Strona 22 z 40 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #211
    | OlyJedi Awatar CzaRmaX
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4.889
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    A gdzie żyrafy wchodzą do szafy? . Fajny ten luzik na 294
    Popraw stopkę, wg regulaminu powinna mieć max trzy wiersze. CIEKAWE JAK ZMIESZCZĘ TRZY WIERSZE ALE POSZUKAM. "A GDY JUŻ Z NAS OPADNIE": A gdy już z nas opadnie, łuska słów, i staniemy nadzy, w prawdzie, Co powie nam Bóg?; "BEZ DATY": Dojrzałość przychodzi, Zawsze nazbyt późno, Kiedy już powoli, Odchodzimy w tło; "ZWIERZĘTA": Ofiary naszej pychy, Pokarmy naszych głodów. HEHE UDAŁO SIĘ

  2. #212
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cześć XXXX pt.: "Ostatki"

    To już koniec pierwszej podróży do Kenii. Wrzucam ostatnie zdjęcia z tej wyprawy.

    296. U mamy na plecach najlepiej

    297. Chwila na czułości

    298.

    299. Pastuszek z plemienia Turkana

    300. Pożegnanie z Afryką

    W ten sposób, trochę na okrągło (40-sta część, 300-tne zdjęcie ), kończę relację ze swojej pierwszej podróży do Afryki. W międzyczasie odwiedziłem Afrykę drugi raz więc będę Was spamował kolejnymi zdjęciami
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  3. #213
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.861
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cóż... ja bym tego zdecydowanie spamowaniem nie nazwał. Dzięki za piękny watek i czekam na relację z następnej podróży.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #214
    | OlyJedi Awatar rados
    Dołączył
    Jun 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Posty
    941
    Siła reputacji
    101
    Moja galeria
    Ja też dziękuję za piękną relację. Fajnie było .

    Pozdrawiam

  5. #215
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.311
    Siła reputacji
    414
    Moja galeria
    Bardzo interesujący wątek z pięknymi zdjęciami - dzięki Czekam już na następny

  6. #216
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dzięki za odwiedziny i pozostawienie swojego śladu.
    Ten wątek tworzyłem nie tylko z myślą o jednej wyprawie do Kenii ale jako wątek, w którym będę umieszczał zdjęcia z większości swoich wypraw/wyjazdów/wojaży
    Pomyślałem, że zanim umieszczę tu kolejne zdjęcia lwów, słoni, żyraf czy relację z wizyty w masajskiej wiosce dla odmiany pokażę kilka zdjęć z innych wyjazdów.

    Na początek Maroko.
    W Maroku byłem na wczasach z rodziną i znajomymi. Fotograficznie to była totalna klapa. Miejscowość wypoczynkowa (Agadir) to stosunkowo nowe miasto, brzydkie jak prawie każde nowe miasto budowane bez większego pomysłu. Dodatkowo pogoda to jakieś nieporozumienie. Ostrzegam przed wczasami w Agadirze. Niby to Maroko, Afryka, blisko zwrotnika - zakłada się więc, że będzie upalnie, błękitne niebo, gorący ocean itp. Nic bardziej mylnego. Słońce widzieliśmy przez 2 tygodnie może z 5 razy z czego 2x na wycieczkach. Nad samym Agadirem niemal cały dzień zalega gęsta mgła, która przysłania tak mocno słońce, że czasami musieliśmy się ubierać aby nie marznąć na leżakach. Sprytni animatorzy (skądinąd sympatyczni) chodzą z tabletami pomiędzy nudzącymi się turystami i namawiają ich na pisanie przy nich opinii o hotelu, czasami wystawiają je sami w imieniu turystów (za ich zgodą) więc w komentarzach często są dodawane uwagi o pięknej pogodzie. Można się łatwo później nabrać- tak jak np. my :/
    Ale już dosyć o tym czas na kilka zdjęć.

    Marakesz odwiedziliśmy podczas jednej z dwóch wycieczek, w których wzięliśmy udział. Dla odmiany tam słońca było w nadmiarze. Temperatura w cieniu podchodziła pod 50st.

    301. Medresa Ben Youssef teologiczna szkoła muzułmańska, w której nauczano Koranu, prawa oraz języka arabskiego. To największy tego typu obiekt w Maroku. Powstał w XIV wieku.
    Na tym placu była cała masa turystów, w pewnej chwili nieco się przerzedziło a jeden fotograf, który cierpliwie czekał na wyludnienie placu w pewnym momencie nie wytrzymał i zaczął dosyć stanowczo wypraszać pozostałych ludzi z placu. Było to dziwne ale szybko ustawiłem się obok niego. Kiedy skończył fotografować uśmiechnął się do mnie i zwolnił mi swoje miejsce abym też mógł wykonać zdjęcie pustego placu

    302. Ten sam plac z innej strony.
    Korzystając z tego, że plac jeszcze się nie zaludnił w pełni, zrobiłem dodatkowe zdjęcie, niestety z "przypadkową" turystką

    303. Tu jakaś wnęka pałacowa z tą samą "przypadkową" turystką. Ta turystka to moja szwagierka, która jak tylko podnosiłem aparat do oka to od razu wchodziła mi w kadr więc... zdjęcia są jakie są

    304. A to bogato zdobiony korytarz do turystycznej restauracji

    305. Plac Jamaa el-FnaPlac Jamaa el-Fna znajduje się w sercu starego miasta. Wieczorem "ożywa", robi się tłoczny i gwarny. Dawniej wykonywano na nim egzekucje a obecnie można obejrzeć występy zaklinaczy węży, pobawić się z małpą, obejrzeć sztuczki magiczne. Nie wolno jednak zrobić z bliska żadnego zdjęcia bez opłaty. Mój znajomy został dosyć mocno zbesztany przez lokalnych "artystów" tylko za to, że miał do plecaka przypięty kijek z GoPro. (GoPro było wyłączone i skierowane w zupełnie inną stronę...)
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  7. #217
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    303. Tu jakaś wnęka pałacowa z tą samą "przypadkową" turystką. Ta turystka to moja szwagierka, która jak tylko podnosiłem aparat do oka to od razu wchodziła mi w kadr więc... zdjęcia są jakie są
    To nie mogłeś jej sprzedać ??
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #218
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    To nie mogłeś jej sprzedać ??
    Targi przeniasły się pod Damaszek, jak wiesz... Trochę daleko...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #219
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    To nie mogłeś jej sprzedać ??
    Chciałem, ale żądali dopłaty...

    Kilka scen ulicznych.
    306. Wielkie pranie dywanów.... a nie, to sklep z dywanami.

    307. Rzemieślnik w swoim ciasnym warsztacie.

    308. Pomimo upałów panie były grubo ubrane...

    309. ... ale za to bardzo kolorowo.

    310. Marokańczykom chyba faktycznie było zimno, bo zamiast iść w cieniu szli po słonecznej stronie ulicy
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  10. #220
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Kenia kapitalna, dziękuję za ten wątek i zasiadam przy kolejnym
    Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.