Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Pierwszy olympus -em10 mk2

  1. #1
    Awatar Badtorro
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Pierwszy olympus -em10 mk2

    To mój pierwszy post na tym forum ? Zatem witam serdecznie

    potrzebuje porady dot. zakupu Oly om-d em10 mk2

    to ma być pierwszy aparat dla mojej żony. Na codzień robi zdjęcia iphonem se, ale zaczynam myśleć ze ogranicza ją sprzęt. Sam używam nikona d700, ale to jest zbyt duży, ciężki i nieprzystępny aparat dla początkujących. stad pomysł żeby kupić aparat specjalnie dla niej. Padło na olympusa

    Pytanie może trochę śmieszne -zastanawiam się czy kupić czarny czy srebrny?

    srebrny wizualnie podoba mi się bardziej.
    czarny wydaje się mniej rzucać w oczy (duży + za to) i mam wrażenie ze większość dostępnych akcesoriów jest czarna. Srebrne raczej na zamówienie lub do kupna przez internet. Czy tak jest faktycznie czy mi się wydaje?

    jak to jest ze zużyciem? Czy któryś lakier lepiej / gorzej wytrzymuje?
    jak to jest z późniejsza odsprzedażą? Czy któryś kolor jest bardziej popularny?

    dzięki za podpowiedz

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    40
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    jako użytkownik EM5 mkII (srebrny) mogę powiedzieć, że nie żałuję zakupu (bo bardziej mi się taki podobał) ALE:

    - to jest tylko srebrna farbka i jak się zacznie ścierać to na czarno i wtedy może kiepsko wyglądać (po 1,5 roku mam nad wizjerem jeden czarny punkt, ale codziennie ociera mi się to w torbie fotograficznej o brzeg - więc na własne życzenie + dodatkowo ociera przy wyciąganiu i chowaniu korpusu do torby)
    - z kolorami obiektywów to jest różnie, niektóre srebrne są bardziej dostępne niż czarne i na odwrót ale miej na uwadze, że srebrny z obiektywu nie musi być taki sam jak srebrny z body - niektóre obiektywy srebrne mają taką żółtawą/złotawą dominantę i to wtedy szpetnie na srebrnym body wygląda (widać różnicę w odcieniach) - mi najbardziej na srebrnym body podobają się jednak czarne obiektywy - wg mnie wygląda to dobrze bo srebrne body ma też sporo czarnych dodatków - a przede wszystkim czarny jest czarny a nie jakiś buro-czarny czy ciemno szary
    - pomimo iż korpus jest z magnezu to ta farbka srebrna sprawia wrażenie, że obudowa jest z plastiku, czarne korpusy pokryte są fakturą, która lepiej się zachowuje po dłuższym czasie i sprawia lepsze wrażenie w dotyku (subiektywna ocena)

    ...pomimo tego wszystkiego... i tak bardziej podobają mi się srebrne korpusy (poza omd em1 mk1) - kwestia upodobań
    Coś o mnie
    OMD EM5mkII +60mm f2.8 macro + 75mm f1.8 + 12-40mm f2.8 + 40-150mm f2.8 + MC-14 +Nissin i40 + Peak Design the Everyday Messager Bag

  3. #3
    Awatar hastour
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    141
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Oby tylko takie dylematy ze sprzętem były Mam srebrny, już drugi zresztą. Nic mi się nie starło, czarne obiektywy wyglądają dobrze.

    W sumie chciałem drugi dla odmiany czarny, ale musiałem już srebrny konsekwentnie. Inaczej żona by zauważyła, że kupiłem nowy aparat

  4. #4
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    @Badtorro, jeśli dla żony to daj się żonie wypowiedzieć, jaki jej się podoba.
    Ja wybrałem srebrny em10 mk1 i nie narzekam na ścieranie się farby, no ale ja dbam o sprzęt i w kieszeni kurtki z kluczami go nie noszę.
    Obiektywy mam czarne z kolei i razem ze srebrnym korpusem taki duet podoba mi się bardziej.
    Jak masz obawę o zadrapania zawsze możesz kupić dodatkowy pokrowiec. Ja kupiłem taki najprostszy za 8$ - link,
    ale możesz też kupić na aliexpress nie jeden inny, np. ochraniający lampę z góry i 14-42mm EZ z przodu - link.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  5. #5
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    dla kobity tylko srebrny

  6. #6
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Srebrne mają szybszy af

  7. #7
    Awatar Badtorro
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Wielkie dzięki za podpowiedzi )
    na pewno skonsultuje kolor z małżonką, chciałem tylko się upewnić jak to wyglada w praktyce

    Chyba padnie na ten z szybszym AF )))))

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Jak miałem kupić dla żony laptopa to podeszłem do sklepu i poprowiłem o biały. Facet oczy na wierzch i pyta jaki konkretnie. To mu podałem budżet i żeby był biały. I żona zadowolona.
    Wcześniej szukałem, wybierałem najlepsze parametry itp. Padło na ten, który się jej mniej podobał wizualnie (Intel Pentium vs. Celeron, helooołłłłł) i potem musiałem słuchać przez dłuższy czas, że ona chce nowy, taki ładny. Teraz już się nauczyłem.

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nie daj wcisnąć sobie kitu. Dla żony tylko PEN w kolorze szampańskim.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10
    Awatar Badtorro
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Jak miałem kupić dla żony laptopa to podeszłem do sklepu i poprowiłem o biały. Facet oczy na wierzch i pyta jaki konkretnie. To mu podałem budżet i żeby był biały. I żona zadowolona.
    Wcześniej szukałem, wybierałem najlepsze parametry itp. Padło na ten, który się jej mniej podobał wizualnie (Intel Pentium vs. Celeron, helooołłłłł) i potem musiałem słuchać przez dłuższy czas, że ona chce nowy, taki ładny. Teraz już się nauczyłem.
    taaaa
    skąd ja to znam

    ha ha ha

Podobne wątki

  1. Lampa do OMD EM10 lub EM1
    By jacekzaw in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.08.17, 07:56
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.07.16, 00:38
  3. Olympus omd em5 czy em10 mkii - Co wybrać.
    By orbiitt in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14.10.15, 09:44
  4. [Fotografuj.pl] Olympus E-PM1 - PEN Mini po raz pierwszy
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  5. Olympus C-750 - pierwszy raz!
    By zed in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26.03.04, 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.