Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Aparat do Macro

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Aparat do Macro

    Witam.
    Znajomy poszukuje aparatu do fotografowania zwierząt jak i nagrywania krótkich filmów w sklepie zoologicznym (Dobra jakość HD). Fotografowane będą rybki, pająki, jaszczurki i inne stworzenia. Z aparatu będzie korzystał także na różnego rodzaju targach czy wycieczkach.
    Ważne żeby zdjęcia były dobrej jakości. Kwota jaką ma na wydanie to 4500 zł aparat + obiektyw macro.
    Znajomy jest raczej mało obeznany w sprzęcie więc poprosił mnie o pomoc w wyborze, a że ja zbytnio nie interesuje się taką tematyką proszę was o pomoc w wyborze.
    Wyszukałem kilka zestawów.
    PANASONIC DMC-G7 + 60mm F2,8 MACRO
    OLYMPUS E-M10 MARK II APARAT + 60mm 2,8 MACRO
    PANASONIC DMC-GX80 BODY OLYMPUS 60mm F2.8 MACRO M.ZUIKO DIGITAL - ten zestaw wydaje się być całkiem atrakcyjny (stabilizacja, filmy 4k,)
    PANASONIC DMC-GX80 APARAT 4K +LUMIX 30mm 2.8 - wydaje sie byc uniwersalny i o 1k tanszy
    a może
    Canon 750D + Canon EF 100mm f/2.8
    Może ktoś z was robi zdjęcia podobnym sprzętem lub ma inne ciekawe propozycje. Piszcie decyzje trzeba podjąć jak najszybciej.

  2. #2
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Jeśli ma być filmowanie, to jednak chyba Panasoniki - G7, GX80 a może najnowszy G80 (tyle że drożej)
    Jeśli idzie o fotografowanie zwierząt to odradzam krótkie makro 30 mm - tylko zuiko 60.

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziękuje za odpowiedz. Czyli wychodzi że 60 mm macro będzie optymalny tym bardziej że zdjęcia krewetek, rybek, pajączków, itd. także bedą wykonywane. Pozostaje kwestia korpusu i chyba padnie na GX80. Oczywiście jeśli chodzi o filmy to tutaj myśle wystarczające będzie i jakość HD ale 4k i stabilizacja w gx80 robi wrażenie a i jakość zdjęć chyba zbytnio nie odbiega od konkurenncji.

  4. #4
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Stawka jest wyrównana i chciałbym poznać kogoś kto po zdjęciach (a nie exif pozna którym aparatem/obiektywem wykonano zdjęcie ........
    Moim zdaniem ważniejsza jest ergonomia, przyzwyczajenia itp. a nie słupki, procenty i wykresy

  5. #5
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.858
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Co do obiektywu - Olympus 60f2.8 macro jest w/g mnie zdecydowanym faworytem. Co do korpusu - wybór jest trudniejszy. Osobiście cenię sobie przy makro odchylany wizjer i dlatego rozważyłbym kombinację E-PL7 + wizjer VF-4. Ale - filmów prawie nie robię, więc możliwości w dziedzinie filmowania nigdy nie były dla mnie zbyt istotne.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #6
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    W panasonikach GX7 i GX8 mamy wbudowany odchylany wizjer....
    GX7 troszkę leciwy i stabilizacja w body nieco słabsza (ale pewnie porównywalny do ceny EPL7 +VF-4), a GX-8 nie zmieści się w budżecie
    myślę jednak ze do przewidywanych zadań w studio (a więc nie jakie ekstremalne makro w terenie, gdzie trzeba padać w trawę) zupełnie wystarczy odchylany ekranik

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Aparat już raczej wybrany gx80 i obiektyw olego 60 macro. GX80 także ma odchylane lcd więc powinno wystarczyć. W tym budżecie z tym samym obiektywem OMD E-M10 ale myślę że Panasonic oferuje więcej. Tym bardziej że kolega zamierza nabyć w przyszłości jakieś tele i zwykły zoomik na rodzinne wycieczki.

Podobne wątki

  1. [DPR] Miser's Macro: Olympus 30mm F3.5 Macro sample gallery
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.09.16, 20:10
  2. Fotografia macro - zuiko 12-50 i przycisk macro
    By nosterro in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 9.08.13, 22:12
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 6.06.11, 21:03
  4. Macro na M42 lub OM
    By kadm_kg in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11.06.07, 14:21
  5. Aparat Mam aparat olympus d-545 zoom.
    By corincori in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.