Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: E-M10 II Poruszone zdjęcia.

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    To raczej nie kwestia super dobrego tylko tych super kiepskich.

    Aaaaa, przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Poruszenie wywołane drganiami od migawki. Nie wiem gdzie to zapisane w EXIFach, więc sam nie sprawdzę.

    Mam wprawdze mkI ale pewnie w mkII będzie podobnie. Przy wyborze trybu robienia zdjęć masz pojedynsze/seria H, seria L... i na końcu taki symbol zdjęć pojedynczych z diamencikiem - nazywa się to anti shock. Miałeś w obu aparatach ustawione tak samo? Może w jednym były zdjęcia pojedyncze a w drugim był ustawiony anti shock?

    Jeżeli w obu był anti-shock to teraz druga sprawa. W ustawieniach jest zakładka E (Eksp/ISO) i tam jest opcja Anti-Shock - opóźnienie pomiędzy naciśnięciem spustu migawki a wyzwoleniem. Ja mam ustawione [0s], zobacz czy masz tak samo w obu aparatach.

    Trzecia rzecz - ustawienia, zakładka C. Wyzwalanie. Jest tam opcja Opóźn. wyzwolenia. Zobacz, czy masz w obu aparatach ustawione tak samo. ustanienie na Krótki zmniejsza ryzyko poruszenia zdjęcia od migawki ale powoduje przyśpieszone rozładowanie akumulatora.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    zgłoś modowi drugi wątek do usunięcia

  3. #13

    Dołączył
    Feb 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Tutaj też wszystkie ustawienia były takie same. Zauważyłem jednak że przy zdjęciach pojedynczych w tych " mydlanych " egzemplarzach jest zdecydowanie lepiej niż przy zdjęciach seryjnych. Przy L to już był dramat totalny. W tym wypożyczonym " dobrym " te same ustawienia nie miały wpływu na jakość zdjęć - były po prostu ok.
    Na prawdę świra można dostać, bo nie wiem o co chodzi.
    Canon 40D 17-55 2.8 i OMD E-M10 II z naleśnikiem

  4. #14
    Nie miejcie za złe, że podłączę się do tematu z racji tego, że mam podobny problem.

    Mianowicie aparat E-450 + 70-300 ustawione na 300. Na czasie 1/160s jestem go niemal pewny.
    Na 10 fotek z 6-7 jest dobrych.
    A teraz M10 II i 75-300 też na 300. Tu zrobić dobre zdjęcie na 1/160 s graniczy z cudem. Na 10 może jedno będzie dobre. W zasadzie 1/320s-1/400s daje mi gwarancje, że na 10 fotek te 7 będzie dobrych.
    O co tu chodzi?
    Mam też M10 i to samo jest.
    Ręka mi się nie trzęsie, a tu taki problem. Może coś z ustawieniami nie tak?
    Stabilizacja oczywiście włączona.
    A może za lekkie te aparaty są i ten typ tam ma?

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Może problem jest w braku gripa do E-M10. Jak dla mnie aparaty z E Systemu trzymało się dobrze, ale do E-M10 używałem gripa, bo sam korpus to przecież maleństwo.
    Zrób prosty test. Zamocuj aparat na statywie, a jeśli takowego nie masz ustaw go na stabilnym podłożu. Ustaw samowyzwalacz na 2s ( by wykluczyć poruszenie aparatu przy naciskaniu spustu migawki) Zrób w taki sposób kilka zdjęć i zobacz jak wygląda ich ostrość. To pozwoli stwierdzić, czy sam zespół korpus+ szkło działa poprawnie,
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    300mm bez gripa z E-M10, na czasach 1/20 to jakieś 95% ostrych. 1/10 to już trudniej, ale się da. 1/160 to chyba w biegu Coś jest nie tak.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Nie używałem systemu Olympusa i zapytam, w zestawie E-450 + 70-300 obiektyw miał/ma stabilizacje ? (korpus z tego co wiem nie ma stabilizacji)
    Drugie pytanie, w zestawie z E-M10 II, obiektyw 75-300 jest systemu mikro 4/3, czy może z dużego systemu 4/3 poprzez adapter ?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  8. #18
    W pierwszym przypadku brak wszelkiej stabilizacji,
    w drugim w korpusie, obiektyw systemu mikro 4/3

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sybic Zobacz posta
    W pierwszym przypadku brak wszelkiej stabilizacji,
    w drugim w korpusie, obiektyw systemu mikro 4/3
    To zagwozdka. Kolega szafir51 z lekka przesadził (albo ma ręce chirurga ), ale z korpusem EM10II przy ogniskowej 300mm, biorąc pod uwagę wydajność stabilizacji, przy czasie 1/40s to zdecydowana większość zdjęć (może i 90%) powinna być ostra.
    Można by podejrzewać stabilizacje, ale przy dwu korpusach to mało prawdopodobne...nie pomogę
    Może przykładowe zdjęcie z danymi EXIF coś by wyjaśniło...
    Edit.
    Zakładam, że zdjęcia wykonywane przy użyciu wizjera były.
    Przy użyciu ekraniku LCD trudniej utrzymać bez poruszenia.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 2.03.17 o 23:15
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    chirurgiem nie jestem ale skoro udało mi się zrobić z ręki zdjęcia obiektywem 300mm na czasach 0,5" i 1" to tym bardziej uda się na 1/20s.

Podobne wątki

  1. Czy to zdjęcie jest poruszone?
    By C+ in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 7.12.07, 11:17
  2. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.