Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53

Wątek: Zestaw do 10k

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    Wybór jest prosty Olympus Pen F + 45 1.8, 75 i 17 fajny zestaw, dobry obrazek i wygląda stylowo, ISO 3200 i dobry af. Pewnie przekroczysz założony budżet jednak nie musisz kupować całości razem z body. Dodatkowo dla użytkowników forum cyfrowe przewiduje upusty, poczytaj o olyjedi .
    sprzedam - ZD40-150 f3,5:4,5 (stan sklepowy) - 550
    sprzedam - Klapki zabezpieczające Karty CF do E330 - ostatnie 3 szt w Polsce

    www.k2-stal.pl

  2. #12
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    No ale nam robiąc zdjęcie chodzi właśnie o "ekwiwalent" przecież tym obiektywem otrzymamy takie same "ujęcie" jak 85mm na FF przy tych samych parametrach dla danej przesłony (taki sam czas i ISO) Jedynie inna jest GO- jasność jest taka sama. Przecież nie będziemy proponować komuś kto lubi ogniskową 85mm na FF obiektywu np. 75mm dla m43 jako najbliższego odpowiednika przy zamianie FF na coś poręczniejszego
    Nie do końca. Co prawda ekwiwalent, czyli kąty widzenia takie same. Jednak ogniskowa różna, a zatem obrazowanie też nieco inne.
    Nie wspominając o innej głębi ostrości i sposobie oddania bokehu.
    Wszystko kwestia tego, co chce się osiągnąć na zdjęciu.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #13

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Obrazek. 0.7 to chyba mało realne może jakiś manualny a do 3 latki potrzebuje AF

  4. #14
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Nie ma obiektywów z światłem 0.7 do naszego systemu. Najjaśniejsze to 0,95 o ile mi wiadomo.
    Obejrzyj sample z Olympusa 75 i sam oceń czy to jest to: https://www.flickr.com/search/?text=olympus%2075%2F1.8
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  5. #15
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Nie do końca. Co prawda ekwiwalent, czyli kąty widzenia takie same. Jednak ogniskowa różna, a zatem obrazowanie też nieco inne.
    Nie wspominając o innej głębi ostrości i sposobie oddania bokehu.
    Co masz na myśli pisząc o innym obrazowaniu przy tym samym kącie widzenia? Z dalszej części wypowiedzi wynika, ze nie chodzi o głębię ostrości ani o bokeh, więc co konkretnie jeszcze się różni?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Sprawa jest banalnie prosta. Jasność, czyli otwór względny wymyślono w celu ułatwienia życia w temacie ekspozycji. Obiektyw ustawiony np. na f/4 da takie same parametry ekspozycji niezależnie od formatu/wielkości matrycy i kąta widzenia/ogniskowej. Z identycznością obrazu jest inaczej. Pomijając oczywiście wady optyczne obiektywów, to dwa obrazy zrobione w tych samych warunkach będą identyczne, jeśli obiektywy będą miały identyczny kąt widzenia i identyczny otwór przysłony, ale chodzi o otwór bezwzględny, czyli o średnicę samego otworu, a nie o średnicę odniesioną do ogniskowej. Identyczne obrazy, czyli identyczna GO, rozmycie tła, dyfrakcja, a nawet szumy przy identycznych matrycach.

    Podsumowując:
    Olek 25/1.2 da taką samą ekspozycję jak Canon 50/1.2, ale obrazy nie będą identyczne.
    Olek 25/1.2 da taki samo obraz jak Canon 50 przymknięty do f/2.4, ale parametry ekspozycji będą różne.

    Pozostaje kwestia subiektywnego wyboru. Jeśli dla kogoś ważniejsza jest ekspozycja, to O 25/1.2 jest ekwiwalentem C 50/1.2. Jeśli dla kogoś ważniejszy jest obraz, to O 25/1.2 jest ekwiwalentem dowolnego C 50 przymkniętego do f/2.4 i wtedy cena Olka trochę boli
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nightelf Zobacz posta
    Nie do końca. Co prawda ekwiwalent, czyli kąty widzenia takie same. Jednak ogniskowa różna, a zatem obrazowanie też nieco inne.
    Nie wspominając o innej głębi ostrości i sposobie oddania bokehu.
    Wszystko kwestia tego, co chce się osiągnąć na zdjęciu.
    Jeśli kat widzenia jest taki sam to i obrazowanie jest takie same. Podstawowa "mierzalna" różnica to GO. Oczywiście różnica w obrazku jest też wynikiem tego co da radę odebrać matryca, rożni się też obrazek z uwagi na inna budowę obiektywu i zastosowanych tam rozwiązań (listki przesłony, układ soczewek, powłoki - czyli wartości niemierzalne i subiektywne jak tz. plastyka i własnie bokeh) - ale te różnice będą też pomiędzy obiektywami rożnych producentów skonstruowanymi do takiej samej matrycy FF (czyli posiadającej nie tylko ten sam kąt widzenia ale i ogniskową) Czyli nic nie jest w stanie dokładnie zastąpić Canona 85/1.2 - ba nawet drugi Canon 85/1.2 może dawać subiektywnie inny obrazek (bo i stosowane w produkcji soczewki są tylko "prawie" identyczne .
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  8. #18
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Sprawa jest banalnie prosta. Jasność, czyli otwór względny wymyślono w celu ułatwienia życia w temacie ekspozycji. Obiektyw ustawiony np. na f/4 da takie same parametry ekspozycji niezależnie od formatu/wielkości matrycy i kąta widzenia/ogniskowej. Z identycznością obrazu jest inaczej. Pomijając oczywiście wady optyczne obiektywów, to dwa obrazy zrobione w tych samych warunkach będą identyczne, jeśli obiektywy będą miały identyczny kąt widzenia i identyczny otwór przysłony, ale chodzi o otwór bezwzględny, czyli o średnicę samego otworu, a nie o średnicę odniesioną do ogniskowej. Identyczne obrazy, czyli identyczna GO, rozmycie tła, dyfrakcja, a nawet szumy przy identycznych matrycach.

    Podsumowując:
    Olek 25/1.2 da taką samą ekspozycję jak Canon 50/1.2, ale obrazy nie będą identyczne.
    Olek 25/1.2 da taki samo obraz jak Canon 50 przymknięty do f/2.4, ale parametry ekspozycji będą różne.

    Pozostaje kwestia subiektywnego wyboru. Jeśli dla kogoś ważniejsza jest ekspozycja, to O 25/1.2 jest ekwiwalentem C 50/1.2. Jeśli dla kogoś ważniejszy jest obraz, to O 25/1.2 jest ekwiwalentem dowolnego C 50 przymkniętego do f/2.4 i wtedy cena Olka trochę boli
    Czyli biorąc pod uwagę, ze napisałeś przedtem, że pomijasz kwestie głębi ostrości i bokehu, pozostają wpływ dyfrakcji światła i szumy. To pierwsze jeśli się nie przymyka zbyt silnie przysłony jest pomijalne, drugie to kwestia własności samej matrycy a nie obiektywu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Czyli biorąc pod uwagę, ze napisałeś przedtem, że pomijasz kwestie głębi ostrości i bokehu, pozostają wpływ dyfrakcji światła i szumy. To pierwsze jeśli się nie przymyka zbyt silnie przysłony jest pomijalne, drugie to kwestia własności samej matrycy a nie obiektywu.
    Gdzie to napisałem? Jeśli chodzi o matrycę to mieszasz dwie sprawy: fizykę i produkcję Jeśli z takiej samej matrycy wytniesz dwa egzemplarze różnej wielkości, to szumy obrazu będą zależały od ilości światła jaka do niej dotrze. Do wielkości olkowej przez obiektyw 25/1.2 dotrze tyle samo światła co do FF przez obiektyw 50/2.4.
    Przy tej samej ilości pikseli szumy będą takie same. W realu dochodzi różnica w technologii i oprogramowaniu.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Fuji X-T10 z 18-55/2.8-4 + Fuji 56/1.2 + Fuji 35/1.4. Całość u patrona 10.060,- PLNów.

Podobne wątki

  1. Zestaw m4/3
    By absolon in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 6.03.12, 15:08
  2. 14-54 v zestaw Pentax
    By macieknr1 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24.09.11, 22:47
  3. zestaw ochronny dla oly sp 510
    By Jacek64 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16.05.07, 10:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.