Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Długi czas naświetlania w dzień

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    143
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Długi czas naświetlania w dzień

    Witam! Może ktoś podpowie, jakie zastosować ustawienia aparatu, aby osiągnąć efekt poruszenia w jasny dzień? Zdarza mi się mieć okazje fotografowania samolotów i o ile nie jest problemem focenie po zmierzchu w celu uzyskania poruszonych śmigieł, o tyle w żaden sposób nie mogę sobie z tym poradzić w świetle dziennym. Dodatkowo ważnym jest, aby ISO było możliwie jak najniższe. Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Hej, regulacją przysłoną lub filtry szare.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Kup sobie regulowany filtr szary. Wyglada jak polaryzacyjny, ale w miarę kręcenia robi sie coraz ciemniejszy.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    filtr szary regulowany jak najbardziej, ale do śmigieł samolotu to chyba się nie nadaje;
    iso w dół na maxa, przysłona zamknięta i i śmigła powinny się rozmazać; z filtrem wydaje mi się że samolot będzie poruszony, chyba że będziesz prowadził aparat za obiektem;

    pzdr
    Hołek
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  5. #5

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    143
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Coś takiego się udało -> wirnik ogonowy, ale wtedy jak widać pogoda była marna... Ciekawe, jak by Holka rady zadziałały w słoneczny dzień?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2271232sn18xppoprzmn.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	495,5 KB
ID:	189505

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez amazury Zobacz posta
    Coś takiego się udało -> wirnik ogonowy, ale wtedy jak widać pogoda była marna... Ciekawe, jak by Holka rady zadziałały w słoneczny dzień?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2271232sn18xppoprzmn.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	495,5 KB
ID:	189505

    pewnie na statycznym obiekcie nic by nie wyszło; myślałem że chodzi o samoloty lecące, strzelane przez jakieś tele czy cuś... spróbuj, jak będzie za jasno to kup szary regulowany - ja nie cykam samolotów ale do wody się przydał, do rozmazania ruchu drzew na wietrze też, więc tak siak czy owak będziesz zadowolony

    pzdr
    Hołek
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  7. #7
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Filtry szare regulowane typu fader nie maja dobrych opinii jeśli chodzi o wpływ na jakość zdjęć. Mogą pojawiać się zafarby i "plamy" na zdjęciach. Poczytaj w internecie. Do takich zastosowań jak piszesz kupiłbym zwykły nakręcany filtr szary ND8 i zwykły filtr polaryzacyjny. Takie z średniej półki cenowej (Marumi, Hoya). Jeśli ND8 (3 działki przysłony) byłoby za mało, łączyłbym z polaryzacyjnym. W sumie dawałoby o 5EV wydłużenie czasu ekspozycji. Poza tym, warto mieć filtr polaryzacyjny np. do zdjęć krajobrazowych i nie tylko. Przyda się gdy chcemy niwelować odbicia światła.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    143
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Dzięki za sugestie! Znalazłem w przepaściach torby ze sprzętem coś takiego: Massa cpl (w necie są na jego temat opinie, delikatnie mówiąc, takie sobie...) - średnica 58 - akurat do mojego 14-150 A a` propos niwelacji odbić światła, to pewnie powinno zadziałać, gdy focę maszyny na płytach postojowych; większość ma malowania z ogromną przewagą białego koloru, więc odbłyski są przeokropne...
    Ostatnio edytowane przez amazury ; 6.04.17 o 12:47

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Massa, oj kiepskie. Może być problem z ostrością w telezoomie na długich ogniskowych.
    Jeśli chodzi o regulowane filtry szare to wszystkie mają problem na szerokim kącie przy maksymalnym zaciemnieniu. Dlatego trzeba brać poprawkę na to, że nie mamy zakresu ND 2-400, tylko w okolicach 2-200. Sprawdzone i potwierdzone w testach i w necie. Maja tzw efekt krzyżowy przy max zaciemnieniu. Dotyczy to wszystkich tego typu filtrów, nawet tych najdroższych od Marumi, czy Hoya.

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    143
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    OK, serdeczne dzięki za pomoc Efekty podpowiedzi wrzucę, gdy się uda coś sfocić.

Podobne wątki

  1. Długi czas naświetlania i czerwono-niebieskie piksele
    By jacekzaw in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24.07.15, 19:53
  2. Długi czas naświetlania:(
    By garf01 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16.06.08, 11:56
  3. Długi czas naświetlania:(
    By garf01 in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13.06.08, 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.