Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Zamienniki na Micro 4/3

  1. #11
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Tylko OMD M1 dobrze współpracuje ze szkłami dużego 4/3. Oczywiście adapter ale af jest ok, no może trochę gorzej niż z E3 a może się czepiam.
    Trochę lepiej niż... bezbadziejnie.
    Mówię o pierwszej wersji e-M1.
    Oby w drugiej było chociaż dobrze.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Rozumiem. Mój E-3 i tak świruje z ZD 14-54mm w wersji I a do ZD 9-18mm AF praktycznie jest niepotrzebny. Zasadniczo zmieniam puszkę bo matryca zaczyna mnie powoli irytować. Zależy mi też na małym gabarycie, ale wolę zaoszczędzić parę złotych i ostrzyć manualnie jak do tej pory. W sumie i tak muszę przejść na obiektywy mikro. Szykuje mi się kilka fajnych wyjazdów w tym roku i odpuszczam wydatki na elektronikę. W przypływie szaleństwa planowałem nawet zakup PEN-€‘F, ale mi przeszło. W każdym razie dzięki bo dawno nie śledziłem m4/3 i głup jestem w tym temacie

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Wielkie dzięki. A pamiętacie jak działają szkła ZD 14-54 ver I + ZD 9-18 na mikrusach? Z racji kajaków i łazikowania po górach głównie myślę o E-M5 w wersji pierwszej, ale i mark II mnie interesuje. Pamiętam, że ten pierwszy ma detekcję fazy, ale martwi mnie troszkę, że moje ZD 14-54 jest stare i nie będzie działać dobrze.
    Coś chyba pomieszałeś. E-M5 w wersji I na 100% nie ma detekcji fazy. Wydaje mi się, ze wersja II też ma tylko detekcję kontrastu. Z tego co pamiętam z Olympusów m4/3 detekcję fazy obsługują tylko E-M1 w wersji I i II, być może również PEN-F, ale tego ostatniego nie jestem pewien.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #14
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Wielkie dzięki. A pamiętacie jak działają szkła ZD 14-54 ver I + ZD 9-18 na mikrusach? Z racji kajaków i łazikowania po górach głównie myślę o E-M5 w wersji pierwszej, ale i mark II mnie interesuje. Pamiętam, że ten pierwszy ma detekcję fazy, ale martwi mnie troszkę, że moje ZD 14-54 jest stare i nie będzie działać dobrze. Szeroki to właściwie żaden problem, ale z ciekawości się pytam. Kilka lat temu na forum czytałem, że działa ok ale chcę się upewnić. To samo było chyba z ZD 75-300? Coś pamiętam, że ZD z niebieskim paskiem działały ok

    ZD 9-18 przyzwoicie jak na szkło 4/3. Tylko nie jest to szkło uszczelniane.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    ZD 9-18 przyzwoicie jak na szkło 4/3. Tylko nie jest to szkło uszczelniane.
    Tak, ale kosztuje grosze i w razie wpadki człowiek nie kucnie na gruby grosz. Moje zaliczyło tatry w śniegu, Babią Górę w burzę śnieżną, potop w Pieninach i ze 20 różnych spływów, czasem nawet w śniegu przy -10°C. W sytuacji naprawdę naprawdę awaryjnej chowam szklarnię do plecaka. Zresztą żaden z moich obiektywów, których używam na co dzień nie jest uszczelniony i wszystkie są w świetnym stanie. Jedynie kielich 9-18 zarysowałem o stary mosiężny obiektyw Carl Zeiss Jena 135mm f/3.5. Nie zorientowałem się, że mam obydwa słoiki w jednej kieszeni i przez kilka godzin plastik osłony poddawał się naciskowi enerdowskiej myśli optycznej. Oczywiście przegrał, ale teraz zadaje szyku swoimi bliznami a Zeiss dostał klapsa i poszedł do szafy

    BTW w razie potrzeby zawsze mogę ostrzyć ZD 14-54mm na manualu. Robiąc widoczki właściwie to nie ma większego znaczenia

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Coś chyba pomieszałeś. E-M5 w wersji I na 100% nie ma detekcji fazy. Wydaje mi się, ze wersja II też ma tylko detekcję kontrastu. Z tego co pamiętam z Olympusów m4/3 detekcję fazy obsługują tylko E-M1 w wersji I i II, być może również PEN-F, ale tego ostatniego nie jestem pewien.
    Dlatego napisałem, że z tego co pamiętam To nie jest wybitny problem bo na swoim E-3 właściwie ostrzę na manualu. Zasadniczo myślę ciągle nad body
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 6.02.17 o 00:47

  6. #16
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    PEN-F tez nie ma fazy...

    Do podlaczenia plesniakow to Ty niczego fantazyjnego nie potrzebujesz, zwykle dobrze wyczernione adaptery wystarcza...
    Ja podpinam praktycznie wszytsko i nie ma z niczym problemow.


    pozdro
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  7. #17
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Wielkie dzięki. A pamiętacie jak działają szkła ZD 14-54 ver I + ZD 9-18 na mikrusach? Z racji kajaków i łazikowania po górach głównie myślę o E-M5 w wersji pierwszej, ale i mark II mnie interesuje. Pamiętam, że ten pierwszy ma detekcję fazy, ale martwi mnie troszkę, że moje ZD 14-54 jest stare i nie będzie działać dobrze. Szeroki to właściwie żaden problem, ale z ciekawości się pytam. Kilka lat temu na forum czytałem, że działa ok ale chcę się upewnić. To samo było chyba z ZD 75-300? Coś pamiętam, że ZD z niebieskim paskiem działały ok
    ZD 14-54 i ZD 9-18 współpracując z E-M10 ogólnie działają dobrze. Optyka daje tak samo dobry obrazek jak w dużym 4/3, elektryka działa. Jedynie na AF można ponarzekać. W mojej ocenie porównując AF do adekwatnych szkieł mirko (w skali: źle, dostatecznie, dobrze, świetnie, super) to AF ZD 14-54 mk I ma prędkość dobrą, a 9-18 dostateczną. Po prostu trzeba być tego świadomym. Jedyne co ogranicza to słaby kontrast tego co mamy przed obiektywem. Wspomaganie czerwoną diodą pomaga w bliskim planie, choć przy 9-18 szeroki kołnierz trochę zasłania światło diody. Przy szybkich akcjach i szerokim kącie ustawiam to co robiłem w E-3 i innych aparatach, czyli ręcznie hiperfokalna + F/5,6. W mikrusach, z obiektywami bez podziałki, mi osobiście łatwiej ustawić hiperfokalną z focus peaking. Nie każdy mikrus to ma, ale chyba wersja E-M5 Mk II już została wyposażona.

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Po dłuższym namyśle zakupiłem od usera Andrzej56 OM-D E-M5 w pierwszej wersji. Aparat kilkuletni, ale przy moim E-3 to prawdziwa technologiczna petarda. Zasadniczo ciągle się dąsam na Olka za pozostawienie mnie z tyloma klamotami ZD i najchętniej temu co wpadł na taki pomysł kazałbym zjeść cały mój szajs bez popitki
    Mam jednak pewną słabość do marki i nie chcę wchodzić w nowy system. Może kiedyś dokupię sobie jakieś urocze Fuji, ale najchętniej coś w pełnej klatce. Nie wiem tylko czy się doczekam

    Cytat Zamieszczone przez nyny Zobacz posta
    PEN-F tez nie ma fazy... Do podlaczenia plesniakow to Ty niczego fantazyjnego nie potrzebujesz, zwykle dobrze wyczernione adaptery wystarcza...
    Ja podpinam praktycznie wszytsko i nie ma z niczym problemow.
    nyny oczywiście masz rację. Jestem słaby w temacie mikrusów i faktycznie PEN nie ma fazy

    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    ZD 14-54 i ZD 9-18 współpracując z E-M10 ogólnie działają dobrze. Optyka daje tak samo dobry obrazek jak w dużym 4/3, elektryka działa. Jedynie na AF można ponarzekać. W mojej ocenie porównując AF do adekwatnych szkieł mirko (w skali: źle, dostatecznie, dobrze, świetnie, super) to AF ZD 14-54 mk I ma prędkość dobrą, a 9-18 dostateczną. Po prostu trzeba być tego świadomym. Jedyne co ogranicza to słaby kontrast tego co mamy przed obiektywem. Wspomaganie czerwoną diodą pomaga w bliskim planie, choć przy 9-18 szeroki kołnierz trochę zasłania światło diody. Przy szybkich akcjach i szerokim kącie ustawiam to co robiłem w E-3 i innych aparatach, czyli ręcznie hiperfokalna + F/5,6. W mikrusach, z obiektywami bez podziałki, mi osobiście łatwiej ustawić hiperfokalną z focus peaking. Nie każdy mikrus to ma, ale chyba wersja E-M5 Mk II już została wyposażona.
    Dzięki hades. Odnośnie pierwszego E-M5 to w innym wątku coś takiego wrzucałeś
    https://www.youtube.com/watch?v=OM5QHcfwFS0

  9. #19
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    A tak, wrzucałem. To nieudokumentowana funkcja systemu. Ktoś jednak to przeczytał .

  10. #20
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    A tak, wrzucałem. To nieudokumentowana funkcja systemu. Ktoś jednak to przeczytał .
    Staram się czytać co ciekawsze rzeczy

Podobne wątki

  1. Dobre zamienniki akumulatorów orginalnych
    By piotrlg in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 8.07.13, 21:49
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.07.13, 16:40
  3. Zamienniki linek
    By FlyHigh in forum Fotografia latawcowa - KAP, drony
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16.05.13, 20:32
  4. Dobre zamienniki akumulatorów orginalnych
    By piotrlg in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 21:45
  5. Chińskie zamienniki adapterów 4/3 - mikro 4/3
    By Olo73 in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.09.11, 17:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.