Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zakup karty pamięci (Olympus e-500)

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zakup karty pamięci (Olympus e-500)

    Witam kilka dni temu zakupiłem lustrzankę Olympus E-500 wraz z obiektywem Zuiko 40-150mm 3,5-4,5, dwoma oryginalnymi bateriami, ładowarką, redukcja na obiektyw z gwintem M42 oraz kablem usb w cenie 335zł i tutaj rodzi się moje pytanie czy w tą lustrzankę opłaca się inwestować (jestem totalnym amatorem zdjęć albo i nie to).

    Zastanawiam się czy sprzedać i szukać czegoś innego czy może dokupić kartę no i może obiektyw 14-54 Zuiko Digital oraz jakiś statyw.


    Aparat obsługuje kart CF (CompactFlash) prawie niedostania w moim mieście. Czy aparat może prawidłowo działać na takiej karcie?

    Transcend karta pamięci CompactFlash High Speed 133x 2GBpojemność: 2 GB// szybkość zapisu: 133x napięcie: 3,3/5 V temperatura użytkowa: -25°C (-13°F) do 85°C (185°F) niezawodność: MTBF 1.000.000 godzin
    Ostatnio edytowane przez hades ; 7.02.17 o 14:57 Powód: usunięcie niepotrzebnego formatowania tekstu

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Ten aparat to jest zabytek.
    Obiektyw 40-150 jako podstawowy obiektyw jest zbyt wąski.

    O wiele lepiej było kupic kompakt.

    Tak, karta powinna działać. Jesli kupiłeś bez karty to jak sprawdziłeś aparat?
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Aparat ma przywieść kurier dziś w godzinach wieczornych. Wiem, że aparat dosyć starawy ale do nauki chyba wystarczy chce mieć pewność, że karta będzie obsługiwana bo w specyfikacji obsługuje CompactFlash (Typ I oraz II) czyli ta powyżej się nada?
    Ostatnio edytowane przez Mechanik ; 7.02.17 o 15:05 Powód: dopisek

  4. #4
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Eeeeeeee no nie przesadzajmy, fakt ze aparat ma ponad 10 lat, ale tu na tym forum jeszcze trafiają się amatorzy użytkowania pierwszej lustrzanki olka E-1, który jest jeszcze starszy. Ja też czasem sięgam po moją emerytowaną Konica Minolta D7D. Moje fotki sprzed 10 lat nadal się bronią mimo swoich 6mpix. Robiłem z nich odbitki do 30x40 i daje radę.

    8 mpix da całkiem satysfakcjonujący obraz amatorowi, szczególnie jeśli wystarczają ci standardowe odbitki, oglądanie na TV czy wstawianie do sieci. Na pewno taki aparat jest słabszy od współczesnych na wysokich czułościach, tak od 800 ASA w górę, tak więc raczej trzeba się trzymać dobrze oświetlonych plenerów.

    Karta 2 GB wystarczy, nie wiem jak duże pojemności obsługuje aparat, myślę, że 4 czy 8 GB powinno też działać bez problemu (zbyt dużej karty np. 32 GB może nie widzieć, bo takich wtedy nie było)

    Czy dalej inwestować to już twoja decyzja, sprzęt kupiłeś tanio. Na pewno trzeba dokupić obiektyw standardowy, bo masz tylko tele- chyba wybrał bym najtańszy czyli zoom 14-42. Pamiętaj tylko, ze twój aparat ma mocowanie 4/3 a nie mikro 4/3 jak obecnie produkowane olympusy- na allegro masz osobne takie kategorie (piszę to bo nie wiem na ile jesteś wciągnięty w szczegóły )

    Jak lubisz się bawić w ustawianie parametrów manualnie, to do tego jakaś stara 50mm na M42 do tej redukcji- Helios od zenita albo coś od praktiki - do portretów z małą głębią ostrości.

  5. #5
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Mechanik, tak jak pisze Koriolan ten aparat to obecnie zabytek. Ma już ponad 11 lat. Jeśli działa to rób nim zdjęcia. Jeśli się zdecydujesz to przydałby się jeszcze jakiś obiektyw szerokokątny. Na początek ZD 14-45 (ten obiektyw był zwykle z nim w zestawie) lub ZD 14-42 (inna, nieco mniejsza wersja). Pomocne informacje:
    - obiektyw ZD 14-42: https://forum.olympusclub.pl/threads...42mm-1-3-5-5-6
    - obiektyw ZD 14-45:https://forum.olympusclub.pl/threads...45mm-1-3-5-5-6
    - obiektyw ZD 14-54: https://forum.olympusclub.pl/threads...54mm-1-2-8-3-5

    Zastanów się czy pasuje ci taki typ aparatu. Może będzie za duży i wolisz aparat kompaktowy z niewymiennym obiektywem? Ale w końcu był jakiś powód, ze kupiłeś właśnie lustrzankę.

    Możesz zajrzeć do naszego kompendium https://forum.olympusclub.pl/forums/81-Kompendium i sprawdzić drugi system Olympusa mikro 4/3. Obiektywy i aparaty tego systemu różnią się bagnetem (mocowaniem obiektywu do aparatu) od 4/3 (zwanym też potocznie dużym 4/3), więc przy wyborze obiektywu i sprawdzaniu cen w internecie upewnij się, że obiektyw jest do 4/3 lub mikro 4/3.

    Jeszcze małe uzupełnienie. Obiektywy dużego 4/3 pasują przez przejściówkę w mikro 4/3. Jeśli cię to zainteresuje, to stosowne informacje znajdziesz na forum i w komendium.
    Ostatnio edytowane przez hades ; 7.02.17 o 15:19

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Aparat już w rękach karta kupiona na początek 2GB pierwsze zdjęcie na szybko.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1010594.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	5,07 MB
ID:	187639

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    79
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Smile Powodzenia

    Bardzo ładna fotka (dziewczyna Też). Olympus to dobra marka i tak ją należy traktować. System E funkcjonuje nadal wśród amatorów i jest ceniony. Olympus poszedł micro 4/3 i być może potem się na niego przesiądziesz. Do nauki i zrozumienia zasad fotografii wystarczy Ci taki aparat. Tak jak sugerują koledzy (o ile tak mogę ich nazywać) musisz dokupić obiektyw z krótszą ogniskową (aparaty systemu E podwajają ogniskową) 14 to faktycznie 28 mm. Będziesz zapewne dużo czytała to pomaleńku wszystko dla Ciebie, będzie zrozumiałe. Jest sporo portali o fotografii z których się wiele nauczysz. Pozdrawiam i życzę udanych "wyskoków" na zdjęcia.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Aparat jest już zabytkiem fakt, ale zdjęcia z niego naprawdę się podobają, to chyba przez matrycę, jeszcze CCD Kodaka. Nie ma się co tu oszukiwać, szybkość działania, wysokie czułości ISO (max to 400) to prehistoria, ale zdjęcia, przede wszystkim natury, krajobrazy, zieleń, niebo jak dla mnie nadal po prostu wymiatają, naprawdę mi się zdjęcia z 500 po prostu bardzo podobają. Jeśli aparat jest sprawny to w takiej cenie wg mnie super zakup i jak najbardziej polecam dokupienie jakiegoś szerszego zooma 14-42 czy 14-45 tylko w cenie w okolicach max 100zł a najlepiej jeszcze taniej i przede wszystkim nie nastawiać się że to będzie jakiś super zestaw do dalszej rozbudowy, nie, to jest zestaw który pozwoli nauczyć sie trochę fotografii, a i przy tym w dobrych warunkach (czyli na zewnątrz przy lepszym świetle) robić zdjęcia, które naprawdę się będą podobać i trzeba się będzie trochę zaznajomić z obróbką rawów. Nie ma sie też co oszukiwać co do dalszego losu takiego zestawu, jeśli efekty z niego się spodobają i właściciel doceni jego niezbyt dzisiejsze walory to będzie służył do swojej śmierci technicznej, jeśli nie to z frustracją wyląduje w koszu, albo zostanie sprzedany za jeszcze mniejszą kasę, ale wg mnie to i tak małe pieniądze za taki zestaw i bądź co nie bądź za efekty jakie przy odrobinie fotograficznej świadomości można z niego uzyskać
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 8.02.17 o 01:47

Podobne wątki

  1. Karty pamięci CF
    By robert1088 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10.05.11, 21:41
  2. karty pamieci
    By Jeronimo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 547
    Ostatni post / autor: 20.08.10, 21:06
  3. karty pamięci do C-310
    By pablitko in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.09.08, 19:37
  4. Olympus C-2100 a male karty pamieci.
    By Alexxxx in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15.06.08, 11:08
  5. OLYMPUS 8080 a karty pamięci CompactFlash
    By Tom in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23.02.05, 17:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.