Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Zamienniki na Micro 4/3

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Zamienniki na Micro 4/3

    Cześć.
    Po kilku miesiącach dumania nad różnymi systemami zdecydowałem się zmienić swoje stare E-3 na Micro. Jeśli macie jakieś pomysły na sensowne i sprawdzone w boju zamienniki adapterów MF-2 i MMF-3 to podpowiedzcie świeżakowi to i owo. Zależy mi zwłaszcza na adapterze do szkieł OM, ponieważ głównie tymi szkłami fotografuję - może wystarczy kupić tylko adapter pod szkła ZD i podpinać stare Zuiko za pomocą adapterów, którymi podpinałem te szkła do 4/3? Nie pasują mi jakoś tylko te dwa adaptery, ale może to jest jakieś rozwiązanie bo czasem używam też szkiełek M42 a nawet Nikon-F i nie chcę się totalnie spłukać

    Mam jeszcze zagwostkę z dobrym zamiennikiem baterii. Do dużego 4/3 nie udało mi się kupić równie dobrego zamiennika jak BLM5, ale może macie jakieś pozytywne doświadczenia w tym temacie z zamiennikami BCM5? Zakładam, że mikrusy żrą więcej prądu niż te duże Olki. Dwa akumulatory mi wystarczą? Czy zainwestować kilka dodatkowych złotych w trzeci?

    Na sam koniec zastanawiam się nad sensowną kartą pamięci SD, najchetniej jakieś 64 lub 128 GB. Mam kilkuletniego Kingstona SDHC 32 GB, ale demonem prędkości to on już nie jest. Jeśli macie pomysł na taką kartę w dobrej cenie to podzielcie się swoim doświadczeniem.
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 5.02.17 o 14:36

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ja mam MMF-2. Do tego podpinam szkła z dużego 4/3. Albo jak mnie najdzie przelotkę na M42. Działa super.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Możesz kupić adapter firmy Kipon z 4/3 do m4/3.
    Jeśli masz już adaptery na 4/3 to moim zdaniem bez sensu je zastępować. Najwyżej z czasem dokupisz, by nie łączyć dwóch adapterów.

    Problem z zamiennikami BLN1 jest taki, że większość z nich (oprócz Newelli) nie jest kompatybilna z oryginalną ładowarką.
    Na całodniowe fotografowanie spokojnie wystarczają mi dwa pełne akumulatorki. Dokupiłem trzeci, ale tylko leży w torbie.

    Jak chcesz szybko to tylko Sandisk, Lexar i Toshiba
    http://www.cameramemoryspeed.com/oly...rd-comparison/
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Wielkie dzięki. A pamiętacie jak działają szkła ZD 14-54 ver I + ZD 9-18 na mikrusach? Z racji kajaków i łazikowania po górach głównie myślę o E-M5 w wersji pierwszej, ale i mark II mnie interesuje. Pamiętam, że ten pierwszy ma detekcję fazy, ale martwi mnie troszkę, że moje ZD 14-54 jest stare i nie będzie działać dobrze. Szeroki to właściwie żaden problem, ale z ciekawości się pytam. Kilka lat temu na forum czytałem, że działa ok ale chcę się upewnić. To samo było chyba z ZD 75-300? Coś pamiętam, że ZD z niebieskim paskiem działały ok

  5. #5
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Wielkie dzięki. A pamiętacie jak działają szkła ZD 14-54 ver I + ZD 9-18 na mikrusach? Z racji kajaków i łazikowania po górach głównie myślę o E-M5 w wersji pierwszej, ale i mark II mnie interesuje. Pamiętam, że ten pierwszy ma detekcję fazy, ale martwi mnie troszkę, że moje ZD 14-54 jest stare i nie będzie działać dobrze.
    ZD 14-54mm z em5 w wersji pierwszej... beznadziejnie. Te z niebieskim paskiem nowsze jak np. np. druga wersja 14-54mm niewiele lepiej dzialaly po kontraście...
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Wielkie dzięki. A pamiętacie jak działają szkła ZD 14-54 ver I + ZD 9-18 na mikrusach? Z racji kajaków i łazikowania po górach głównie myślę o E-M5 w wersji pierwszej, ale i mark II mnie interesuje. Pamiętam, że ten pierwszy ma detekcję fazy, ale martwi mnie troszkę, że moje ZD 14-54 jest stare i nie będzie działać dobrze. Szeroki to właściwie żaden problem, ale z ciekawości się pytam. Kilka lat temu na forum czytałem, że działa ok ale chcę się upewnić. To samo było chyba z ZD 75-300? Coś pamiętam, że ZD z niebieskim paskiem działały ok
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    9-18 działa ok. Tzn. szybkość AF nie jest powalająca, natomiast celność = 100%
    Mam 14-54 v.II więc się nie wypowiem. Z mojego korzystam, mnie krajobraz nie ucieka.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Czyli pozostanie manual. Trudno przeżyję. Lubię to szkiełko, ale odpowiednika w micro nie kupię
    ZD 9-18 to spokojnie bez AF działa. Zasadniczo im szerzej tym lepiej w tej materii

  8. #8
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Czyli pozostanie manual. Trudno przeżyję. Lubię to szkiełko, ale odpowiednika w micro nie kupię
    ZD 9-18 to spokojnie bez AF działa. Zasadniczo im szerzej tym lepiej w tej materii
    Kup OMD M1. Po co sobie komplikować życie.

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Kup OMD M1. Po co sobie komplikować życie.
    Rozwiń myśl, proszę bo spora jest różnica w cenie
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 5.02.17 o 21:13

  10. #10
    | OlyJedi Awatar szamaniec
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Poręba
    Posty
    1.401
    Siła reputacji
    114
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Rozwiń myśl, proszę bo spora jest różnica w cenie
    Tylko OMD M1 dobrze współpracuje ze szkłami dużego 4/3. Oczywiście adapter ale af jest ok, no może trochę gorzej niż z E3 a może się czepiam.

Podobne wątki

  1. Dobre zamienniki akumulatorów orginalnych
    By piotrlg in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 8.07.13, 21:49
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.07.13, 16:40
  3. Zamienniki linek
    By FlyHigh in forum Fotografia latawcowa - KAP, drony
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16.05.13, 20:32
  4. Dobre zamienniki akumulatorów orginalnych
    By piotrlg in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 21:45
  5. Chińskie zamienniki adapterów 4/3 - mikro 4/3
    By Olo73 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.09.11, 17:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.