 czy Panasonic DWW MA1 ?
    By żmija in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28.07.15, 22:52
  4. Olympus e-pl5 czy Panasonic gm1
    By gruby191 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 7.02.14, 22:58
  5. Olympus OM-D E-M5 vs Panasonic GX7
    By Jd in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19.01.14, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.