Strona 17 z 40 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #161
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Jak zawsze świetne zdjęcia i jeszcze ciekawszy opis super!
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  2. #162
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    168
    Moja galeria
    Z przyjemnością tu przychodzę

  3. #163
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    Jak zawsze świetne zdjęcia i jeszcze ciekawszy opis super!
    Dziękuję, miło mi
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Z przyjemnością tu przychodzę
    Cieszę się, zawsze mi miło Cię gościć

    Część XXVIII pt. "U Turkana"

    W poprzednich odcinkach pokazywałem wam lud Samburu. To bardzo przyjazny, sympatyczny i otwarty lud (mam nadzieję, że było to widać na zdjęciach). Wydawało nam się, że mieszkają w spartańskich warunkach ale widząc klimat wokół jeziora Turkana szybko zweryfikowaliśmy naszą ocenę i zdaliśmy sobie sprawę z tego, że Samburu mają całkiem przyjemne warunki do życia w porównaniu do ludu Turkana.

    Lud Samburu i Turkana jest ze sobą skonfliktowany i od niepamiętnych czasów dochodzi pomiędzy nimi do większych lub mniejszych utarczek. Przewodnikowi zależało na tym aby pokazać nam zamieszkałą wioskę Turkana a i sami byliśmy ciekawi jak można żyć w takich nieprzyjaznych warunkach. Zapowiadało się, że nasze plany nie zostaną zrealizowane ponieważ przejeżdżając wzdłuż jeziora mijaliśmy wiele pustych wiosek.

    204. Na szczęście w końcu udało się wypatrzeć ruch pomiędzy, wydawałoby się, opuszczonymi chatkami. Przewodnik podszedł do zauważonej kobiety aby uzyskać zgodę na naszą wizytę. Lud Turkana jest bardzo nieufny i wojowniczy. Nie chcieliśmy narazić się na gniew tubylców.

    205. Jak się okazało w tych kilku chatkach zamieszkiwała jedna czteroosobowa rodzina. Mąż i ojciec dzieci był nieobecny podczas naszej wizyty ponieważ wypłynął na połów ryb. Na pierwszym planie, na kawałku siatki, suszą się ryby z poprzedniego połowu.

    206. Ciężarna matka ze swoją córką, która cały czas zajmowała się młodą kózką.

    207. Portret dziewczynki Turkana.

    208. Kobieta ze swoim synem, który pod nieobecność ojca był odpowiedzialny za rodzinę.

    209. Chłopak cały czas bacznie nas obserwował. Próbował robić groźne wrażenie.

    210. Pod koniec udało się nam zdobyć jego zaufanie i na jego twarzy pojawiło się coś na kształt uśmiechu

    211. Dziewczynka prawie cały czas przygryzała swoją dolną wargę.

    212. Tutaj ze swoimi ulubionymi kozami i znowu przygryzioną wargą

    213. Kobieta miała wyjątkowo dużo ozdób na swojej szyi. Zadziwiające jest, że tyle czas poświęcają na przygotowanie swoich ozdób, natomiast chatki wyglądają na bardzo zaniedbane. No cóż, każda nacja, lud, rodzina ma widać swoje priorytety i nie nam je oceniać.

    214. Chatki były bardzo ubogie. W porównaniu do nich domki ludzi Samburu to były wille.

    215. Wnętrze chatki, która wydaje się, że robiła za sypialnię.

    216. Nóż, którym były oprawiane ryby, prawdopodobnie wykonany z porzuconego resora.

    217. Dary widocznego w tle jeziora.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  4. #164
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    biesy i czady
    Posty
    403
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Szczerze zazdroszczę wyprawy, piękne zdjęcia.

  5. #165
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Ciekawe, dziwne, niezwykłe. Próbowałeś tych suszonych ryb?
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  6. #166
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria
    Świetna relacja, ciekawe zdjęcia a szczególnie opisy.
    Oglądanie jej sprawiło mi dużo przyjemności. Dziękuję.

    Pozdrawiam

  7. #167
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.311
    Siła reputacji
    414
    Moja galeria
    Super fotorelacja, oglądam i czytam z niesłabnącym zainteresowaniem

  8. #168
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    168
    Moja galeria
    Te ryby jakieś dziwne...

  9. #169
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Piękna relacja.
    Myślę, że Wyszomir odpowie na pytanie co to za pająk na głowie dziewczynki z 207,212

  10. #170
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dziękuję wszystkim za komentarze, cieszę się niezmiernie, że zaglądacie.
    Odpowiadając na pytanie o ryby to nie, nie próbowałem ich. Nie zostałem ani poczęstowany ani nie miałem na nie ochoty A czy dziwne? Może każda pocięta i suszona ryba wygląda dziwnie

    Chciałbym jeszcze uzupełnić powyższy opis rodziny i tej niewielkiej osady. Uzupełnić opis o to czego na zdjęciach nie widać bo i nie potrafię fotografować smutku, rozpaczy, nieszczęścia... Chcąc zrobić zdjęcie miejscowej ludności staram się do nich uśmiechnąć, gestem zapytać czy mogę im zrobić zdjęcie, rozbawić przed zdjęciem itp. A po sfotografowaniu pokazuję im zrobione zdjęcia co wywołuje niezmiennie ich uśmiech i radość bo może widzą swoją twarz po raz pierwszy. Pocieszam się, że nasza wizyta była dla nich miłą odmianą od ich ciężkiego, codziennego życia. Ciekawym wydarzeniem, o którym będą przez jakiś czas opowiadać swoim znajomym.
    Stąd moje zdjęcia mogą przedstawiać mylny obraz szczęśliwych ludzi. Tak jednak w przypadku tych ludzi nie było. Żyli w bardzo trudnych i niesprzyjających warunkach. Jak wyglądają ich domy to widać, nie widać za to morderczej temperatury i nieznośnego, wiecznie wiejącego wiatru. (No może wiatru można się dopatrzeć na zdjęciach 206 i 210 (powiewająca tkanina) czy 207 - zmrużone od wiatru oczy dziewczynki). Dziewczynka po tych ostrych kamieniach goniła boso, bo nie miała nawet butów. Ich życie to ciężka praca i walka o przetrwanie jakże odmienne od naszego wygodnego europejskiego życia.
    Widok tej wioski i tych ludzi był tak przygnębiający, że dwie kobiety z naszej grupy nie wysiadły z samochodu bo widok tej nędzy był ponad ich siły. Zostały w samochodzie i bezradne płakały, użalając się nad ich losem.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.