Strona 16 z 40 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #151
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Fajnie, że zaglądaliście i komentowaliście. Dziękuję.

    Cytat Zamieszczone przez szamaniec Zobacz posta
    Ja już dłużej tej opowieści nie pociągnę...
    uuu... a czymże to zraziłem?

    Po prawie tygodniowej przerwie powracam z nowymi zdjęciami. Po chwilowym "zwierzęcym oddechu" wracam do relacji z odwiedzin w samburskiej wiosce.

    Cześć XXVI pt.: "Na piwie z Samburczykami"

    Po odwiedzinach w zagrodzie Jacksona, z której relację przedstawiłem kilka wpisów wcześniej, przewodnik zapytał nas czy chcemy Jacksona zaprosić na piwo do lokalnego baru. Po chwili wahania w sumie uznaliśmy, że to całkiem niezły pomysł. W końcu upał to i zimnego piwka chętnie się napijemy.

    187. Barem okazał się ten oto niewielki budynek. Zasadniczo to nie bar a sklep, w którym można kupić podstawowe artykuły i przy okazji napić się piwa.

    188. Szybko też rozwiały się nasze nadzieje na zimne piwo. W naszej naiwności myśleliśmy kategoriami europejskimi czyli jak bar to i zimne piwo. Tutaj jednak nie ma prądu, nie ma lodówki więc nie ma jak schłodzić piwa.
    Dodatkowo lokal okazał się mało ekskluzywny . Siedzieliśmy na rozlatujących się krzesłach, skrzyniach i na czym się tylko dało. Piwo zostało wyciągnięte z zaplecza i profesjonalnie wytarte z kurzu i pyłu przez samego Jacksona, w białą niegdyś szmatę.

    189. Nasz przyjazd do baro-sklepu wzbudził lokalną sensację i z całej wioski zaczęli ściągać zaciekawieni mieszkańcy, głównie dzieci. Tutaj przez drzwi nieśmiało spogląda na "mzungu" młody chłopak.

    190. Chcieliśmy kupić zbierającym się dzieciakom jakieś słodycze, jednak lokal nie dysponował takimi rarytasami. Na całe szczęście była wszechobecna coca-cola i po chwili każdy dzieciak, który przyszedł do baru dostawał colę, która jednak szybko się skończyła ale był jeszcze sprite i fanta...

    191.

    192. Ten dzieciak ledwo chodził ale i on dostał swoją butelkę

    193. Za dzieciakami nadciągnęli starsi mieszkańcy. Ci trzej sympatyczni staruszkowie to członkowie wioskowej starszyzny.

    194. Również i oni zostali poczęstowanie przez nas napojem, tylko tym razem już nie colą.

    195. Na koniec portret jednej z kobiet, które żywo dyskutowały pod barem podczas naszej obecności.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  2. #152
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Bardzo kolorowo
    Ciekawi mnie czemu oni noszą takie "peleryny"?

  3. #153
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Cały czas interesująco, zaglądam stale
    195. bardzo ładny portret.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  4. #154
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Bardzo ciekawie się zwiedza dzięki Twoim opowieściom i bardzo kolorowym fotkom
    Nadawaj dalej
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  5. #155
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Przyłączam się do prośby o ciąg dalszy. Świetna relacja!
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #156
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Nadal muszę rozdać
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #157
    | OlyJedi Awatar Marek61
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    RYBNIK
    Posty
    670
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Świetna relacja, gratuluje i więcej.
    192 Ok! Jak i cały reportaż z wioski.

  8. #158
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.289
    Siła reputacji
    410
    Moja galeria
    Niezwykle interesująca fotorelacja, kapitalne spotkanie z kotkiem

  9. #159
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Wróciłem! UUU i mam co nadrabiać.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Ale żyleta te Twoje zdjęcia, jak to osiągasz?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  10. #160
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Miło mi czytać Wasze komentarze. Dziękuję za nie i za to, że zaglądacie.

    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Bardzo kolorowo
    Ciekawi mnie czemu oni noszą takie "peleryny"?
    Te "peleryny" to element ich tradycyjnego stroju. Taki jak u krakowiaków krakuska z pawim piórem czy u kobiet Padaung obręcze na szyji. Wszystko dla urody nawet jeżeli czasami to mało praktyczne


    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Wróciłem! UUU i mam co nadrabiać.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Ale żyleta te Twoje zdjęcia, jak to osiągasz?
    Witaj z powrotem, Twój wyjazd się udał? Czy pytając o "żyletę" chodzi Ci o ostrość?


    Nadaję dalej czyli...

    Część XXVII pt.: "Jezioro Turkana"

    W drugi dzień nowego roku przewodnik zabrał nas nad jezioro Turkana. To największe słonowodne jezioro w Afryce, zamiennie nazywane Basa Narok, a wcześniej znane jako jezioro Rudolfa. Jezioro znajduje się na północy Kenii na pograniczu z Etiopią. Jest to bezodpływowe jezioro o alkalicznym odczynie przez co nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Co jednak dziwne służy jako źródło wody dla zamieszkujących nad jeziorem tubylców z plemienia Turkana i dla ich zwierząt.

    196. Północ Kenii to obszary pustynne, bardzo rzadko zaludnione. Często wieją tam silne wiatry co skłoniło inwestorów do wybudowania elektrowni wiatrowych. To będzie (bo inwestycja jeszcze jest w trakcie) największa farma wiatrowa w Afryce, w jej skład docelowo ma wejść 365 turbin. Jest to jednocześnie największa prywatna inwestycja w historii Kenii. Dla potrzeb tej inwestycji wybudowano 200 km dróg i 430 km przesyłowej linii energetycznej. Jak to zwykle bywa przy tego typu inwestycjach nie wszystkim jednak to się podoba.

    197. To fragment tej drogi z widokiem na jezioro Turkana. Widoczna wyspa jest największą z trzech wysp, które znajdują się na jeziorze. Żeby dojechać do jeziora musieliśmy spędzić około 5h w samochodzie.

    198. Wokół jeziora rozciąga się pustynia lawowa. To bardzo nieprzyjazne miejsce, bardzo suche, gorące i z silnie wiejącym wiatrem. Wiało tak mocno, że ciężko było ustać i chwila nieuwagi mogła skończyć się bolesnym upadkiem. Kilka minut poza samochodem sprawiło, że w momencie wyschły nam wargi. Czuło się jak wiatr ze słońcem na spółkę wysysają z nas wszelką wilgoć.

    199. Dzięki żyjącym w alkalicznej wodzie wodorostom woda jeziora mieni się kolorami zieleni i błękitu. Pomimo martwo wyglądającej okolicy same jezioro tętni życiem. Żyje tu największa na świecie populacja krokodyla nilowego i wiele gatunków ryb (niektóre osiągają nawet do 100kg wagi). Pomimo licznej populacji krokodyli nie odmówiliśmy sobie przyjemności kąpieli. Jedna z osób z naszej gruby robiła za stójkę i wypatrywała czy nie zbliża się do nas żadna "kłoda".

    200. Pomimo tych niesprzyjających warunków wokół jeziora żyją ludzie z plemienia Turkana. Nie wiem jakim cudem są w stanie w tych warunkach żyć i hodować wielbłądy oraz kozy ale jak widać na załączonym obrazku to właśnie robią.

    201. Wojownik a na daną chwilę pasterz Turkana. Ma ze sobą nieodzowny zestaw czyli: nóż, kijek i stołeczek. No i oczywiście wodę

    202. Nad samy jeziorem, od czasu do czasu, można było zauważyć samotne drzewa lub niewielkie grupy drzew, tak jak widoczne na poniższym zdjęciu.

    203. Co jednak bardzo nas dziwiło osady były zlokalizowane nie pod drzewami czy w tych "zagajnikach" a na "szczerym polu".

    W kolejnym odcinku pokażę zdjęcia z wizyty u rodziny Turkana.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.