Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 141

Wątek: Panasonic VS Olympus

  1. #111
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ależ ja nie mam absolutnie nic do jpg , większość moich zdjęć to jpg Ale praktycznie każde jest potem wykadrowane , lekko zmieniona temp barw , podwyższony kontrast
    A twój test potwierdza moje przypuszcenia, widać wyraźnie , że jpg przeszedł mocne wyostrzanie, i nie wygląda to dobrze. Widać efekt halo , widać ząbki na maszcie na jego krzywej części. No zęby bolą właśnie
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 10.08.17 o 20:37

  2. #112
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ależ ja nie mam absolutnie nic do jpg , większość moich zdjęć to jpg Ale praktycznie każde jest potem wykadrowane , lekko zmieniona temp barw , podwyższony kontrast
    A twój test potwierdza moje przypuszcenia, widać wyraźnie , że jpg przeszedł mocne wyostrzanie, i nie wygląda to dobrze. Widać efekt halo , widać ząbki na maszcie na jego krzywej części. No zęby bolą właśnie
    Roberto73, ale On pokazał z ustawieniem na maksa.

  3. #113
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    no więc te nie na maksa będą bardziej wysublimowane , czyli wyostrzanie mniejsze itd. To samo zrobisz sam

  4. #114
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    no więc te nie na maksa będą bardziej wysublimowane , czyli wyostrzanie mniejsze itd. To samo zrobisz sam
    Tak, tylko pytanie jak napisał Kolega Andtor2 czy efekt końcowy będzie taki sam.

  5. #115
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    to wyostrzanie, podnoszenie kontrastu czy coś innego będzie tylko takie jakie sobie wymyślił w tej funkcji jej projektant. Tylko tyle , czyli nie masz na wynik końcowy wpływu

  6. #116
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    ... widać wyraźnie , że jpg przeszedł mocne wyostrzanie, i nie wygląda to dobrze. Widać efekt halo , widać ząbki na maszcie na jego krzywej części. No zęby bolą właśnie
    Tylko należy pamiętać, że to pełna rozdzielczość lub kropy 1:1. Wówczas wszelkie niedoskonałości bedą bardziej widoczne. Zmniejszając to samo zdjęcie na potrzeby internetu/forum do dłuższego boku powiedzmy 1200 pix. chyba już halo/ząbki nie są tak widoczne ? (poniżej zmniejszone te z I.rozdzielcz. na High)

    (klikamy jeszcze na zdjęciu do pełnego powiększenia - 1200 pix)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	I.rozdz._High_P1120071_zmniejszone.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	858,7 KB
ID:	193343

    Mnie bardziej "zęby bolą" gdy widzę pomniejszone na forum przeostrzone z ząbkami na skośnych krawędziach i efektem halo. Oczywiście mimo to podtrzymuje, że najlepiej nie przekraczać poziomu Standard w tej funkcji.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 10.08.17 o 21:49
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #117
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Też nie lubię przeostrzonych zdjęć, dlatego staram się to robić naprawdę delikatnie i też nie zawsze. Ale jak to mówią są gusta i guściki

  8. #118
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Poruszając kwestię tej funkcji kierowałem się testem obiektywu Panasonic 12-60/3.5-5,6 na jednym z portali gdzie był wybitnie ostry. Test przeprowadzono z użyciem Panasonica bodajże GX7. Na optycznych zaś już tak wesoło nie jest. Ewidentnie wygląda na to, że dokonano wyostrzenia. Wniosek, dopóki sam nie sprawdzisz to nie licz na uczciwość portali.

  9. #119
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Tak, tylko pytanie jak napisał Kolega Andtor2 czy efekt końcowy będzie taki sam.
    Będzie lepszy, bo np. sam możesz wyostrzać na warstwach i dobierać efekt do konkretnego fragmentu zdjęcia. Nawet do całości będzie lepiej, bo jest sporo rodzajów wyostrzania i można osiągać różne efekty. Efekt automatycznego działania widać już w Olku, który intensywnie odszumia i wyostrza. Jak trafi, to jest ok, ale jak nie trafi, to ręce i nogi opadają. Automat ma tylko te zaletę, że nie wymaga poświęcenia czasu na zdobycie umiejętności i obróbkę. No i jeszcze pewnie to, że są takie sytuacje, kiedy sprawdzi się znakomicie Moim bardzo subiektywnym zdaniem, jak chcesz oglądać mnóstwo fotek w wersji HD (np. setki wakacyjnych pstryków), to automat spokojnie da radę. Jak zrobisz kilka super zdjęć i będziesz chciał z nich wyciągnąć maxa, to sam siadasz do obróbki
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #120
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Dlatego raw+jpg jest najlepszym rozwiązaniem. Automat w aparacie odejmie nam roboty przy większość zdjęć. A perełki zawsze możemy dopieścić że źródła.

Podobne wątki

  1. Panasonic 100-300 czy Olympus 75-300?
    By tomtomek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 27.11.16, 21:16
  2. Olympus OM-D-E-M10 14-42 czy Panasonic GX7 + 20/1,7
    By synergy in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 25.11.15, 09:59
  3. Olympus MMF-3 czy Panasonic DWW MA1 ?
    By żmija in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28.07.15, 22:52
  4. Olympus e-pl5 czy Panasonic gm1
    By gruby191 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 7.02.14, 22:58
  5. Olympus OM-D E-M5 vs Panasonic GX7
    By Jd in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 19.01.14, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.