Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 95

Wątek: Zmiana systemu Nikona na micro 4/3

  1. #41
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Jak to właściwie jest z tym 12-60 Panasonica? ...
    Mam zaufanie do photozone. Te kilka szkieł, które dobrze znam, opisali dokładnie tak, jak ja bym to zrobił. Wg photozone jest to kitowa jakość za niekitową cenę (tak w dużym skrócie).
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #42
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam zaufanie do photozone. Te kilka szkieł, które dobrze znam, opisali dokładnie tak, jak ja bym to zrobił. Wg photozone jest to kitowa jakość za niekitową cenę (tak w dużym skrócie).
    Czyli pozycja mZD 12-40 2,8 niezagrożona i nadal zero sensownych kompromisów pomiedzy serią pro a kitami.
    Ew. z trochę tańszych od 12-40 jest Panasonic 12-35mm 2,8, ale krótki i nieuszczelniany.
    Gdyby chociaż Oly ogarnął w końcu jak należy AF z szkłami 4/3... taki 14-54mm 2,8-3,5, czy 12-60mm 2,8-4...
    ...może jak Canon pokaże ze potrafi pod swoje bezlusterkowce zrobić sensowny adapter do EF, to Oly zmotywuje się do działania.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #43

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Czyli pozycja mZD 12-40 2,8 niezagrożona i nadal zero sensownych kompromisów pomiedzy serią pro a kitami.
    Dlatego to chyba już rozwiewa moje dylematy i tak ten obiektyw był by w moich przyszłych planach i trochę bez sens kupować przeciętnego kita na rok no może dwa który z pewnością wylądował by gdzieś w szafie więc pierwszy krok to zakup Olka, adapter do pleśniaków i same pleśniaki jakiś 50mm f1.4 i 28mm f2.8 fakt szerokości będzie brakować ale to zmotywuję "myślę" do kreatywności i będzie mobilizacja by kupić mZD 12-40 2,8 PRO w miarę szybko

    I mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej kupić Olka OMD E M5 czy M10 czy się drastycznie jakoś różnią poza uszczelnieniem M5 była by za 1500zł
    http://www.interfoto.eu/?page=subpro...=276556&id=211

  4. #44
    | OlyJedi Awatar micz87
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Łódź | Łask
    Posty
    190
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Drastycznej różnicy nie ma między EM10 i 5, ale jako posiadacz oo obydwu zdecydowałem się zostać przy 10tce. Przeważył u mnie podgląd przepałów na żywo, którego w 5tce nie było. Kolejna rzeczą jest szybkie menu obsługiwane przez dwa kółka, szybciej nie da się ustawić WB i ISO na raz dodatkowym atutem było dla mnie wifi i nieco mniejsza waga plus to, ze lepiej w ręce leżał. Na uszczelnieniach mi nie zależało.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z u43

  5. #45
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Czyli pozycja mZD 12-40 2,8 niezagrożona i nadal zero sensownych kompromisów pomiedzy serią pro a kitami.
    Ew. z trochę tańszych od 12-40 jest Panasonic 12-35mm 2,8, ale krótki i nieuszczelniany.
    Gdyby chociaż Oly ogarnął w końcu jak należy AF z szkłami 4/3... taki 14-54mm 2,8-3,5, czy 12-60mm 2,8-4...
    ...może jak Canon pokaże ze potrafi pod swoje bezlusterkowce zrobić sensowny adapter do EF, to Oly zmotywuje się do działania.
    Przecież w interesie Olympusa jest byśmy kupowali nowe obiektywy a nie używali starych.
    Jest jeszcze jedna kwestia - szkła 4/3 warte uwagi są dużo cięższe niż ich następcy w m4/3. Mam czasem wrażenie jakby aparat nie wyrabial się z ich zasilaniem.
    Zużycie energii też jest zauważalnie większe.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #46
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Przecież w interesie Olympusa jest byśmy kupowali nowe obiektywy a nie używali starych.
    I dlatego np. mnóstwo fotografów decyduje się na Nikona,u którego bagnet już wiele lat jest ten sam. Chytry dwa razy traci.
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Jest jeszcze jedna kwestia - szkła 4/3 warte uwagi są dużo cięższe niż ich następcy w m4/3. Mam czasem wrażenie jakby aparat nie wyrabial się z ich zasilaniem.
    Zużycie energii też jest zauważalnie większe.
    To nie można stworzyć pro body na porządnym aku z E-3/E-5 i nowego adaptera, który będzie dobierał odpowiedni prąd, by starczyło, jeśli rzeczywiście jest w tym problem?
    Porównajcie adapter wydmuszkę m43-4/3 z chociażby tym z Sony EF-A.

    Aku BLN-1 z OM-D E-M1 i E-M1 ma pojemność 1220 mAh
    Aku BLM-1 do ś.p. E-3 miał pojemność 1500 mAh
    Napięcie miały podobne bo 7,6 vs 7,2.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  7. #47
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Przecież w interesie Olympusa jest byśmy kupowali nowe obiektywy a nie używali starych.
    ...
    To jest niby oczywiste, ale do tego potrzebne jest zaufanie do firmy, a Olek słynie raczej z nagłych i nieprzewidywalnych zwrotów akcji
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #48
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    To nie można stworzyć pro body na porządnym aku z E-3/E-5 i nowego adaptera, który będzie dobierał odpowiedni prąd, by starczyło, jeśli rzeczywiście jest w tym problem?
    Porównajcie adapter wydmuszkę m43-4/3 z chociażby tym z Sony EF-A.

    Aku BLN-1 z OM-D E-M1 i E-M1 ma pojemność 1220 mAh
    Aku BLM-1 do ś.p. E-3 miał pojemność 1500 mAh
    Napięcie miały podobne bo 7,6 vs 7,2.
    Przecież jest już E-M1 Mark II z baterią 1720mAh
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  9. #49
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez POLM Zobacz posta
    Przecież jest już E-M1 Mark II z baterią 1720mAh
    Plus dla Ciebie. Czyli wreszcie Olympus coś w tej kwestii podział. No to teraz pojawił się promyk nadziei.

    Kolejny akumulator BLH1, kolejna ladowarka BCH-1, kolejny grip BCH-9. Ciekawe czy starszy akumulator bln-1 od E-M1 z pierwszej wersji pasuje do em-1 mark 2 i jego ładowarki, tak jak BLS-1 z E-PL1 pasuje do nowszej ładowarki od OM-D E-M10.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  10. #50
    | OlyJedi Awatar petreq
    Dołączył
    Oct 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Posty
    4.046
    Siła reputacji
    206
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez micz87 Zobacz posta
    Drastycznej różnicy nie ma między EM10 i 5, ale jako posiadacz oo obydwu zdecydowałem się zostać przy 10tce. Przeważył u mnie podgląd przepałów na żywo, którego w 5tce nie było. Kolejna rzeczą jest szybkie menu obsługiwane przez dwa kółka, szybciej nie da się ustawić WB i ISO na raz dodatkowym atutem było dla mnie wifi i nieco mniejsza waga plus to, ze lepiej w ręce leżał. Na uszczelnieniach mi nie zależało.
    Podgląd na żywo przepaleń/niedoświetleń jest w raczej w każdym Olku, a w E-M5 jest na pewno.

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?
    By esoX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 9.02.15, 17:23
  2. E-30 czy zmiana systemu?
    By rojs1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 5.04.12, 07:36
  3. Zmiana systemu jakie obiektywy.?
    By malyd77 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 13:02
  4. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.