Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Dylemat: Tanie używane body OMD + lepsze szkła? Prośba o pomoc.

  1. #11

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Ciupine się nie zgodzę z tym brakiem wifi są dodatkowe sterowania radiowe do wyzwalania migawki mam takie i sa nie drogie
    a wifi w Olku ma tylko dwie funkcje zdalną migawkę i zdjęcia po wifi na dowolny sprzet z wifi.(w stanadarcie per to peer)

    Takie prawdziwe wifi z funkcją łaczenia się w sieci domowej jako twardy dysk lub w sieci firmowej ma dopiero karta Flash Air (jako jedyna potrafi się połaczyć z grupą domową )
    I wtedy jest bardzo wygodnie mamy dostęp po wifi a Olek jest widoczny jako dysk twardy.

    Ale jak chcesz tylko robic seflie to moze kolega ma racje powyżej.!!!

    Natomiast jesli kolega ma zacięcie do obiektywów nie systemowych i zabaw w trybach manualnych bez Af itd
    To ja używam tzw "plesniawek" w standarcie m42 i szereg innych .Carl zaissTakumary Meyer Optik ,Triioplany modyfikacje by DIY itd
    zabawa jest przednia ale trzeba miec zacięcie.
    Ja lubie bo jestem stary dziadu
    Systemowe leżą i sie kurzą

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta
    Ciupine się nie zgodzę z tym brakiem wifi są dodatkowe sterowania radiowe do wyzwalania migawki mam takie i sa nie drogie
    a wifi w Olku ma tylko dwie funkcje zdalną migawkę i zdjęcia po wifi na dowolny sprzet z wifi.(w stanadarcie per to peer)
    Urządzenia takie są, ale po co zabierać dodatkowe klamoty w podróż? W dodatku klamoty wymagające zasilania. A poza tym Wi-Fi w Olku pozwala na dużo więcej: na ekranie smartfona masz podgląd kadru i możesz sterować podstawowymi parametrami.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #13
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    I łączyć z GPS

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    [QUOTE=fifsztak;1305928]Ciupine się nie zgodzę z tym brakiem wifi są dodatkowe sterowania radiowe do wyzwalania migawki mam takie i sa nie drogie
    a wifi w Olku ma tylko dwie funkcje zdalną migawkę i zdjęcia po wifi na dowolny sprzet z wifi.(w stanadarcie per to peer)

    Proszę wpierw sprawdzić a nie wprowadzać w błąd. Jest pełne sterowanie funkcjami aparatu.
    Podaję link do artykułu związanego z w/w tematem:
    http://dobas.art.pl/blog/wi-fi-aparacie/
    PS. a tym samym zgadzam się z zdaniem "epicure"

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    [QUOTE=Marek61;1305953]
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta
    Ciupine się nie zgodzę z tym brakiem wifi są dodatkowe sterowania radiowe do wyzwalania migawki mam takie i sa nie drogie
    a wifi w Olku ma tylko dwie funkcje zdalną migawkę i zdjęcia po wifi na dowolny sprzet z wifi.(w stanadarcie per to peer)

    Proszę wpierw sprawdzić a nie wprowadzać w błąd. Jest pełne sterowanie funkcjami aparatu.
    Podaję link do artykułu związanego z w/w tematem:
    http://dobas.art.pl/blog/wi-fi-aparacie/
    PS. a tym samym zgadzam się z zdaniem "epicure"
    Nie wprowadzam w bład!!
    Autor wątku wydaje mi sie osobą "więcej"wymagającą niż tłuczenie z automatu zdjęć Olympusem.
    Raczej zwrócił bym uwagę z elementu wycieczek rowerowych na trwałość elektroniki korpusu niż na zbędną w moim mniemaniu funkcje live view.

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    E tam bez wifi też czasem robie sam sobie foty jak idę gdzieś sam a chcę mieć pamiątkę, akurat do tego wystarczy samowyzwalacz albo pilot (ja używam i tego i tego) Moja Em5-ka póki co ma się dobrze a mam ją już długo, kupiłem prawie że na samym początku jak wyszła. Zastanowiłbym się nad 12-60 panasa, podobno jest nie najgorszy a dość uniwersalny jak na wycieczki. Potem można składać na porządne szkła. Ja tam cały czas robię 12-50 i żyję

  7. #17
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    [QUOTE=fifsztak;1306067]
    Cytat Zamieszczone przez Marek61 Zobacz posta

    Nie wprowadzam w bład!!
    Autor wątku wydaje mi sie osobą "więcej"wymagającą niż tłuczenie z automatu zdjęć Olympusem.
    Raczej zwrócił bym uwagę z elementu wycieczek rowerowych na trwałość elektroniki korpusu niż na zbędną w moim mniemaniu funkcje live view.
    Kolego fifsztak, nie rozumiem Twojej odpowiedzi na mój post, w którym prostuję Twoje stwierdzenia dotyczące sterowania olkiem przez wifi.
    No, ale trudno zdarza się. Proponuję zostawić ten temat.
    Pozdrawiam.

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    [QUOTE=Marek61;1306097]
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta

    Kolego fifsztak, nie rozumiem Twojej odpowiedzi na mój post, w którym prostuję Twoje stwierdzenia dotyczące sterowania olkiem przez wifi.
    No, ale trudno zdarza się. Proponuję zostawić ten temat.
    Pozdrawiam.
    Prywatnie Live View uważam za bałach w rozwoju fotografii (Kolega Marek 61 ma inne zdanie. )wiec pozostajemy przy swoich odrębnych zdaniach i niech na tym zostanie autor wątku to oceni) Ja mogę robic foto nadal starym zenitem ale filmy są drogie
    natomiast jezdżąc na rowerze po lasach jako poważną sprawę podnoszę trwałość body która jest kiepska.A bez gwarancji na body to niezła loteria i możliwość dużych kosztów.
    Sam byłem 5 lat zapalonym rowerzystą ale miałem canona 40 -tkę który wytrzymywał WSZYSTKO płachanie wode piasek niespodziewane burze itd Egipt Chorwację Maltę upadki na ziemie (trochę za nim tesknie .
    Teraz mam epl-6 i Omd i nie czuje się już tak komfortowo.
    na szczescie jestem stary na rowerze już nie jezdze ale olki kupuje z gwarancją.Nie stać mnie na M1.
    Niech autor pytania sam osądza

  9. #19
    Awatar hastour
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    141
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    To ja uprzejmie wyrażę zdanie, że wifi w olku to najbardziej przydatny z bajerów w aparatach od czasu wymyślenia światłomierza

    Dzięki temu telefon zastępuje skutecznie kolejny sprzęt, który trzeba by kupić, mieć ze sobą i baterię w nim naładować, i już to w sumie wystarczy.
    Do autoportretów ze statywu to już w ogóle rewelacja, że mogę w każdej chwili zerknąć na podgląd kadru w telefonie i zmieniać parametry bez drałowania do aparatu i z powrotem.
    A jak robiłem ostatnio sesję w warunkach studyjnych, i zamiast stać przy aparacie rozsiadłem się w fotelu z tabletem to już w ogóle uznałem, że aparatu bez sterowania po wifi więcej nie kupię

  10. #20
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hastour Zobacz posta
    To ja uprzejmie wyrażę zdanie, że wifi w olku to najbardziej przydatny z bajerów w aparatach od czasu wymyślenia światłomierza

    Dzięki temu telefon zastępuje skutecznie kolejny sprzęt, który trzeba by kupić, ....
    Pozwolę sobie z tym nie zgodzić. Mając już te wifi musiałbym kupić kolejny sprzęt (raczej nie tani) aby je wykorzystać, czyli smartfon (tak to się chyba nazywa). Posiadam tylko telefon
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 24.01.17 o 21:31
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Używane body m4/3 do 1 tys zł EP3? EPL1? EPL3?
    By MikolajN in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 7.05.14, 13:28
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30.03.14, 19:51
  3. tanie drugie body do m 4/3 - do 1000 zł
    By skrzynka97 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19.07.12, 13:27
  4. Co wybrać lepsze Body np. E-3 E-30 czy obiektyw
    By pawli2 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15.05.12, 21:46
  5. plaża nocą - dylemat: które lepsze ?
    By Niss in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17.08.05, 13:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.