Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 148

Wątek: Fotołowy w Hiszpanii

  1. #111
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Podobają sie mi te schodki z czarną bramą. Te osołki to pożyczają, czy użytkowane są z przewodnikiem?
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #112
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Podobają sie mi te schodki z czarną bramą. Te osołki to pożyczają, czy użytkowane są z przewodnikiem?
    Turyści jadą na swoich osiołkach a przed nimi jedzie Pan, który nimi zarządza na swoim osiołku. Bardziej niż atrakcja z jeżdżenia to atrakcja fotograficzna z racji na piękne przy ranie takiego osiołka.

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #113

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Bardziej niż atrakcja z jeżdżenia to atrakcja fotograficzna z racji na piękne przy ranie takiego osiołka.
    Mam nadzieję, że to nie "s" zjadłeś

  4. #114
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    W Hiszpanii byłem dwa razy autem i wtedy rozglądałem się za rękodziełem. Teraz przy limitach bagażu rozglądam się raczej za czymś lżejszym queso oveja viejo i jamon iberico . Bardzo jestem ciekaw co sobie nabyliście. Mijas jest faktycznie urocze.

  5. #115
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria

    Sewilla

    Dzisiaj dojechaliśmy do Sewilli. Chyba śmiało można powiedzieć, że to jedno z najpiękniejszych miast Andaluzji. Na każdym kroku w architekturze i sztuce widać wpływy arabskie. Sewilla na przestrzeni wieków przechodziła z rąk do rąk różnych nacji.
    Nam osobiście wydawało się, że Sewilla jest sporo mniejsza. Nic bardziej mylnego. To naprawdę duże miasto z dużo bardziej rozbudowaną siecią metra niż chociażby nasza stolica.

    Przyjeżdżając do Sewilli samochodem warto udać się na jeden z darmowych parkingów znajdujących się na obrzeżach miasta ale w sąsiedztwie stacji metra. Można dzięki temu sporo zaoszczędzić (parkingi blisko starówki są bardzo drogie) a do samego centrum bardzo sprawnie dojechać metrem (nam zajęło to ok 15-20 min).

    My odwiedziliśmy to urokliwe miasto jedynie na jeden dzień. Odjeżdżając nie czuliśmy niedosytu i raczej wyruszaliśmy w drogę powrotną z przeświadczeniem, że plan, który sobie obraliśmy został przez nas zrealizowany, niemniej na pewno mając 2-3 dni na miejscu można je umiejętnie i ciekawie zagospodarować.

    Będąc na miejscu na pewno warto skierować swoje kroki do ogromnej i pięknej katedry, której budowę rozpoczęto jeszcze na początku XV w.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j4.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	506,4 KB
ID:	188130

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j5.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	842,1 KB
ID:	188131

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j6.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	980,2 KB
ID:	188132
    Powyżej grób Krzysztofa Kolumba

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j7.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	633,0 KB
ID:	188133

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j8.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	1,61 MB
ID:	188134


    Odwiedzając katedrę warto wejść także na szczyt przyległej do niej Giraldy. Na szczyt wierzy prowadzą delikatne podjazdy w kształcie czworoboków. Podobno pozwalało to wjechać na szczyt na koniu. Pchając wózek z moim synkiem Piotrusiem kolejny raz czułem się jak zdobywca jakiegoś kosmicznie trudnego szczytu (tak, tak Apz, jakbym zliczył wszystkie te wyzwania z wózkiem to może i wyrównało by się z tym szczytem, który podesłałeś ) i jak zawsze lało się ze mnie jakbym wyszedł z wody.. Na wieżę dobrze jest wejść od razu po jej otwarciu. Nam się udało. Kiedy schodziliśmy z niej mijaliśmy kolejkę długą na pół podejścia..

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	j9.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	1,42 MB
ID:	188135

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k1.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	1,34 MB
ID:	188136

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k2.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	421,8 KB
ID:	188137


    Wiem, że nie przepadacie za zdjęciami osób, które brały udział w podróży i stara się tutaj takowych nie publikować ale niestety nie mam zdjęcia kompleksu katedralnego z zewnątrz samego bez nas, więc wybaczcie ale wkleję zdjęcia z naszymi osobami. Zdjęcia zrobione ze statywu. Jakoś nie lubię, gdy ktoś obcy robi mi zdjęcie, bo nigdy nie jest ono wykadrowane tak jakbym chciał. Zawsze mam albo samą głowę, albo nic nie widać na zdjęciu . Wolę sobie samemu wszystko w miarę możliwości ustawić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k3.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	990,4 KB
ID:	188138

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	k4.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	1,08 MB
ID:	188139
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  6. #116
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Będzie więcej zdjęć z Sevilli bo czuje pewien niedosyt po tych obiecujących zdjęciach.
    Co do robienia zdjęć ze statywu mam tak samo jak ty, też wole tą opcję niż oddawać mój skarb w cudze ręce
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  7. #117
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Będzie więcej zdjęć z Sevilli bo czuje pewien niedosyt po tych obiecujących zdjęciach.
    Co do robienia zdjęć ze statywu mam tak samo jak ty, też wole tą opcję niż oddawać mój skarb w cudze ręce
    Będą, będą Myślę, że starczy na około 4-5 wrzutek. Co do oddawania skarbu w cudze ręce też jestem nieco nieufny (chociaż biegam szybko ale najbardziej chodzi mi już o samo kadrowanie. Zawsze kiedy zadowolony wykonawca zdjęcia oddaje mi aparat i z serdecznością i uśmiechem prosi, żebym sprawdził, czy wszystko ok i czeka na to co powiem, to głupio mi powiedzieć, że nie ok . Dlatego taszczę ten swój duży i ciężki statyw, pcham wózek z dzieckiem wyładowany setkami rzeczy, które według mojej żony mogą się przydać, plecak, ze sprzętem na plecach i w upalnym słońcu "odpoczywam" na wakacjach
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  8. #118
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Ja mam taki niewielki statyw:
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw...-mini-m-5.html
    i bardzo go sobie chwalę w podróżach z rodziną. Po złożeniu mieści mi się bez większego problemu w przegródce na obiektyw w plecaku lub w niewielkiej torbie obok aparatu z dodatkowym obiektywem (Torba Olympus rozmiar chyba L).
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  9. #119

    Dołączył
    Oct 2015
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cześć

    Bardzo fajna foto relacja, fajnie byłoby sobie to zwizualizować.
    Czy mogę poprosić o jakąś mapkę poglądową z trasą ?
    ew. + krótki opis trasy (+ kiedy/ile dni).

  10. #120
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Ja mam taki niewielki statyw:
    http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw...-mini-m-5.html
    i bardzo go sobie chwalę w podróżach z rodziną. Po złożeniu mieści mi się bez większego problemu w przegródce na obiektyw w plecaku lub w niewielkiej torbie obok aparatu z dodatkowym obiektywem (Torba Olympus rozmiar chyba L).
    Statywik fajny ale ma jeden ogromny minus jedyne 47 cm wysokości. To zdecydowanie za mało. Nie zrobię nim np zdjęcia takiego jak chociażby te dwa ostatnie z wrzutki z Sewilli.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez artart Zobacz posta
    Cześć

    Bardzo fajna foto relacja, fajnie byłoby sobie to zwizualizować.
    Czy mogę poprosić o jakąś mapkę poglądową z trasą ?
    ew. + krótki opis trasy (+ kiedy/ile dni).
    Dzieki. Nie ma problemu przygotuję coś takiego w weekend. Możesz napisać mi wiadomość w sobotę prywatną wiadomość z przypomnieniem dot. tematu?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.