Strona 27 z 40 PierwszyPierwszy ... 17252627282937 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #261
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dawniej była taka funkcjonalność, że jak podałeś datę urodzenia, a nie miałeś 18 lat, to pewnych zdjęć nie oglądnąłeś. Nie wiem jak jest teraz.
    Dawaj i się samo nie ocenzuruj. Niektóre redakcje już fioła na tym punkcie dostają.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #262
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Też uważam, że powinieneś pokazać. Przyroda też jest bardzo okrutna - a ci ludzie żyją po prostu znacznie bliżej jej niż my. A świnka szlachtowana w rzeźni cierpi prawdopodobnie nie mniej, niż ptaszek przebijany strzałką.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #263
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Dawaj wszystkie, takie życie.
    My chodzimy do mięsnego po gotowe mięsko, oni muszą je sami zdobywać i oporządzać.
    Nie udawajmy, że ten sposób pozyskiwania pożywienia jest nam obcy.
    Zapewne wielu z nas brało udział w tzw. świniobiciu, a potem ze smakiem konsumowało efekt tegoż rytuału.

    A co do zdjęć, świetne.
    Popieram!
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  4. #264
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Też jestem za publikacją bez cenzury. Jestem bardzo ciekawa jak to wygląda. W końcu na ulicach można zobaczyć równie drastyczne sceny i nikt się nie przejmuje cudzymi uczuciami

  5. #265
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dzięki za zielone światło, zapraszam więc na wizytę u Hadzabe.
    Dzisiaj wprowadzenie - mam nadzieję, obędzie się bez kontrowersji

    266. Musieliśmy wstać jeszcze w nocy aby dojechać do wioski. Jechał z nami lokalny przewodnik, który znał aktualną lokalizację ich wioski. To widok na moment przed wschodem słońca, obok tejże wioski.

    267. To ogólny widok na wioskę i proste chaty. Buszmeni nie budują trwałych domów i często zmieniają miejsca swojego pobytu. Liczebność populacji Hadzabe szacuje się na około 1200 do 1300 osób a same wioski mają po 20-30 mieszkańców.

    268. Kobiety wraz z dziećmi przebywały osobno. Mężczyźni w tym czasie zajęci byli innym sprawami, które przedstawię w kolejnym wpisie. Kobieta w środku najprawdopodobniej pali marihuanę lub inne odurzając zielsko.
    Hadzabe żyją bardzo tradycyjnie i unikają cywilizacji, cywilizacja jednak nie unika Hadzabe, więc widać jej wpływ chociażby w ich mało już tradycyjnych ubraniach.

    269. Jedna z kobiet wykonuje tradycyjne ozdoby z kolców jeżozwierza i cienkich, pustych w środku patyczków.

    270. Chata a właściwie szałas w całej swej okazałości. Taką chatę można wybudować w kilka godzin a swój cały lecz niewielki dobytek rodzina może przenieść na plecach. To powoduje, ze Hadzabe często zmieniają miejsce pobytu, niekiedy z wydawałoby się byle powodu. Powodem przenosin może być konflikt w grupie, choroba lub zabicie dużego zwierzęcia. Łatwiej przenieść swój dobytek do zdobyczy niż zdobycz do osady

    271. Niektóre miejsca noclegowe były bardzo prowizoryczne. Na gałęzi widać zawieszony pęk piór perliczki.

    272. Suszące się mięso z wczorajszego polowania.

    273. Lokalna zbrojownia
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  6. #266
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Ciekawa relacja. Czy mi się wydaje, czy dwie z czaszek na zdjęciu 273 to czaszki ludzkie?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #267
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    No to mam następny ulubiony wątek

  8. #268
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Ciekawe....
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


  9. #269
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Tak żyją ludzie szczęśliwi.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  10. #270
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Krakman
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Polana Żywiecka
    Posty
    6.627
    Siła reputacji
    293
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Tak żyją ludzie szczęśliwi.
    Oczywiście nie mógłbym żyć bez komputra, instrumentów, samochodu... Ale czasem im zazdroszczę. Dobrze jest nie wiedzieć czasem, że życie mogło by być inne.
    To tak jak z tym bąkiem. Uczeni wyliczyli, że ma za małą powierzchnię skrzydełek w stosunki do masy ciała i nie powinien latać.
    A On o tym nie wie i LATA!
    Dzień bez uśmiechu - dzień stracony!
    Wszystkim smętnym, nie mającym poczucia humoru, tudzież agresywnie reagującym na nasze wspaniałe i pogodne wpisy, zwane dalej oftopami - MÓWIĘ STANOWCZE NIE ! KRAKMAN - Uczestnik i Użytkownik czego się da..., nawet TWA


Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.