Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Moje pierwsze portrety

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Moje pierwsze portrety

    Witam, jestem po pierwszej w życiu sesji na która zaprosiłem koleżanki, wrzucam tutaj zdjecia do oceny gdyż nigdy nie miałem doczynienia z portretami, zdj robione w RAWie, a potem w LR troszke dopicowane, foto zrobione 45mm 1/8f Olympus E-PL 6, jestem w szoku tak szczerze gdyz nie wiedziałem ze az takie ładne wyjdą a jednak.. sami ocencie i prosze o szczere uwagi, rady również smiało prosze dziekuje i zostawiam zdjecia do oceny
    1Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2040206.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	614,6 KB
ID:	1874222Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2040126.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	877,2 KB
ID:	1874233Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2040061.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	419,3 KB
ID:	1874244Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2040189.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	729,2 KB
ID:	1874255Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2040153.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	2,42 MB
ID:	1874266Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2040119.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	762,7 KB
ID:	1874277Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2040048.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	846,7 KB
ID:	1874288Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2040110.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	881,3 KB
ID:	187429

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam znów, troszke sie poprawiłem bo to co na gorze pokazałem to porażka wiem, ale tak to jest jak sie zaczyna od 0 a wiec mam kolejne porcja portretów do oceny, prosiłbym o rzetelne spojrzenie na nie, prosze o rady, wskazówki gdzie co zle robie, co powinienem poprawic, jak nie robic i na co uważać, mam rowniez pare pytań ale to niżej je rozpisze a wiec:

    1.Obecnie gdy robie portrety używam tryb A czy lepiej manual? jak lepiej sie je robi, chodzi mi tu głownie o ostrość?
    2.Gdy robie portrety używać opcje priorytet twarzy oraz odnajdywanie oka?
    3.Działam obecnie na E-PL6, chce zamienić na M5 Mark II, zakładam ze ciagle bede pstrykał ludzi czyli portrety i tym podobne oraz fotografie czasem uliczną jesli gdzies uda mi sie pojechac w nowe miejsce, ale pytanie moje brzmi czy ta zmiana bedzie widoczna na zdjeciach ? czy wiecej to zalezy od obiektywu niz aparatu? nigdy nie mialem takiego dobrego sprzetu, a E-PL6 to moj pierwszy bezlusterkowiec temu pytam.
    4. ISO lepiej uzywac auto czy dostosowywac okreslona wartosc do swiatła ktore mamy przed obiektywem?

    Z góry przepraszam za głupie pytania oraz nie do konca udane portrety, jak pisze, cykam od kilku tyg i naprawde mi sie to podoba, chcialbym sie w tym rozwijac, i doskonalić jesli ktoś miałby jakies przydatne tutoriale konkretne badz strony w tych sprawach to poprosze o link na pw jesli tutaj nie mozna, oraz dziekuje za wszelaka pomoc jest to dla mnie bardzo wazne ponieważ chce skrupulatnie krok po kroku sie rozwijac...
    1Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2200014.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	1.002,0 KB
ID:	1882062Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2200028.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	925,2 KB
ID:	1882073Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2200035.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	712,8 KB
ID:	1882084Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2130538.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	1882095Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2180127.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	971,4 KB
ID:	1882106Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2180136.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	957,3 KB
ID:	188211

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    YT jest zawalony masą poradników. Niezależnie od posiadanego body warto sobie kupić jakąś portetówkę(obiektyw), blendę i lampę błyskową.
    Tu pierwszy z brzegu, który wydał mi się na pierwszy rzut oka sensowny.

    https://www.youtube.com/watch?v=OskXfKV6B3E

    Aby się rozwijać musisz sporo fotografować i jeszcze więcej oglądać dobrych fotografii. Warto zacząć "studia" od tej klasycznej i czarno-białej.

    http://www.karsh.org/#/the_work/portraits

    Świadomość tego co się robi to podstawa, zarówno sprzętowa jaki ta "artystyczna". Odnośnie twoich pytań to Manual to pełna kontrola tego co uwiecznisz na matrycy. Różnie ludzie fotografują, ale ja "M" używam tylko w studio gdy lampy świecą mi zawsze tak samo. Na otwartej przestrzeni ustawiam priorytet przysłony (A) lub program (P). Nigdy nie bawię się w automaty z ostrzeniem na oko przy portrecie. Robię to ręcznie bo najczęściej wtedy i tak używam manualnego szkła.

    http://fotoblogia.pl/7148,tryby-pasm-poradnik,all

    MZ szkło to podstawa. Różnica między E-PL6 a E-M5 Mark II jest, ale spokojnie możesz tego aparatu używać z powodzeniem. W pierwszej kolejności lepiej kupić dobre szkło i pamiętaj, że dobre nie znaczy drogie. Możesz spokojnie kupić jakiś stary i jasny obiektyw za kilka stówek. Jeśli zmienisz system lub system sam się zmieni (43/micro43) to szkiełko ci zostanie. Oczywiście możesz sobie kupić jakieś nowe Zuiko, ale koszta będą znacznie większe. Może zamiast nowego body lepiej też kupić jakieś używane?
    ISO ustawiam zawsze ręcznie. Lubię panować ziarnem, zwłaszcza w portrecie.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Własnie mam 3 szkła, 50mm starego systemu OM z adapterem, nowy 45mm F/1.8 oraz 75mm F/1.8 oraz blendy(srebna,złota,biała itp) mysle ze to mi wystarczy na poczatek, nie mam tylko tej lampy błyskowej, nie wiem jaka kupic by spełniała w miare spoko role w terenie? moze ktos poradzi? czesto ogladam mistrzów takich jak Dani Diamond bo robi naprawde piekne zdjecia piekne to mało powiedziane takze to moj zestawik na poczatek i mysle nad lepszym body stad moje zapytanie czy bedzie duza róznica jesli przejde na M5 Mark II, na YT ogladam duzo poradników zwiazanych z ps'em oraz LR ale to w tygodniu a w weekendy umawiam sie z dziewczynami na sesje TFP no i jak mowisz staram sie jak najwiecej pstrykac, ostatnio zacząłem ogladac filmiki z backstega'mi oraz sesjami ale to juz typowy konkret, dziewczyny modelki wiedza jak sie ustawiac, fotograf nie zdazy do konca dokonczyc zdanie a one juz wiedza jak sie ustawic i czego wlasnie chce fotograf, ja z kolei nie mam wizażystki, nie mam nikogo do pomocy, sam wszystko w torbie i plecaku nosze oraz sam pomagam dziewczynom sie ustawiac no bo ciezko troszke, nie wiedza dokladnie co i jak, czego by tu wymagac od prostej dziewczyny ktora nigdy nie pozowała no narazie tak moja pasja wyglada ale dzieki za linki i rade napewno popatrze jak tylko wróce z pracy...

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Ja tam jeszcze portretu nie robiłem, trudno mi w tym wypadku komuś radzić. Ale dużo ich oglądałem. Wg mnie, nie można obcinać paniom części głowy -foto od 1 do 5. Będziesz robił sesje rozbierane i poobcinasz to, co najlepsze

    Foto 5 i 6 za ciasno kadrowane, foto 2 kolor twarzy zimny nienaturalny, w 1 i 3 ta sama pani ma kolor zdecydowanie lepszy. 4-ka - przepalenie na czapce po lewej, trochę brakuje kontrastu, no i mogłoby być ostrzejsze. Ale na 5-tce ładnie wyszło światło i cienie. 6-ka też nie zbyt ostra.

    Chyba za dużą uwagę przykładasz do sprzętu - tak jak widzę wcześniejsze posty. Bardziej bym poszedł na Twoim miejscu w kierunku nauki podstaw, nie tylko portretu ale fotografii w ogóle. Pooglądaj nasze galerie forumowe, wiele jest tylko z portretami, postaraj się porównać z własnymi fotkami, wtedy łatwiej dostrzeżesz błędy.

    Forumowicze pomogą Ci wiele więcej, wrzuć fotki po następnej sesji ze zdjęciami zrobionymi zgodnie z naszymi radami.

    pozdro
    Tomek

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    E-M5 mkII nie da ci wyraźnej różnicy w obrazowaniu względem E-PL6. To w zasadzie ta sama matryca. Lepsza stabilizacja, uszczelnienia, ale przede wszystkim - wizjer. Dla mnie to największa różnica. Patrząc przez wizjer "odcinam" sobie resztę świata i koncentruję się na kadrze i nie rozprasza mnie to, co poza nim.
    Druga rzecz - nie przeinwestuj. Już masz dużo. Za chwilę może się okazać, że stary 5d mkII z 85/1.8 da ci więcej niż nowy E-M5II.

    Mi twoje zdjęcia bardziej pasują pod jakieś modowe niż typowo portretowe. Mocna obróbka, kolory z ostatnich zdjęć trochę palą oczy.
    Taka rada - zachowaj ciągłą numerację zdjęć, bo teraz np. odniosę się do zdjęcia nr 1 i sam nie będziesz wiedział, do którego

    Z naszego podwórka polecę ci galerię publiczną, kategoria portret (a jakże inaczej):
    https://galeria.olympusclub.pl/thumb...php?album=4518

    Galerię stasio88
    https://galeria.olympusclub.pl/thumb...stup&cat=26474

    Galerię thomasso
    https://galeria.olympusclub.pl/thumb...stup&cat=22748

    Galerię A56
    https://galeria.olympusclub.pl/thumb...stup&cat=25102

    oraz a może przede wszystkim wątek forumowego marudy freta
    https://forum.olympusclub.pl/threads...=fretoportrety

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Co do technikaliów to ja więcej od poprzedników nie dodam.
    Ze zdjęć widać, że masz dobry kontakt modelkami i to powinno cieszyć Cię najbardziej. Aspekt techniczny dużo łatwiej opanować niż nabyć cechy charakteru, które pozwalają na wykonanie dobrego portretu. Ćwicz, ucz się, oglądaj filmiki na YT a będą z Ciebie ludzie
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    Ja tam jeszcze portretu nie robiłem, trudno mi w tym wypadku komuś radzić. Ale dużo ich oglądałem. Wg mnie, nie można obcinać paniom części głowy -foto od 1 do 5. Będziesz robił sesje rozbierane i poobcinasz to, co najlepsze
    Tutaj chodzi o to ze wiało(jak to w portowym miescie w UK) strasznie i włosy na górze to była taka katastrofa ze az mnie raziło w oczy, a ze od 3 tyg dopiero cwicze i przerabiam w Ps, nie umiem jeszcze dobrze usuwac tak włosów na takim tle, inaczej jak jest jednolite tło.. mimo to dziekuje ci za rady i bede baczniej uważał, zle robie bo robie zdjecia w poziomie zamiast pionie, niedawno sie kapłem po obejrzeniu kilku backstage'ow fotografów ze kazdy cisnie pion jesli chodzi o takie typowo portretówki a nie poziom i dało mi to do myslenia co bede oczywiscie korygował. Co do ostrosci to wlasnie też moja wina, gdyż jak zrobilem zdjecie w poziomie to nieraz kadruje tak ze ta ostrosc poprostu sie traci przez obciecie kadru wiec musze pocwiczyc robic odrazu dobre kadry a nie bawic sie w poprawianie i kadrowanie w LR.. w każdym razie serdecznie dziekuje Tomku za rady, wszystko biore do serca bo chce być dobrym fotografem a nie fotografem "bo kupiłem sobie aparat i szkła" ...

    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    E-M5 mkII nie da ci wyraźnej różnicy w obrazowaniu względem E-PL6. To w zasadzie ta sama matryca. Lepsza stabilizacja, uszczelnienia, ale przede wszystkim - wizjer. Dla mnie to największa różnica. Patrząc przez wizjer "odcinam" sobie resztę świata i koncentruję się na kadrze i nie rozprasza mnie to, co poza nim.
    Druga rzecz - nie przeinwestuj. Już masz dużo. Za chwilę może się okazać, że stary 5d mkII z 85/1.8 da ci więcej niż nowy E-M5II.

    Mi twoje zdjęcia bardziej pasują pod jakieś modowe niż typowo portretowe. Mocna obróbka, kolory z ostatnich zdjęć trochę palą oczy.
    Taka rada - zachowaj ciągłą numerację zdjęć, bo teraz np. odniosę się do zdjęcia nr 1 i sam nie będziesz wiedział, do którego
    Wizjer mam, dokupiłem ten najnowszy model VF-4 i sprawuje sie elegancko tylko ze wczesniej nigdy wizjerem nie pracowalem, zawsze byl ten LCD to teraz mam problem z odcieciem sie jak ty piszesz, mianowicie chodzi o to ze strasznie musze mróżyć oczy do tego by w jednym widziec co sie dzieje w wizjerze, a wgl na poczatku to palcami zamykalem lewe oko bo nie umiałem domknac i przeszkadzało mi to ze widzialem wizjer oraz polowe lewego oka.. smiesznie to wygladało naprawde, teraz juz jest lepiej i mysle ze wkoncu to ogarne jak nalezy, oraz owszem zachowam napewno numeracje zdjec, poprostu pomyłka z mojej strony a nie ma sensu teraz tego naprawiac tylko kolejne portrety w tym temacie do oceny bede juz kolejnie numerował w ciągu dzieki za opinie!


    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Co do technikaliów to ja więcej od poprzedników nie dodam.
    Ze zdjęć widać, że masz dobry kontakt modelkami i to powinno cieszyć Cię najbardziej. Aspekt techniczny dużo łatwiej opanować niż nabyć cechy charakteru, które pozwalają na wykonanie dobrego portretu. Ćwicz, ucz się, oglądaj filmiki na YT a będą z Ciebie ludzie
    Owszem mam, poznaje ludzi, rozgadany jestem(umiem pracowac z ludzmi bo pracowalem juz jako asysten do spraw sprzedaży oraz serwisan w sklepie komputerowym i nie tylko ) i staram sie wprowadzic z nieznajoma osoba taka atmosfere ze szybko zapomina ze przedchwila sie poznalismy, gdy zaczynam robic zdjecia to rowniez gadam, staram sie robic tak by zapomniała ze to sesja tylko pogaduszka, totalny luz bo nie ma nic gorszego niz stresowanie sie i denerwowanie co obu nam na dobre nie wyjdzie, i oczywiscie dzieki za wiare

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Hull UK
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kolejne zdjecie do oceny, niestety nie było dzis u nas pogody wiec meczyłem sąsiadke na podwórku a ze lubi jak sie jej zdjecia robi to nie miała nic przeciwko mam nadzieje ze nie ma tym razem przepalen, złego kadrowania i juz jest jako tako w miare..modelka to nie jest ale cóż..trzeba sobie jakoś radzić
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_2250031-2.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	1.004,6 KB
ID:	188340

  10. #10
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Moim zdaniem nie jest to dobre zdjęcie. Po pierwsze nieostre, po drugie skóra za bardzo poszła w róż po trzecie mimo wszystko moim zdaniem nieco zbyt ciasno (ale to jest subiektywne odczucie), a po czwarte jak sąsiadka godzi się pozować i wrzucasz jej zdjęcie do oceny przez ogół to trochę nieładnie napisać "modelka to nie jest..", bo to taki trochę brak szacunku, szczególnie jak można powiedzieć z drugiej strony "fotograf to nie jest"...
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

Podobne wątki

  1. moje pierwsze portrety
    By Gizz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21.08.08, 19:10
  2. moje pierwsze portrety
    By Gizz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.08.08, 12:52
  3. Pierwsze portrety
    By repti in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 5.06.07, 19:34
  4. pierwsze portrety
    By jarkada in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10.04.06, 20:41
  5. pierwsze moje amatorskie portrety O-4000
    By bartmika in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.04, 23:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.