Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 95

Wątek: Zmiana systemu Nikona na micro 4/3

  1. #51
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    Kolejny akumulator BLH1, kolejna ladowarka BCH-1, kolejny grip BCH-9. Ciekawe czy starszy akumulator bln-1 od E-M1 z pierwszej wersji pasuje do em-1 mark 2 i jego ładowarki, tak jak BLS-1 z E-PL1 pasuje do nowszej ładowarki od OM-D E-M10.
    Obawiam się że nie - wymiarami się różnią ;-( Dla Olympusa to zaleta - dodatkowy BLH-1 to 350zł ;-( A zamienników na razie brak (oryginałów jak na razie też - "dostępny wkrótce" ).
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  2. #52
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Za 350 zł to ja kupię 10 sztuk BLS1 Newelli, lub ze 4 sztuki marki Hama... Póki co cieszny się przynajmniej, że Olympus nie blokuje łaskawie aktualizacjami już działających zamienników akumulatorów i szkieł, jak niektórzy z konkurencji...
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  3. #53

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz jak Olympus M10 sprawi się w astrofotografii?

  4. #54
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    A powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz jak Olympus M10 sprawi się w astrofotografii?
    Widziałem ładne foty nieba z Olympusowej matrycy i Voitka 10,5, swoje z nowej ryby 1,8, potem stałem się dwusystemowym...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  5. #55

    Dołączył
    Feb 2017
    Mieszka w
    Lublin :)
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bardzom ciekaw co wymyślisz
    Narobiłem hałasu to wypada się przyznać, co wymyśliłem: celuję w OM D EM 10 + trzy stałki: Panas 15/1,7, Ziuko 1,7/45 i 60 Makro. I na tym koniec. Oczywiście nie wszystko od razu bo to morderstwo dla kieszeni. Pewnie zacznę od Zuika 45, bo mnie jakoś najbardziej ciągnie do niego

    Aha, oczywiście D300 ma u mnie dożywocie...

    Jeszcze raz dzięki za rady.

  6. #56
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Prosto_z_Lublina Zobacz posta
    Narobiłem hałasu to wypada się przyznać, co wymyśliłem: celuję w OM D EM 10 + trzy stałki: Panas 15/1,7, Ziuko 1,7/45 i 60 Makro. I na tym koniec. Oczywiście nie wszystko od razu bo to morderstwo dla kieszeni. Pewnie zacznę od Zuika 45, bo mnie jakoś najbardziej ciągnie do niego

    Aha, oczywiście D300 ma u mnie dożywocie...

    Jeszcze raz dzięki za rady.
    Bardzo fajny zestaw - dodałbym tutaj świetną i niedrogą moim zdaniem Sigmę 30/1.4 (a mam porównanie do PanaLeicy 25/1.4). ostatnio jedno z moich ulubionych szkieł (swoją drogą ja właśnie wymieniłbym na nią 45/1.8 -to fajne szkiełko ale tylko do portretu jak dla mnie albo za krótkie na zewnątrz (tu lepsza 60) albo za długa ogniskowa - np. w pomieszczaniu).
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  7. #57

    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam.
    Wybaczcie że odgrzebuję temat minął już rok od tego czasu a ja w sumie jeszcze nie kupiłem nowego sprzętu ale znów wracam do tematu i generalnie w związku z tym pytania.
    Otóż co do korpusu to już jestem raczej w stu procentach zdecydowany jednak na OM-D E-M5 pierwszej generacji mam na oku jedną sztukę za ok 1300zł jak myślicie nie jest troszkę podejrzanie niska cena? czy po tyle mniej więcej używane chodzą.
    A druga sprawa mam też na oku obiektyw do tego Olympus M.Zuiko 14-150 mm f/4-5.6 dlaczego akurat te typy, po pierwsze M5 jest uszczelniany i obiektyw podobnie też jest. Zależy mi na uszczelnieniach bo sporo pływam kajakiem i nie chciał bym się przejmować każdą kroplą padającą na aparat, oczywiście nie oczekuję wodoszczelności bo w kajaku ma być transportowany w małej plastikowej beczce "po kapuście" w przypadku wywrotki powinna wypłynąć i być szczelna.
    Co powiecie o tym zestawie ma to sens jedno co się obawiam że obiektyw może być trochę za ciemny a raczej wybieram do pływania rzeki leśne wiec nieco ciemniej jest a też chciał bym fotografować nieco bardziej dynamiczne sceny gdzieś na bystrzach inne osoby jak płyną itp. dobre ujęcia były by zamrażając ruch.
    I właśnie obawiam się że mnie cyferki za " F " na obiektywie nie puszczą. Co do ogniskowej była by idealna tak naprawdę jeden obiektyw rozwiąże cały wyjazd bo i na wodzie jakiegoś zwierzaka z przyczajki można ustrzelić.
    Jeśli chodzi o coś jasnego do zestawu to na razie będą mi musiały wystarczyć jakieś pleśniaki M42 niestety na szkła PRO funduszu na chwilę obecną nie będzie, raczej rozwojowo.
    A i jeszcze jedno pytanie jak już o pleśniakach powiedzcie mi jak olek z nimi współpracuje?
    Czy jakieś historie z problemem ostrzenia do nieskończoności?
    Pomiar światła?
    Jeszcze jeden temat, czy można w M5 (I) wyłączyć całkowicie wyświetlacz i jechać tylko na wizjerze?

    Z góry dzięki za odpowiedź proszę o jakieś sugestie.

  8. #58
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    A i jeszcze jedno pytanie jak już o pleśniakach powiedzcie mi jak olek z nimi współpracuje?
    Dobrze

    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Czy jakieś historie z problemem ostrzenia do nieskończoności? Pomiar światła?
    ???


    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    ...czy można w M5 (I) wyłączyć całkowicie wyświetlacz i jechać tylko na wizjerze?
    Nie można.
    Menu zawsze wyświetli się na ekranie.
    Podobnie podgląd zdjęcia - można go wyłączyć, ale nie "przenieść" na wizjer...

  9. #59
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Czy jakieś historie z problemem ostrzenia do nieskończoności?
    Nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Pomiar światła?
    Działa

    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    Jeszcze jeden temat, czy można w M5 (I) wyłączyć całkowicie wyświetlacz i jechać tylko na wizjerze?
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    Nie można.
    Menu zawsze wyświetli się na ekranie.
    Podobnie podgląd zdjęcia - można go wyłączyć, ale nie "przenieść" na wizjer...
    Hmm,... instrukcja jakby mówiła co innego (albo nie jest dość precyzyjna):

    Nazwa:  wyswietlacz_wizjer.jpg
Wyświetleń: 232
Rozmiar:  138,7 KB
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 29.12.17 o 16:40
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #60
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    ... raczej wybieram do pływania rzeki leśne wiec nieco ciemniej jest ...
    Płyniesz pod prąd
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu, co polecacie w 4/3?
    By esoX in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 9.02.15, 17:23
  2. E-30 czy zmiana systemu?
    By rojs1 in forum E-System
    Odpowiedzi: 97
    Ostatni post / autor: 5.04.12, 07:36
  3. Zmiana systemu jakie obiektywy.?
    By malyd77 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 13:02
  4. Zmiana systemu. Czy warto???
    By M.U. in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 24.11.08, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.