Strona 19 z 40 PierwszyPierwszy ... 9171819202129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #181
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Z wielką przyjemnością odwiedzam ten wątek. Piękne zdjęcia i ciekawie opisane.
    Jacek

  2. #182
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Część XXXII pt. "Inne szaroptaki"

    242. Toko zwany dzioborożcem afrykańskim.

    243. Niektórzy naukowcy do niedawna uznawali toko czerwonolicego i żółtodziobego za jeden gatunek. Faktycznie jest problem z ich rozróżnieniem, dlatego nie wiem czy na wszystkich zdjęciach jest jeden i ten sam gatunek czy dwa różne.

    244. Toko często można było zauważyć buszującego w trawie.

    245. A może ten to już nie jest w ogóle toko?

    246. Dwie afrykanki krasnopierśne z trudem wypatrzone w kolczastym krzewie.

    247. Tego szarego jegomościa nie udało mi się zidentyfikować.

    248. Na koniec czapla, zaryzykuję że biała, ale pewności nie mam. Tzn na pewno jest biała tylko czy tak się nazywa to nie wiem
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  3. #183
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Z przyjemnością tu zaglądam. Takie relacje lubię...

  4. #184
    Banned
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    79
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zdjęcia super , temat kapitalny. Będę zaglądał aby zwiedzać z Tobą świat. Będziesz "moimi" oczami.


    Imogen Cunningham
    „Które z moich zdjęć jest moim ulubionym? To, które zrobię jutro".

  5. #185
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Zaniedbałem swój wątek więc zamierzam go odkurzyć. Trochę nowego materiału mi się uzbierało bo właśnie wróciłem z kolejnej wyprawy do Afryki. Najpierw jednak dokończę materiał z poprzedniej. Mam nadzieję, że będziecie tu zaglądać.

    Część XXXIII pt. "Gazel kilka"

    Parki narodowe w Kenii a zapewne i niemal w całej Afryce gazelami stoją więc nie może ich tu zabraknąć.

    249. Na początek Impala - bardzo popularna gazela w Kenii. W stadzie Impal jest tylko jeden samiec, który zazdrośnie pilnuje swojego pokaźnego haremu przed konkurentami.

    250. Samiec musi być cały czas czujny i wypatrywać zagrożenia. Czy to ze strony konkurencji czy też ze strony mięsożerców.

    251. Młody samiec Impali, który został właśnie wypędzony przez ojca ze stada. Młode samce łączą się w stada, w których osiągają dojrzałość by następnie wyzwać samca ze swoim stadem na pojedynek.

    252. Kolejny samiec ze swoim stadem. Impale są również nazywane McDonaldsami z dwóch powodów: są przysmakiem dla lwów a czarne linie na ich zadzie przypominają literę M z logo McDonalda.

    253. Na poniższym zdjęciu w obiektyw zagląda gazela Granta zwana również masajską.

    254. W niewielkich stadach tych gazel występuje już większe równouprawnienie co do ilości samców i samic . Często jednak te gazele żyją samotnie.

    255. Ta piękna i smukłą gazela to Gerenuk długoszyi. Prowadzi samotny tryb życia lub występuje w niewielkich stadach. Ma status bliski zagrożenia wymarciem i jest wpisany do Czerwonej Księgi Gatunków Zagrożonych. Tylko samce posiadają rogi.

    256. Gerenuk ma ciekawy sposób żerowania. Dzięki smukłej sylwetce oraz specjalnej budowie kręgosłupa może stawać na dwóch nogach aby dosięgnąć wyżej umieszczonych części drzew, niedostępnych dla innych gatunków. Na poniższym zdjęciu słabo to widać ale niestety lepszego zdjęcia, tego sposobu żerowania, nie udało mi się zrobić.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  6. #186
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    No i dobrze że kontynuujesz - można znowu zająć się oglądactwem
    Jacek

  7. #187
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Ładne zdjęcia, ciekawy opis, czego chcieć wiecej... oczywiście więcej, więcej
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  8. #188
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    167
    Moja galeria
    Przepiękne zwierzęta. Nie zaniedbuj nas

  9. #189
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Dzięki i - czekamy na ciąg dalszy
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #190
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yac Zobacz posta
    No i dobrze że kontynuujesz - można znowu zająć się oglądactwem
    Cytat Zamieszczone przez Rabbit Zobacz posta
    Ładne zdjęcia, ciekawy opis, czego chcieć wiecej... oczywiście więcej, więcej
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    Przepiękne zwierzęta. Nie zaniedbuj nas
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Dzięki i - czekamy na ciąg dalszy
    Dzięki za komentarze i odwiedziny. Jadę więc dalej

    Część XXXIV pt. "Kotki i ptaszek"

    257. Safari w parku to często długa jazda po baaaardzo wyboistej drodze i wypatrywanie zwierząt. Jeżeli nie ma zwierząt to zawsze są ciekawe krajobrazy. Tutaj widok na akację z gniazdami wikłaczy.

    258. Pod jednym z krzaczków widocznych powyżej nasz przewodnik wypatrzył rodzinę gepardów. Spędziliśmy w tym miejscu ponad pół godziny jednak leniwe kociska nie wstały nawet na chwilę aby lepiej się zaprezentować

    259. Że gepardy najszybszymi zwierzętami lądowymi są to wiedzą chyba wszyscy więc ja tu nie o tym. Pełna nazwa gepardów brzmi gepard grzywiasty. Gepard jest rzadkim dużym kotem, chociaż łatwiej na niego trafić niż na lamparta, ponieważ w odróżnieniu od niego gepardy wolą otwarte przestrzenie. Żeby uzmysłowić jak rzadki to kot to za Wikipedią zacytuję poniższy fragment: "Obecnie 95% gepardów ginie nie osiągnąwszy samodzielności. Dla porównania: na obszarze Serengeti żyje około 300 gepardów, około 3 tysięcy lwów i 9 tysięcy hien cętkowanych."
    Gepardy mają wiele interesujących cech ale napiszę o nich przy innych zdjęciach tych kotów, które zrobiłem podczas drugiego wyjazdu. Na poniższym zdjęciu widać matkę, z trzema już podrośniętymi kociętami.

    260. Na początku tego wpisu wspomniałem o wikłaczach więc pociągnę teraz ten temat. Wikłacze potrafią na jednym drzewie założyć nawet kilkadziesiąt gniazd co widać na poniższym zdjęciu.

    261. To sprawca tej samowolki budowlanej dziergacz po angielsku zwany Black-capped social weaver.

    262. Niedokończone gniazdo

    263. Gniazdo zakończone. Widoczne są dwa wejścia co większa bezpieczeństwo - łatwiej uciec podczas ataku drapieżnika.

    264. Jeden niepozorny wikłacz jest w stanie jednorazowo zbudować nawet kilkanaście gniazd co jest dodatkowo zmyłką dla drapieżników. Na zdjęciu poniżej te gniazda to może być dzieło zaledwie kilku par wikłaczy.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.