Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Laowa 7,5mm 2,0

  1. #1
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria

    Laowa 7,5mm 2,0

    Zapowiada się fajne małe szkiełko superszerokokatne - praktycznie konkurent dla fiszejki Samayanga, szczególnie dla tych co "prostowali" jego obraz. Wszystko to o co chodzi w m4/3- MALUTKIE !!!!!!!!!!!!!!! Filtry 46 mm (ciekawe czy polarek będzie bez winety - być może jednak trzeba będzie dać 52-55 mm, ale to i tak lepiej niż przy zoomach 7-14.
    Akurat tutaj brak AF mało będzie przeszkadzać, szkoda tylko że nie ma "chipa" jak chociażby lustrzana Tokina 6,3/300

    http://www.photozone.de/m43/1001-laowa75f2mft

    ciekawe jaka będzie cena?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Zapowiada się fajne małe szkiełko superszerokokatne - praktycznie konkurent dla fiszejki Samayanga, szczególnie dla tych co "prostowali" jego obraz. Wszystko to o co chodzi w m4/3- MALUTKIE !!!!!!!!!!!!!!! Filtry 46 mm (ciekawe czy polarek będzie bez winety - być może jednak trzeba będzie dać 52-55 mm, ale to i tak lepiej niż przy zoomach 7-14.
    Akurat tutaj brak AF mało będzie przeszkadzać, szkoda tylko że nie ma "chipa" jak chociażby lustrzana Tokina 6,3/300

    http://www.photozone.de/m43/1001-laowa75f2mft

    ciekawe jaka będzie cena?
    Ciekawa sprawa. Ja osobiście na razie działam z fiszką Samyanga, gdy musze mieć bardzo szeroko ale nie ukrywam, że fajnie byłoby porzucić prostowanie. Ciekawe tylko, czy jakość obrazu będzie na tyle dobra, co w samyangu (a ta jest naprawdę moim zdaniem świetna). No i najważniejsze jaka cena. Laowa 15mm do macro kosztuje 499$, więc tutaj spodziewałbym się wyższej ceny.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #3
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Konkurent to to jest ale dla Kowa 8,5/2,8....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Wielkościowo bardzo fajne mało szkło. Brak AF nie będzie bardzo przeszkadzał przy tak szerokim kącie widzenia.
    Mam wrażenie, że chipa to akurat prawie nikt nie dodaje z producentów manuali.
    Jeśli nie przesadzą z ceną to będzie ciekawa propozycja dla miłośników szerokich kadrów
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Wielkościowo bardzo fajne mało szkło. Brak AF nie będzie bardzo przeszkadzał przy tak szerokim kącie widzenia.
    Mam wrażenie, że chipa to akurat prawie nikt nie dodaje z producentów manuali.
    Jeśli nie przesadzą z ceną to będzie ciekawa propozycja dla miłośników szerokich kadrów
    Raczej mnie przeszkadza winieta 2,5 EV na f2,0, i 2 EV na 2,8 niewielka dystorsja stałki jest wyraźną zaletą.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Info z fejsbuka Laowy

    Coming Soon! 499 funtów inc vat.

    Liczyłem na mniej, ale tragedii nie ma, zważywszy, że przez 8 lat istnienia m43 nikt nie wyprodukował szerokiej stałki
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez erol Zobacz posta
    Info z fejsbuka Laowy

    Coming Soon! 499 funtów inc vat.

    Liczyłem na mniej, ale tragedii nie ma, zważywszy, że przez 8 lat istnienia m43 nikt nie wyprodukował szerokiej stałki
    Nie lubię przekłamań.

    Kowa 8,5/2,8 jest od kilku już lat obecna na rynku.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    | OlyJedi Awatar erol
    Dołączył
    Jan 2011
    Mieszka w
    podkarpacie
    Posty
    230
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Fakt, zapomniałem o tym obiektywie. Co nie zmienia faktu, że w Polsce go nie kupie
    PEN-F, PL 15/1.7, mZD 45/1.8

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Piękne szkło! Właśnie czegoś takiego brakowało w systemie. Co prawda wychodzi dwa razy drożej, niż Samyang 12 f/2 pod APS-C, ale też i kąt szerszy, więc ciężko to przeliczyć.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #10
    | OlyJedi Awatar strOOs
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.486
    Siła reputacji
    64
    Moja galeria
    Ja kupię. Nie wiem czy od razu w preorderze, który jeszcze trwa, czy koło wakacji, ale jestem BARDZO na tak
    Body: E-M5 II / E-M5 / E-M10 / AIR A01
    "Canon 24-70 L is good enough (sharp enough) for Annie Leibowitz, but not good enough for some anonymous amateur photographers. (martin mintal)"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.