Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Łatwy w obsłudze kompakt dla starszej osoby

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria

    Łatwy w obsłudze kompakt dla starszej osoby

    Dobry wieczór.
    Osoba starsza zażyczyła sobie aparat. Ucieszył mnie ten fakt, gdyż odwieczny problem co kupić (prezent urodzinowy) mam rozwiązany. Zmartwił mnie ten fakt, gdyż nie znam się na kompaktach, nie miałem takowego aparatu w wersji cyfrowej. Ale jedno wiem, musi być bardzo prosty w obsłudze. Podstawowe funkcje włączane fizycznie - np. przyciski, kółeczko wyboru z piktogramami. Wybór tych funkcji przez menu ekranowe, dotykowe itp. odpada.
    Może być używany, budżet do 400 zł.
    Parametry optyczne, megapixelowe, rozmiar nie mają znaczenia. Każdy będzie dobry, lepszy od posiadanego obecnie w komórce.
    Kolor obudowy każdy oprócz różowego - toż to dla chłopa
    Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

    Pisząc o kółeczku wyboru to mam na myśli programy tematyczne - sport, makro, nocne itd.
    Ostatnio edytowane przez T.M ; 19.02.17 o 21:17

  2. #2
    Awatar neemeroosi
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Hmmm ja bym coś poszukał w Canonach lub Nikonach z używek ze starych serii, które nie mają paneli dotykowych itp. Sam mam już leciwego Canona A510 z 10 lat i nadal robi bardzo dobre fotki - jednak polecałbym coś z większym ekranem do podglądu, bo tam jest malutki. Najlepiej poszperaj na allegro. Odnośnie nowych to podejrzewam, że będzie ciężko znaleźć coś "niedotykowego".

  3. #3
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ja bym uderzał w takie modele małe ale z większym zoomem. Jak Panasonic tz20, nikon seria s9000 s9100, Canon sx..... Znajdziesz je do 400zl spokojnie

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Dzięki za podpowiedzi. Panasonic tz20 oglądałem, oczytałem, no super jest ale za trudny. W prawdzie ma kółeczko ale z preselekcją i ustawieniami chyba własnymi. Mocno zaawansowany jak na kompakt, sam się zastanawiam dla siebie, filmiki w full HD itd.

    Natomiast Canony sx mają kółeczka z piktogramami, znalazłem w moment 2 takie. Ale z racji forum na którym się poruszamy to idę szukać jakiegoś Olka. Ktoś z Państwa coś olympusowego proponuje?

  5. #5
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedzi.(...)
    Zanim dostąpisz zakupowego "wzmożenia", może byś pogadał z przyszłym obdarowanym, co też on zamierza fotografować?

  6. #6
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Zazwyczaj to jest tak, że aparat im bardziej skomplikowany i ma więcej przycisków tym lepszy. Takie totalnie proste z kilkoma przyciskami, to tanie zabawki, których bym nikomu nie polecił.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Zanim dostąpisz zakupowego "wzmożenia", może byś pogadał z przyszłym obdarowanym, co też on zamierza fotografować?
    No jak my wszyscy - gołe kobitki
    Zasadniczo to widoczki, wnuczki, posiedzenia rodzinno-towarzyskie oraz architekturę powszechnie występującą w kurortach i uzdrowiskach.
    Obiekty szybko przemieszczające się oraz bardzo małe czyli sport i makro nie będą fotografowane zbyt często lub w ogóle. Portrety i kompozycje też nie. Wnioskuję to na podstawie pokazanych mi zdjęć z komórki. Ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło stwierdzenie, że zdjęcia z komórki są słabe i to jest powodem chęci otrzymania prawdziwego aparatu. Szczególnie, że starszy pan porównał zdjęcia swoje i "aparatowe" innego dziadka z przedszkolnego występu wnuczki, gdzie różnica jakości była wielka. Zauważył również, że kolega z normalnym aparatem przybliżał i oddalał obraz, co też chciałby mieć. No i żeby mógł zmieścić go do kieszeni gdy jeździ na nartach.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    No jak my wszyscy - gołe kobitki(...)
    Tyle, że tych chętnych brak. Osobliwie z wnuczkami w pakiecie.

    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    (...)Zasadniczo to widoczki, wnuczki, posiedzenia rodzinno-towarzyskie oraz architekturę powszechnie występującą w kurortach i uzdrowiskach.
    Obiekty szybko przemieszczające się oraz bardzo małe czyli sport i makro nie będą fotografowane zbyt często lub w ogóle. Portrety i kompozycje też nie.(...)
    Tu mamy konkret.

    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    (...)No i żeby mógł zmieścić go do kieszeni gdy jeździ na nartach.
    Ale? Czy dopuszczamy stratę 400 zetów, gdyby co do czego?

    I jeszcze jedno. Jak sobie, panowie, te zdjęcia porównywali?

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jck Zobacz posta
    Ale? Czy dopuszczamy stratę 400 zetów, gdyby co do czego?

    I jeszcze jedno. Jak sobie, panowie, te zdjęcia porównywali?
    Myślę, że będzie pilnował bardziej niż jak by sam kupił.

    Porównywał oczywiście patrząc na ekrany komórki i aparatu sąsiada. Nie widział ich ani na monitorze, ani nie zrobił dobitek. Znając komórkę starszego pana, jakość zdjęć poza ekranikiem komórki nie jest lepsza.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    (...)Porównywał oczywiście patrząc na ekrany komórki i aparatu sąsiada. Nie widział ich ani na monitorze, ani nie zrobił dobitek. Znając komórkę starszego pana, jakość zdjęć poza ekranikiem komórki nie jest lepsza.
    Tu mamy problem. Ale, ale wiemy już czego szukać. Wezwijmy wszystkich obecnych. Do dzieła!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.01.13, 09:10
  2. Osoby nam bliskie...
    By Arram in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 31.10.04, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.