Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jaki Lightroom do raw ?

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaki Lightroom do raw ?

    Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy gdyż testuję właśnie EM-10mk II. Zaznaczam iż jestem średnio zaawansowanym amatorem a w dodatku przesiadającym się po wielu latach z Canona Mam możliwość potestowania w/w Olka jednak na wstępie mam problem z rozpakowaniem rawa. Do tej pory używałem Lightrooma 3.2 i raczej nie biorę pod uwagę innego oprogramowania. Proszę powiedzcie mi jaką minimum wersję LR muszę sobie zainstalować, żeby móc pobawić się rawami? Pytam o wersję gdyż obawiam się, o parametry kompa, który najświeższy nie jest ale z LR 3.2 radził sobie doskonale? Dziękuję i przepraszam, jeśli powielam wątek ale mam mało czasu na grzebanie w sieci, gdyż aparat mam pożyczony do poniedziałku a chciałbym się trochę pobawić

  2. #2
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Witam. Zdaje się, że dopiero Lightroom 6 obsługuje RAW-y z OMD EM10II (mi też nie chce się szukać ), a LR6 ma duże wymagania co do sprzętu.
    Jak masz aparat pożyczony pstrykaj zdjęcia w opcji RAW + JPG. RAWy zawsze mogą się przydać. Możesz je otworzyć w innym programie lub przekonwertować (darmowym DNG Converterem) do uniwersalnego formatu .DNG. Teoretycznie wówczas i LR3 Ci je otworzy.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Do nowszych LR - chyba od wersji 6 minimum W7 64 bit
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Witam. Zdaje się, że dopiero Lightroom 6 obsługuje RAW-y z OMD EM10II (mi też nie chce się szukać ), a LR6 ma duże wymagania co do sprzętu.
    Jak masz aparat pożyczony pstrykaj zdjęcia w opcji RAW + JPG. RAWy zawsze mogą się przydać. Możesz je otworzyć w innym programie lub przekonwertować (darmowym DNG Converterem) do uniwersalnego formatu .DNG. Teoretycznie wówczas i LR3 Ci je otworzy.
    Dzięki za szybką pomoc A czy jak już będę miał te pliki w DNG to będę mógł normalnie w LR bawić się balansem bieli itd... Tak a propos to właśnie ten balans bieli w jpgach z Olka nie podoba mi się najbardziej - mówię oczywiście o ustawieniach predefiniowanych przy preselekcji przysłony A. Oj widzę, że początki będą ciężkie a tak bardzo chciałem mieć coś mniejszego na rower

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tomback Zobacz posta
    Dzięki za szybką pomoc A czy jak już będę miał te pliki w DNG to będę mógł normalnie w LR bawić się balansem bieli itd...
    Tak. Format .DNG to taki uniwersalny RAW można powiedzieć.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #6
    No to fakt, masz racje kolego.

Podobne wątki

  1. Kolory w Lightroom 4
    By And.N in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 14.11.16, 22:33
  2. EM-5 preset dla Lightroom 5
    By inkoguto in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28.07.14, 18:17
  3. Lightroom a Phososhop?
    By Piter_GP in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23.06.09, 15:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.