Strona 13 z 40 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 399

Wątek: Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...?

  1. #121
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Świetna relacja . Piekne zdjecia.

  2. #122
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Część XXI pt.: "Manyatta"

    Pierwszy dzień nowego roku obfitował w wiele wydarzeń. Po wycieczce górskiej, pokazie tradycyjnych tańców przyszedł czas na odwiedziny lokalnej wioski położonej w dolinie Ewaso Rongai.

    139. Dolina Ewaso Rongai to piękna dolina porośnięta kilkusetletnimi wielkimi figowcami.

    140. Mieliśmy obejrzeć zagrodę Jacksona, do której dostępu "strzegła" jego córka.

    141. A to i sam Jackson na terenie swojej posiadłości. Jackson jest zamożnym mieszkańcem wioski. Ma 3 żony, 10 dzieci i kilkaset kóz.

    142. Z tyłu widoczny porzucony domek a z przodu pod kamieniami spoczywa matka Jacksona.

    143. To jeden z trzech zamieszkałych manyatt. Manyatta to tradycyjna chata ludzi z plemienia Samburu. Kiedyś wbite w ziemię patyki były oblepiana mieszanką błota, trawy, krowiego gnoju i moczu oraz popiołu. Obecnie dach jest wykonany z resztek folii a błotem wyklejone jest wnętrze chaty. Wielkość manyatty to około 3m na 4m a wysokość to niespełna 1,5m. Na tej niewielkiej przestrzeni właścicielka chaty wraz ze swoimi dziećmi gotuje, je, śpi, prowadzi życie towarzyskie i przechowuje żywność oraz wszystko, co posiada.
    Każda żona Jacksona miała swoją własną manyattę.

    144. W przedsionku często są przechowywane zwierzęta. Tutaj wejścia do chaty "pilnowała" mała koza.

    145. Z przedsionka przechodziło się do, jak powiedziałoby się u nas, "salonu z aneksem kuchennym". W chacie cały czas, przez 24h na dobę, podtrzymywany jest ogień. Widać, ściany oblepione substancją o której pisałem wcześniej.

    146. To jedna z żon Jacksona, właścicielka manyatty, którą pokazałem Wam na zdjęciach. Za jej plecami znajduje się "sypialnia", w której śpi ze swoimi dziećmi i z mężem, jeżeli akurat Jackson daną noc ma ochotę spędzić z nią.

    W kolejnej części planuję pokazać Wam większość rodziny Jacksona.
    Dziękuję za odwiedziny i za pozostawione komentarze.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  3. #123
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.318
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Bardzo ciekawa relacja i te soczyste kolory - super

  4. #124

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    146. Świetnie trafiłeś ze światłem, do tego te dwa kwadraciki w odmiennych kolorach (pomarańczowy i zielonkawy - chyba) na wysokości oczu kobiety. Takie dodatki czasami niezamierzone dodają zdjęciu uroku.
    Zapytam, czy pani Jacksonowa tak się sama ustawiła w świetle, czy musiałeś coś sam zadziałać?

  5. #125
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Część XXI podoba się bardzo, ładnie wszystko pokazane.
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  6. #126
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Nadrabiam zaległości, super zdjęcia



    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta

    Odnośnie wypożyczenia sprzętu nie mam żadnych informacji. Wiem, że obiektywy wypożyczał @luc4s, bo wspominał o tym w swoim wątku. Może on Ci udzieli informacji.
    Sprostowanie, jestem za maluczkim dla Olympusa i nic mi nie pożyczyli.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Co do skorpionów, warto mieć latarkę UV. One w tych promieniach świecą i widać je z daleka. Przetestowane
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #127
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisiajamka1 Zobacz posta
    Bardzo ciekawa relacja i te soczyste kolory - super
    Dzięki, cieszę się, że się podoba.

    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    146. Świetnie trafiłeś ze światłem, do tego te dwa kwadraciki w odmiennych kolorach (pomarańczowy i zielonkawy - chyba) na wysokości oczu kobiety. Takie dodatki czasami niezamierzone dodają zdjęciu uroku.
    Zapytam, czy pani Jacksonowa tak się sama ustawiła w świetle, czy musiałeś coś sam zadziałać?
    Sama. Mogliśmy wejść do jej chaty i zobaczyć jak mieszka. Było bardzo ciasno i nie było tam wiele miejsca na jakiekolwiek manewry. Ja wtedy kucałem niemal w wejściu zasłaniając częściowo jedyne źródło światła w chacie.

    Cytat Zamieszczone przez Muminek Zobacz posta
    Część XXI podoba się bardzo, ładnie wszystko pokazane.
    Dziękować.

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Nadrabiam zaległości, super zdjęcia





    Sprostowanie, jestem za maluczkim dla Olympusa i nic mi nie pożyczyli.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Co do skorpionów, warto mieć latarkę UV. One w tych promieniach świecą i widać je z daleka. Przetestowane
    Dzięki za odwiedziny i za cynk z latarką UV. Bardzo by mi się wtedy przydała.
    Co do wypożyczenia z Olympusa odniosłem takie wrażenie z Twojej wypowiedzi ale widocznie źle Cię zrozumiałem


    Część XXII pt.: "Rodzina Jacksona"

    Tak jak obiecałem chciałbym Wam teraz przedstawić rodzinę Jacksona. Niestety nie pamiętam ich imion nad czym bardzo boleję więc przedstawienie będzie obrazkowe :/. Wiem teraz, że podczas takiej wyprawy muszę mieć ze sobą niewielki notatnik, w którym będę notował nazwy miejsc, imiona fotografowanych ludzi itp. Niby wydaje się człowiekowi, że wszystko zapamięta ale po czasie w głowie pozostają tylko obrazy bez słów.

    147. Jackson we własnej osobie

    148. Większość dzieci Jacksona wraz z jego najmłodszą żoną.

    149. Wokół tej trójki, zasadniczo można powiedzieć, że jest ich plac zabaw.

    150. Portret dziewczynki, która witała nas przed wejściem

    151. Na początku zdziwiliśmy się, że dzieci są nieumyte i w potarganych ciuchach, a przecież spodziewali się naszych odwiedzin. Szybko zrozumieliśmy absurd naszego myślenia. Tam nie ma łazienki, bieżącej wody, szafy w której można przetrzymywać ubrania na różne okazje itp. To ich strój i wyglą zaróno codzienny jak i odświętny.

    152. Jak widać jednak uśmiechu tam nie brakuje a nasze odwiedziny to był kolejny powód do radości.

    153. Ta dziewczynka była najodważniejsza i najbardziej ruchliwa. Wszędzie jej było pełno i lubiła pozować.

    154. Ta sama dziewczynka, tu w kapeluszu mojej żony...

    155. ...a tutaj już w tradycyjnej ozdobie głowy.

    156. Młodszy syn Jacksona

    157. Starszy syn Jacksona

    158. Najstarszy syn Jacksona

    159. Tu taki mały backstage. Po każdym zrobionym zdjęciu pokazywaliśmy im zrobione zdjęcie na ekranie aparatu czy telefonu. Powodowało to wiele radości i wzbudzało chęć do pozowania nawet u tych bardziej nieśmiałych dzieci.

    160.

    Prawda, że bardzo sympatyczna to rodzina?
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  8. #128
    | OlyJedi Awatar Rysiek_O
    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    47-364 Komorniki
    Posty
    4.152
    Siła reputacji
    311
    Moja galeria
    Nad wyraz sympatyczna rodzina, wspaniała relacja.
    Życzył bym wszystkim dzieciom takiego placu zabaw. Ekologiczny, przestronny, bez ogrodzeń i zakazów. To pewnie jedna z przyczyn że dzieci wykazują taką beztroską radość życia.
    Rysiek_______________
    Podstawowe elementy E 4/3 i m4/3

  9. #129
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Nad wyraz sympatyczna rodzina, wspaniała relacja.
    Życzył bym wszystkim dzieciom takiego placu zabaw. Ekologiczny, przestronny, bez ogrodzeń i zakazów. To pewnie jedna z przyczyn że dzieci wykazują taką beztroską radość życia.
    Można na to popatrzeć i w ten sposób. Ja tam widziałem na ziemi bardzo ostre kolce z okolicznych sukulentów, bose stopy dzieci itp. ale Twoja interpretacja podoba mi się bardziej

    Część XXIII pt.: "Powrót do natury"

    Ponieważ widzę, że oglądanie tubylców chyba Wam się znudziło to może zwierzęta Wam bardziej przypadną do gustu

    Kolejnym rezerwatem, który odwiedziliśmy był Samburu Nationale Reserve.

    161. Pierwszym zwierzęciem jakie nas przywitało w tym rezerwacie to była żyrafa.

    162. A to Dikdik, najmniejsza antylopa. Wielkością przypomina dużego zająca, przez co często staje się łupem drapieżnych ptaków. To jedyna antylopa, nie żyjąca stadnie a w parach. Dodatkowo jako jedyna zajmuje rewir, którego pilnuje przed innymi przedstawicielami swojego gatunku. Jest bardzo płochliwa i ciężko jej było zrobić fajne zdjęcie.

    163. Po przyjeździe do ośrodka noclegowego czujnie spoglądał na nas przedstawiciel jakiegoś gatunku sępów. Nie byliśmy pewni czy mamy to odczytać jako złowroga wróżba

    164. Z naszego namiotu, do którego przylegał taras, mieliśmy widok na rzekę.

    165. A nad rzeką mogliśmy podglądać życie mieszkańców.

    166. Natomiast po wniesieniu bagaży do namiotu, spod jego podłogi szybko, ewakuował się jego poprzedni mieszkaniec - waran.

    167. Wokół namiotu można było oglądać kolorowe ptaki - tutaj zimorodek.

    168. ...lub inne gady

    169. Nie brakowało również koczkodanów, które tylko czekały na naszą nieuwagę aby dostać się do środka i wyłowić jakieś smakołyki.

    To jak, wolicie oglądać zwierzęta czy lokalnych mieszkańców?
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  10. #130
    Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Chorzów
    Posty
    2.260
    Siła reputacji
    169
    Moja galeria
    I jedno i drugie jest ciekawe

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.05.15, 10:13
  2. wiosna wszędzie radosna?
    By blady in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 5.04.06, 20:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.