Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 141

Wątek: Panasonic VS Olympus

  1. #51
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Droplet, z tego wynika, że produkcji korpusów jeszcze nie zakończyli Jeśli tak ma wyglądać wydłużanie cyklu pojawiania się nowych korpusów w m4/3 to... zaczyna mnie intrygować, jaka będzie kolejna olkowa nisza
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #52
    | OlyJedi Awatar Fisher7811
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    502
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    W sumie co mogliby wsadzać w te korpusy? wszystko już jest, tylko matryca lepsza by się przydała, ale z kolei na to chyba szybko nie ma co liczyć. Lepiej wypuszczać rzadziej zamiast klepać niemal identyczne modele różniące się układem przycisków itp.

  3. #53
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    dla mnie to też bardziej rozsądne podejście. Wypuszczać co roku nowy aparat, żeby było co pokazać na jakiś targach Photokina czy coś? Czym się różną od siebie E-PL6, 7, 8? Dzięki aktualizacją oprogramowania Fuji bardzo długo trzymało X-E2 na rynku i mam nadzieję, że inni też bardziej skupią się na dopracowywaniu rozwiązań niż tworzeniu kolejnych linii aparatów.

  4. #54
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Fisher7811 Zobacz posta
    W sumie co mogliby wsadzać w te korpusy? wszystko już jest, tylko matryca lepsza by się przydała...
    I dokładnie o to chodzi. Za szybko wystrzelali się z całej amunicji, a rewolucji w matrycach jakoś nie widać. Obecna gęstość m4/3 to ok. 72 Mpix FF. Umówmy się, że dalsze zmniejszanie pixeli bez jakiejś rewolucji w technologii nie ma większego sensu. Poza tym ktoś musi te nietypowe matryce produkować. Szkoda, że mikrusów nie projektowali pod APS-C, w sumie związek z dużym 4/3 i tak praktycznie żaden, zysk z nieco mniejszej matrycy w bezlusterkowcach też praktycznie żaden. Już nawet zaczyna brakować szkieł, które warto podpinać przez przejściówkę. Seria PRO w dużej mierze załatwiła temat.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    dla mnie to też bardziej rozsądne podejście. ...
    Nie chodzi o podejście, tylko o komunikat. Firmy wypuszczają sprzęt w bardzo różnych odstępach czasu, ale żadna nie pisze z tego powodu komunikatów. Widać, że Olek miał jakiś szczególny powód, a jaki, to nie mam pojęcia
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #55
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Oczywiście to marzenie, ale każda firma powinna głośno mówić o sowich planach, wtedy każdy poodejmowałby decyzję świadomie. Ja wchodząc w e system myślałem, że do e 520 dokupię duży 12-60 i mając tak doskonały serwis z tym dożyję do śmierci. Myliłem się.

  6. #56
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Powiedz mi dlaczego się myliłeś. Zapewne E520 dalej działa a 12-60 jest dalej doskonałym szkłem , więc?

  7. #57
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Oczywiście to marzenie, ale każda firma powinna głośno mówić o sowich planach, wtedy każdy poodejmowałby decyzję świadomie. ...
    Dobre Handel/marketing jedzie na emocjach. Świadomego klienta nikt nie lubi
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #58
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Powiedz mi dlaczego się myliłeś. Zapewne E520 dalej działa a 12-60 jest dalej doskonałym szkłem , więc?
    Aparat działa, ale może się okazać, że będzie nienaprawialny. 12- 60 chyba tylko używka a z naprawą ? Wybierając ten system 10 lat temu serwis zbierał same pochwały a dziś bywa różnie. Owszem jest nowe m4/3, ale to co by mnie satysfakcjonowało to wydatek ok 10k, a to nie jest jeszcze najdroższe moje hobby i dlatego nie chciałbym za jakiś czas usłyszeć, że system umiera, ale tworzą coś nowego. Mało tego, mając analoga to mialem przy sobie 2 aparaty , to przelicz sobie. Z pewnością ten problem może być wszędzie, ale czas pokaże.

  9. #59
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Nie chodzi o podejście, tylko o komunikat. Firmy wypuszczają sprzęt w bardzo różnych odstępach czasu, ale żadna nie pisze z tego powodu komunikatów. Widać, że Olek miał jakiś szczególny powód, a jaki, to nie mam pojęcia
    Tną koszty. I puszczają komunikat w wersji "gładkiej" dla inwestorów (i klientów?).

  10. #60
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Chyba nie sadziles, że kupując sprzęt elektroniczny będziesz go używał całe życie i tylko serwisowal. Nie powiesz mi te, że zakup sprzętu amatorskiego raz na kilkanaście lat (jak piszesz) to jakieś duże wydatki. Zresztą to tylko rzecz po cholere się do tego przywiązywać na całe życie.

Podobne wątki

  1. Panasonic 100-300 czy Olympus 75-300?
    By tomtomek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 27.11.16, 21:16
  2. Olympus OM-D-E-M10 14-42 czy Panasonic GX7 + 20/1,7
    By synergy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25.11.15, 09:59
  3. Olympus MMF-3 czy Panasonic DWW MA1 ?
    By żmija in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28.07.15, 22:52
  4. Olympus e-pl5 czy Panasonic gm1
    By gruby191 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 7.02.14, 22:58
  5. Olympus OM-D E-M5 vs Panasonic GX7
    By Jd in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19.01.14, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.