Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 95

Wątek: Zmiana systemu Nikona na micro 4/3

  1. #61
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Płyniesz pod prąd
    Raczej z prądem, ale prosto w przepaść
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #62
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Raczej z prądem, ale prosto w przepaść
    Ale poleci w przepaść w miłym towarzystwie, dla niektórych to ważne
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #63
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    A druga sprawa mam też na oku obiektyw do tego Olympus M.Zuiko 14-150 mm f/4-5.6 dlaczego akurat te typy, po pierwsze M5 jest uszczelniany i obiektyw podobnie też jest. Zależy mi na uszczelnieniach bo sporo pływam kajakiem i nie chciał bym się przejmować każdą kroplą padającą na aparat, oczywiście nie oczekuję wodoszczelności bo w kajaku ma być transportowany w małej plastikowej beczce "po kapuście" w przypadku wywrotki powinna wypłynąć i być szczelna.
    Co powiecie o tym zestawie ma to sens jedno co się obawiam że obiektyw może być trochę za ciemny a raczej wybieram do pływania rzeki leśne wiec nieco ciemniej jest a też chciał bym fotografować nieco bardziej dynamiczne sceny gdzieś na bystrzach inne osoby jak płyną itp. dobre ujęcia były by zamrażając ruch.
    Też spływam sporo rzekami, które określiłeś mianem leśnych i używam tego OMD. Zamiast tego uszczelnianego zooma wziąłbym jakąś jasną nieuszczelnioną stałkę np 45mm f1.8 oraz zorganizowałbym coś szerokiego i dobrego optycznie - może z second handu ZD 14-54 f2.8 (uszczelnione)? Mam taką i sobie bardzo chwalę, zwłaszcza w dynamicznych ujęciach. Oczywiście fotki robię na manualnym ostrzeniu, ale przy tej ogniskowej nie sprawia to żadnych problemów. Do dłuższych strzałów używam starego manualnego Zuiko OM 135mm f2.8. Fajne i tanie szkło, oczywiście nieuszczelnione. Pływam już sporo lat i nigdy nie martwię się o byle kroplę na aparacie czy obiektywie. Beczek po kapuście nie używam. Polecam worki żeglarskie. Pozdro
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P9242778.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	528,1 KB
ID:	197298   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	385,8 KB
ID:	197301   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	43.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	346,7 KB
ID:	197304   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	415,0 KB
ID:	197305  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	636,3 KB
ID:	197306   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	423,8 KB
ID:	197307   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	057.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	399,7 KB
ID:	197309   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	188.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	411,3 KB
ID:	197302  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8061096.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	341,9 KB
ID:	197299   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	50.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	249,2 KB
ID:	197303  

  4. #64

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ale poleci w przepaść w miłym towarzystwie, dla niektórych to ważne
    Ale i piękne okoliczności przyrody spadania w przepaść są ważne.

    A wracając do tematu to właśnie miałem nadzieje że we wizjerze można wyświetlić podgląd zdjęcia wydaje mi się do dość wygodna opcja i oczywiście oszczędność energii troszkę szkoda ale cóż.
    A co do obiektywu o którym pisałem ma go ktoś? Da rade na rzece? Jak M5 radzi sobie z ISO rzędu 800 jest to znośne?
    Do zestawu jeszcze będę chciał dokupić jakiegoś w miarę jasnego pleśniaka 300mm ale manuale tak średnio na rzece się nadadzą trzeba się jednak skupić na bezpiecznym utrzymaniu na wodzie żeby się nie wychrzanić bo szkoda sprzętu dlatego w miarę celny AF by się nadał. A maksymalna ogniskowa 150mm myślę była by idealna bo ja zawsze płynę pierwszy i pierwszy przepływam przez przeszkody wiec mam troszkę czasu by zająć bezpieczną pozycję i szybko pomyśleć nad dobrym kardem a na przeszkodach jednak te kadry najciekawsze wydają mi się bo dobrze emocje pokazują i niestety na kręcenie MF raczej nie ma miejsca.
    A co do ustawiania manualnej ostrości jak się ma funkcja focus peaking korzysta ktoś z tego bo mam wrażenie że jest bardzo przydatna ale nie miałem dłuższej przyjemności z nią obcować.

  5. #65
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Ale i piękne okoliczności przyrody spadania w przepaść są ważne.

    ...
    Okoliczności przyrody są wspólne dla wszystkich. Ciekawostką jest to, że pierwszy raz widzę osobę fotografującą w trudnych warunkach, zamieniającą większą matrycę na mniejszą Chyba, że miałeś bezlustro Nikona, tego nie doczytałem. Jeśli miałeś w miarę nowe lustro, to lecisz w przepaść finansową i jakościową, ale to może być piękny lot...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #66
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    ...A wracając do tematu to właśnie miałem nadzieje że we wizjerze można wyświetlić podgląd zdjęcia wydaje mi się do dość wygodna opcja i oczywiście oszczędność energii troszkę szkoda ale cóż. ...
    W bezlusterkowcu Panasonik G5 oczywiście można wyświetlić podgląd zrobionego zdjęcia (w wizjerze), w E-M5 również (tak mówi instrukcja), ale skoro wiesz lepiej, że nie można, to cóż...troszkę szkoda, że to E-M5 takie "ułomne jest"
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 29.12.17 o 17:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #67
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    na przeszkodach jednak te kadry najciekawsze wydają mi się bo dobrze emocje pokazują i niestety na kręcenie MF raczej nie ma miejsca
    Wszystko zleży od doświadczenia i warunków pogodowych. Można przecież troszkę przymknąć przysłonę i podbić ISO by wszystko było ostre

  8. #68
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Ale i piękne okoliczności przyrody spadania w przepaść są ważne.

    A wracając do tematu to właśnie miałem nadzieje że we wizjerze można wyświetlić podgląd zdjęcia wydaje mi się do dość wygodna opcja i oczywiście oszczędność energii troszkę szkoda ale cóż.
    A co do obiektywu o którym pisałem ma go ktoś? Da rade na rzece? Jak M5 radzi sobie z ISO rzędu 800 jest to znośne?
    Do zestawu jeszcze będę chciał dokupić jakiegoś w miarę jasnego pleśniaka 300mm ale manuale tak średnio na rzece się nadadzą trzeba się jednak skupić na bezpiecznym utrzymaniu na wodzie żeby się nie wychrzanić bo szkoda sprzętu dlatego w miarę celny AF by się nadał. A maksymalna ogniskowa 150mm myślę była by idealna bo ja zawsze płynę pierwszy i pierwszy przepływam przez przeszkody wiec mam troszkę czasu by zająć bezpieczną pozycję i szybko pomyśleć nad dobrym kardem a na przeszkodach jednak te kadry najciekawsze wydają mi się bo dobrze emocje pokazują i niestety na kręcenie MF raczej nie ma miejsca.
    A co do ustawiania manualnej ostrości jak się ma funkcja focus peaking korzysta ktoś z tego bo mam wrażenie że jest bardzo przydatna ale nie miałem dłuższej przyjemności z nią obcować.
    A utrzymasz te 600 mm na wodzie w rękach? Czas minimum 1/250 a lepiej 1/500 ze stabilizacją w body? Jasne i ostre 300? nie bardzo to widzę. no chyba ,że 300/4 z podwójną stabilizacją....

    Iso 800 jest niezłe,

    focus peaking przydatna rzecz w trybach manualnych i nie tylko.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 29.12.17 o 17:59
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #69

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Problem jest tego typu że ja mam jeszcze na głowie do pilnowania całą grupę więc oczy do o koła głowy trza mieć i to i czasem 15 do 20 ludzi jest i często z 4 sztuki nie doświadczone więc trzeba pilnować a dobre zdjęcia z wyjazdu by się przydały bo zawsze robione gdzieś tam z małpek były i tak nie do końca są dobre. Też nie wyobrażam sobie często wachlować obiektywami na wodzie dlatego ten 14-150 był by w sam raz ale jak optycznie jest lipa to szkoda kasy się pakować.
    Co do zamiany na mniejszą matrycę to tylko i wyłącznie z powodu gabarytów, możliwości pracowania z manualami bo je bardzo lubię i za grosze fajne szkło można dobrać, stabilizacja wbudowana, ale głównie gabaryty. Te lustro co mam to nikon d 3100 więc chyba najniższa półka może duże nie jest ale właśnie manuali nie lubi zbytnio mimo wszystko i tak używam.
    Olek wydaje mi się że idealny dla mnie by był tylko właśnie budżet nieco ogranicza, chcę zestaw rozwijać oczywiście ale trzeba od czegoś zacząć do nikona nie mam też dobrych szkieł bo postanowiłem zmienić jednak na bezlusterkowca i robię na razie zdjęcia tym co mam.

    A tak z innej bajki kolego "cissic" na jakich rzekach te ujęcia były robione bo kompletuję listę rzek na których nie byłem jeszcze?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    A utrzymasz te 600 mm na wodzie w rękach?
    Ta trzy-setka nie na wodę broń Boże tylko do zwierzaczków dodatkowo do posiedzenia z krzaczkach.

  10. #70
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.869
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta

    A wracając do tematu to właśnie miałem nadzieje że we wizjerze można wyświetlić podgląd zdjęcia wydaje mi się do dość wygodna opcja i oczywiście oszczędność energii troszkę szkoda ale cóż.
    Z tą oszczędnością może być różnie. Olympus nie podaje takich danych, ale np. instrukcja do Panasonica GX-8 podaje że aparat na jednej naładowanej baterii wykonuje 380 zdjęć na jednej naładowanej baterii przy kadrowaniu na ekraniku LCD, a przy kadrowaniu w wizjerze - tylko 360. Fakt, ze GX-8 ma wizjer większy i o większej rozdzielczości niż E-M5, ale może się okazać, że i w nim zużycie prądu przy obu sposobach kadrowania będzie bardzo podobne.

    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    A co do obiektywu o którym pisałem ma go ktoś? Da rade na rzece?
    Nie wiem. Mam 14-150 w pierwszej, nieuszczelnionej wersji. Optycznie jest całkiem znośny, a czy na rzece światła mu wystarczy nie podejmuję się oceniać.

    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Jak M5 radzi sobie z ISO rzędu 800 jest to znośne?
    Jak dla mnie jest całkiem jeszcze znośnie. Osobiście w E-M5 najczęściej miałem ustawione Auto ISO z ustawionym zakresem zmian 200-800. Niektórzy twierdzą, że nawet i przy ISO 2500 zdjęcia są jeszcze OK - ale sporo zależy od indywidualnych wymagań co do jakości zdjęcia. Najlepiej poszukaj w sieci sampli przy różnych czułościach i wyrób sobie własne zdanie.

    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    A co do ustawiania manualnej ostrości jak się ma funkcja focus peaking korzysta ktoś z tego bo mam wrażenie że jest bardzo przydatna ale nie miałem dłuższej przyjemności z nią obcować.
    W E-M5 nie ma Focus Peaking.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    W bezlusterkowcu Panasonik G5 oczywiście można wyświetlić podgląd zrobionego zdjęcia (w wizjerze), w E-M5 również (tak mówi instrukcja), ale skoro wiesz lepiej, że nie można, to cóż...troszkę szkoda, że to E-M5 takie "ułomne jest"
    Podgląd w wizjerze bezpośrednio po zrobieniu zdjęcia w E-M5 działa. Problem jest z czym innym - zarówno po wciśnięciu przycisku odtwarzania zdjęć z karty jak i po wciśnięciu przycisku menu obraz pojawia się zawsze na ekraniku LCD. Można go później przerzucić przyciskiem do wizjera, ale zawsze , niezależnie od ustawień początkowo pojawia się na ekraniku.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?
    By esoX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 9.02.15, 17:23
  2. E-30 czy zmiana systemu?
    By rojs1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 5.04.12, 07:36
  3. Zmiana systemu jakie obiektywy.?
    By malyd77 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 13:02
  4. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.