Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Dylemat: Tanie używane body OMD + lepsze szkła? Prośba o pomoc.

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dylemat: Tanie używane body OMD + lepsze szkła? Prośba o pomoc.

    Pozdrawiam wszystkich na tym forum. To mój pierwszy post i od razu pierwsza prośba o radę.
    Jakim jestem fotografem?
    Kiedyś robiłem zdjęcia analogowym Canonem A-1, piękny aparat, potem tylko kompakty. Moim hobby jest jeżdżenie rowerem z sakwami. Raz w roku 10 dniowa wycieczka. W tym roku Fiordy. Od kilku lat, ponieważ jeżdzę częściej sam, doskwiera mi brak czegoś do focenia. Ze względu na wielkość i jeszcze kilka innych cech, chciałbym mieć coś z rodziny OMD. Jednocześnie wśród moich znajomych jest kilku nabywców lustrzanek którzy używaja tylko kitowych obiektywów i nie podoba mi sie jakość zdjęć, jaką osiągają z kombinacji dobra puszka słaby obiektyw. Moim marzeniem jest OMD E5 MARK II, jednak cena jest wygórowana. Napiszcie proszę, który z tych zestawów byłby bardziej przydatny.

    1. Używany OMD E5 (około 1500zł) lub E10 plus 45/1.8 plus zuiko 9-14

    lub

    2. Używany OMD E5 lub E10 plus używany M.Zuiko Digital 12-40 mm f/2.8

    3. A może jednak powinienem kupić nowy e5 mark II (około 4500 zł) tyko jakie szkło?

    Pozdrawiam
    Paweł Szczepaniak



  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Jeżeli nie potrzebujesz bajerow i filmow, to em5 da radę. Tyko kupowac uzywke trochę ryzykowne. Te aparaty często s już po gwarancji.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Opcja 2 będzie bardzo uniwersalna natomiast jeżeli dużo fotografujesz krajobrazy to szeroki kąt z opcji 1 będzie lepszy.
    Ja bardzo długo korzystałem z zestawu E-M5 + 12-40 2.8 i bardzo sobie chwalę ten zestaw.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    mam E-M10 z 12-40 i jest super. Rozważyłbym jeszcze ewentualnie zestaw 12-60 + 15/1.7 zamiast 12-40.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    350
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Skoro już widzisz, że nie podoba Ci się jakość z kitowych obiektywów to nie ma co się zastanawiać i wziąć lepsze szkło i starszy korpus ; ) Z E-M5 używanym, bym uważał, dwa razy padła mi migawka i za trzecim razem całkowicie (migawki wymieniane na gwarancji, niestety 3 naprawa już poza okresem gwarancyjnym i była w cenie używanego korpusu.) 12-40 wspaniały obiektyw, jednak krótki. Ja bym zastanowił się nad 14-150 w najnowszej wersji, a po czasie skorygował potrzeby. 12-100 byłby najlepszy, ale drogi i bez dodatkowego gripa, raczej ciężki w użytkowaniu.

  6. #6
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    749
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    teraz używany grip HLD do starej "piątki" chodzi za 3 stówki, ergonomia kapitalna do większego obiektywu. Niewiele drożej niż kawałek metalu do 'dziesiątki"

    Mnie się teraz wydaje ze optymalna kombinacja turystyczna to 14-150 (w sumie odpowiada 12-50/14-45 + 40-150 zakresem i jasnością w całym zakresie) i zuiko 9-18 jako rzeczywisty "szeroki kąt". Do tego ew jakiś jeden jasny obiektyw pomiędzy 14 a 30 mm wg upodobania. Jeśli potrzeba makro to jakaś dobra soczewka achromatyczna - raynox, canon, nikon itp.
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 17.01.17 o 03:00

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Jeżeli zależy Ci na jakości zdjęć to bierz 12-40 a nie 14-150. Miałem 14-150 i nie byłem zadowolony. Decydując się na 14-150 zyskujesz większa uniwersalność ale kosztem jakości. Sam musisz zdecydować co jest dla Ciebie istotniejsze. Mi osobiście szerszy kąt jest bardziej potrzebny niż tele a różnica pomiędzy 12mm a 14mm ma duże znaczenie w fotografii krajobrazowej czy w pomieszczeniach.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Jeżeli zależy Ci na jakości zdjęć to bierz 12-40 a nie 14-150. Miałem 14-150 i nie byłem zadowolony. Decydując się na 14-150 zyskujesz większa uniwersalność ale kosztem jakości. Sam musisz zdecydować co jest dla Ciebie istotniejsze. Mi osobiście szerszy kąt jest bardziej potrzebny niż tele a różnica pomiędzy 12mm a 14mm ma duże znaczenie w fotografii krajobrazowej czy w pomieszczeniach.
    Nie przesadzajmy już z kolejną deprecjacją 14-150.
    Większość robiona właśnie tym obiektywem.

    Beskid_Niski
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Nie przesadzajmy już z kolejną deprecjacją 14-150.
    Większość robiona właśnie tym obiektywem.

    Beskid_Niski
    Zdjęcia ładne - wiadomo, że nie sprzęt robi zdjęcia a fotograf
    Co do 14-150 to wydaje mi się, że nie napisałem żadnej nieprawdy w poprzednim poście.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie bierz korpusu, który nie ma Wi-Fi. Chyba, że chcesz wrócić z podróży z tysiącem zdjęć i na żadnym z nich nie będzie Cię widać. Jeśli jeździsz sam, raczej będziesz mógł liczyć tylko na siebie. Nikt Ci portretu nie zrobi. A żeby to nie były głupie selfie z ręki, potrzebujesz zdalnego podglądu kadru i wyzwalania migawki.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Używane body m4/3 do 1 tys zł EP3? EPL1? EPL3?
    By MikolajN in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 7.05.14, 13:28
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30.03.14, 19:51
  3. tanie drugie body do m 4/3 - do 1000 zł
    By skrzynka97 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.07.12, 13:27
  4. Co wybrać lepsze Body np. E-3 E-30 czy obiektyw
    By pawli2 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15.05.12, 21:46
  5. plaża nocą - dylemat: które lepsze ?
    By Niss in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17.08.05, 13:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.