Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Drugie "Body" m 4/3

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    Drugie "Body" m 4/3

    Drugie Body

    Potrzebuje porady ,muszę kupić drugie body "jako zapas alternatywa itd"
    Posiadam e-pl6 +vf-4 + akcesoria+przejściówki ,adaptery i dużo obiektywów poza systemowych

    Budżet 2200 pln Nieprzekraczalny!!!
    Nie jestem profesjonalistą cuda po 8000 mi nie potrzebne i tak nie umiałbym ich wykorzystać.
    Dopuszczam sprzęt używany
    Parametr kręcenia filmów nie istotny.
    Dobra stabilizacja mile widziana.


    Olympus OM-D E-M10
    OM-D E-M10 Mark II
    OM-D E-M5
    Olympus PEN E-P5
    OLYMPUS E-PM2
    OLYMPUS PEN E-P3

    Może o czymś zapomniałem więcej grzechów nie pamiętam.

    Proszę o poradę i z góry dziękuje

  2. #2
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    poczciwy, stary EM-5 mark 1 to cały czas świetny aparat, ale jak używasz obiektywy pozasystemowe, to ci będzie brakowało "focus peaking" - to ma już chyba EM-10 mark1 (mark 2 chyba się nie zmieści w budżecie)

    Ja bym na drugie body doradzał jakiegoś pansonica, "dla odmiany spojrzenia" ale stabilizacje w body to tylko GX-7, GX-85, G-80. Fajna rzecz to "maluszek" GM-1

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    a ja bym brał coś z tą samą ładowarką i bateriami. po co potem dublować sprzęt w torbie? Głos na E-M10 mark II.

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    a ja bym brał coś z tą samą ładowarką i bateriami. po co potem dublować sprzęt w torbie? Głos na E-M10 mark II.
    To bardzo ważny głos w dyskusji E-M10 mark II ma ta samą baterię co E-PL6

    Pytanie czy Focus Peaking jest realizowany tylko w trybie live view czy przez wizjer też ?

    I jakby ktos mógł się odnieść do róznić tych obu body czyli epl-6 oraz E-M10 mark II
    Było by mi miło

    chyba że sprzedam żonę na targu i kupię Pena F bo strasznie mis ie podoba


    a powaznie może kupić Panasonica gx-7 w sumie skoro ma stablizację w korpusie to moje obiektywy i te systemowe i manulane dadzą radę?

    Sam już nie wiem
    Ostatnio edytowane przez fifsztak ; 16.01.17 o 18:33

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    46
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Rok temu byłem bardzo napalony na E-M10 mark II, a kupiłem w końcu panasa GX7 za 1699 zł, i nie żałuję.

  6. #6
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    a ja bym brał coś z tą samą ładowarką i bateriami. po co potem dublować sprzęt w torbie? Głos na E-M10 mark II.
    o tym nie pomyślałem, w sumie słuszne, ale czy zawsze nosisz 2 body? Tu bardziej mowa o "zapasie". Ja mam w "zapasie" EP-3 którego wożę np. na zagraniczne wakacje, gdyby podstawowy OM-D padł nagle....przydało się np. tej wiosny, gdy piąteczka spędziła 3 tyg w serwisie. No i do EP niestety inne baterie......

    Kiedyś od chorwackiego upału padła mi analogowa minolta 8000i i gdyby nie zapasowy malutki dynaksik 5 nie zrobił bym ani jednego zdjęcia.

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    o tym nie pomyślałem, w sumie słuszne, ale czy zawsze nosisz 2 body? Tu bardziej mowa o "zapasie". Ja mam w "zapasie" EP-3 którego wożę np. na zagraniczne wakacje, gdyby podstawowy OM-D padł nagle....przydało się np. tej wiosny, gdy piąteczka spędziła 3 tyg w serwisie. No i do EP niestety inne baterie......

    Kiedyś od chorwackiego upału padła mi analogowa minolta 8000i i gdyby nie zapasowy malutki dynaksik 5 nie zrobił bym ani jednego zdjęcia.

    No to mam zagwozdkę

    Kupić Panasonic dmc-gx7 lub E-M10 mark II


    Za Panasłonikim przemawia że:
    -to inna firma matryca i zdjęcia bedzie robił inne też.
    Ale bateria osprzet ładowanie bedzie inne

    natomiast obiektywy od Olympusa ok bedą działały i wszelkie manuale na przejsciowkach tez


    ---------------------------------------------------------------------------------------

    Za drugim olkiem przemawiają te same akcesoria



    Może mi ktoś pomóc porównać

    Panasonic dmc-gx7 lub E-M10 mark II


    Bardzo prosze

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    ja mam w zapasie Panasa GF3. Jest malutki, mogę go zabierać jako zapasowe body właśnie na jakieś dłuższe wyjazdy. Tylko wtedy 2-ładowarka musi być.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta
    No to mam zagwozdkę

    Kupić Panasonic dmc-gx7 lub E-M10 mark II


    Za Panasłonikim przemawia że:
    -to inna firma matryca i zdjęcia bedzie robił inne też.
    To akurat w/g mnie wada. Dwa korpusy o zupełnie innych ergonomiach - łatwo się w ferworze robienia życiowych zdjęć pomylić i źle coś ustawić.
    Nie wiem, czy mogę sensownie doradzi c, bo mam E-M5 i EP-L5, ale w/g mnie za GX-7 przemawia odchylany wizjer, zaś za E-M10-II lepsza stabilizacja w korpusie i focus bracketing. Panasonic ma też panoramiczny wizjer - do filmów HD to lepiej, do zdjęć w niepanoramicznych formatach - gorzej. Zaznaczam - to tylko cztery różnice które zapamiętałem - na pewno jest tych różnic znacznie więcej
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    To akurat w/g mnie wada. Dwa korpusy o zupełnie innych ergonomiach - łatwo się w ferworze robienia życiowych zdjęć pomylić i źle coś ustawić.
    Nie wiem, czy mogę sensownie doradzi c, bo mam E-M5 i EP-L5, ale w/g mnie za GX-7 przemawia odchylany wizjer, zaś za E-M10-II lepsza stabilizacja w korpusie i focus bracketing. Panasonic ma też panoramiczny wizjer - do filmów HD to lepiej, do zdjęć w niepanoramicznych formatach - gorzej. Zaznaczam - to tylko cztery różnice które zapamiętałem - na pewno jest tych różnic znacznie więcej
    Przeważa Olympus bo W recenzji Panasonica pisze że stabilizacja jest słaba niedopracowana.

    Ok A jeszcze pytanie tak z Boku o Pena-F (zbędny bajer czy porzadna puszka ) oczywiście musiałbym sprzedać żonę żeby kupić używkę?

Podobne wątki

  1. "zakonserwowanie" body i obiektywów w serwisie
    By Stazx in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 3.10.15, 01:12
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.04.12, 08:00
  3. Konkurs ,,Moje miasto - jego drugie oblicze"
    By Quentin35 in forum Konkursy fotograficzne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 6.03.11, 00:23
  4. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22
  5. wspomnienia z "Odrodzenia" podejscie drugie
    By nib in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 7.03.05, 10:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.