Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Recenzja Panasonic 100-300mm f4-5,6

  1. #11
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Tak, nie zauważyłeś nieco większej miękkości w zakresie 250-300? Mnie to przeszkadza.
    hmmm, jak komus nie bedzie odpowiadala jakosc z duzego 50-200 ( obiektyw przykladowy, mozna zmienic ) na 190 mm to ma pisac "w zakresie 50-170" ? czy 50-200 ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  2. #12
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    hmmm, jak komus nie bedzie odpowiadala jakosc z duzego 50-200 ( obiektyw przykladowy, mozna zmienic ) na 190 mm to ma pisac "w zakresie 50-170" ? czy 50-200 ?
    Cóż mam Ci napisać - czytać ze zrozumieniem?
    Komplementy których użyłem dotyczą tylko zakwestionowanego przez Ciebie zakresu ogniskowych, nie użyłbym ich do pozostałych ogniskowych oceniając jakość tego szkła.
    Z naciskiem na moim zdaniem.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Przestrzeliłem tego Panasa w Bieszczadach. Na ogniskowej 300mm nie potrafi ustawić ostrości na obiektach znacznie oddalonych. Głupieje na ustawianiu ostrości, a jak już ustawi to zawsze źle. Myślałem, że to problem z kontrastem obiektów ale nawet tak idealne warunki jak czarno obrani ludzie na białym tle śniegu nic nie pomagają. Trzeba zmniejszyć delikatnie ogniskową i dopiero wtedy działa jak należy.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 13.02.17 o 10:05

  4. #14
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Przestrzeliłem tego Panasa w Bieszczadach. Na ogniskowej 300mm nie potrafi ustawić ostrości na obiektach znacznie oddalonych. Głupieje na ustawianiu ostrości, a jak już ustawi to zawsze źle. Myślałem, że to problem z kontrastem obiektów ale nawet tak idealne warunki jak czarno obrani ludzie na białym tle śniegu nic nie pomagają. Trzeba zmniejszyć delikatnie ogniskową i dopiero wtedy działa jak należy.
    co masz na myśli pisząc- znacznie oddalonych ? kilkaset metrów , kilometr, kilka kilometrów ?, jaki masz korpus ?
    ja nie dostrzegam takiej przypadłości w moim 100-300
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #15
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    co masz na myśli pisząc- znacznie oddalonych ? kilkaset metrów , kilometr, kilka kilometrów ?, jaki masz korpus ?
    ja nie dostrzegam takiej przypadłości w moim 100-300
    Z tego co wiem E-M5 wersję II.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #16
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Przestrzeliłem tego Panasa w Bieszczadach. Na ogniskowej 300mm nie potrafi ustawić ostrości na obiektach znacznie oddalonych. Głupieje na ustawianiu ostrości, a jak już ustawi to zawsze źle. Myślałem, że to problem z kontrastem obiektów ale nawet tak idealne warunki jak czarno obrani ludzie na białym tle śniegu nic nie pomagają. Trzeba zmniejszyć delikatnie ogniskową i dopiero wtedy działa jak należy.
    Też tak mi się zdarza - szczególnie jak wysiadam z ciepłego samochodu i zaparuje mi filtr. Jest na to sposób, w terenie przecieram chusteczką, rękawiczką albo czapką i o dziwo obiektyw ostrzy jak trzeba. Jest to najlepszy z trójki obiektywów 100-300, 75-300 i 70-300. Do body mikro nie wiele gorszy od 50-200 +1,4 a na pewno wygodniejszy. Poczyniłem kiedyś porównanie z 50D z 100-400 i po 2 latach zabawy z tym obiektywem potwierdzam postawione tam wnioski (oczywiście jak amator).
    https://forum.olympusclub.pl/threads...C5%81owy/page5
    pozdrawiam
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Nie był ciepły, niosłem go kilka godzin w torbie na szlaku. Muszę jeszcze sprawdzić jedną rzecz. Kiedyś miałem filtr CPL, który zakręcony na ZD40-150 przy max ogniskowej rozjeżdżał obraz, nie dało się ustawić w ogóle ostrości. Na tym Panasie jest UVka Hoyi, z linii premium, ale możliwe, że ta niemożliwość ustawienia ostrości to jej wina, bo nawet ustawianie ostrości manualnie nic nie daje, po prostu nie da się jej ustawić.

    Jeśli chodzi o korpus to używałem dwóch: OMD EM5 mk II i OMD EM1. Objawy identyczne na obydwu. Znacznie to tak już 100m, bo tyle mniej więcej jest ze szczytu Tarnicy do Przełęczy Krygowskiego pomiędzy nią a Tarniczką.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 14.02.17 o 09:12

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Skoro na manualu nie można prawidłowo ustawić ostrości to coś jest chyba trzepnięte z obiektywem i ostrzeniem na nieskonczoność?

  9. #19

    Dołączył
    Jan 2017
    Mieszka w
    Beskid Niski
    Posty
    105
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    http://www.optyczne.pl/1431-Panasoni...obiektywu.html
    Koledzy, ktoś może testował albo ma już tą nowinkę techniczną?
    Czy warto kupować poprawioną wersję, póki co w cenie jest różnica kilu stówek.
    Tu mają dobrą cenę.
    https://www.eglobalcentral.pl/obiekt...CJ4aAq1Q8P8HAQ
    Opinie o nich:
    http://www.opineo.pl/opinie/eglobalcentral-pl
    Ostatnio edytowane przez Jozeffo ; 26.02.17 o 12:53

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.149
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Nie wiem, czy do ceny eglobal nie trzeba doliczyć cła. No i trudniej realizować w razie potrzeby serwis pogwarancyjny. Chcesz taniej? Można trafic okazyjne używki. Ja za swój dałem 1250 zł. i jest jak nowy.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

Podobne wątki

  1. Panasonic Lumix G 100-300mm
    By merti in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 9.03.14, 23:06
  2. Recenzja E-5 z porównaniem do E-620
    By sdsi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30.05.11, 09:30
  3. Recenzja 3 Zuiko z SWD
    By kociasek in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.11.08, 09:48
  4. Recenzja c-5050
    By blackday_ in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.10.04, 14:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.