Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33

Wątek: Panasonic G80 czy Canon 80d?

  1. #31
    | OlyJedi Awatar marun
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    94
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Bardzo dziękuję Wam za wszystkie opinie, dały mi dużo do myślenia i przedstawiły zakreślony problem z innej perspektywy. Jak już pisałem z mojej opinii oba korpusy są bardzo podobne i równie uniwersalne -€“ oba mi odpowiadają. W obu widzę duży potencjał obiektywów. Dwóch nie potrzebuję. Więc wybiorę się kolejny raz do sklepu pooglądać -€“ może mnie któryś "€žzauroczy".
    W żadnym wypadku nie chciałem wątkiem tym wywołać dyskusji o wyższości jednego nad drugim i odwrotnie. Chciałem poznać Wasze zdanie, z punktu widzenia waszych doświadczeń, za co bardzo dziękuję.

  2. #32
    | OlyJedi Awatar bogdi
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    dolny śląsk - Kiełczów
    Posty
    620
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    na koniec ja
    używam na co dzień nikon 7100 i panas gx7, więc to o co Tobie chodzi, generacja wstecz, już gdzieś o tym pisałem - powtórzę

    używam nikona bo, w typowej szybkiej fotoreporterce lustrzanka lepie się spisuje, zwłaszcza śledzenie af, tak samo jak w oświetleniu studyjnym BŁYSKOWYM !
    bo mam 24 kontra 14 mpix co czasami się przydaję
    bo mam do niego dłuższe jasne szkło, a do stałek komplet filtrów i krótki jasny zoom (cena czyni cuda - w przypadku nikona jasne tele można już kupić na 1800zł, a krótki jasny zoom za ok 1200z
    bo mam do niego dedykowane lampy błyskowe

    używam gx7 bo - mam do niego jasne stałki, które "pracują" bardzo dobrze przy maksymalnej dziurze
    bo plecak z systemem nikona waży 12- 13 kg a z systemem panasa 2-3 kg (przy mojej konfiguracji sprzętu)
    bo w większości sytuacji 14 mpx to i tak za dużo
    bo ma odchylany wyświetlacz i wizjer !!!!!!!! ta to kocha go mój kręgosłup
    bo jest całkowicie CICHY i niezauważalny przez to w pracy

    CO DO JAKOŚCI OBRAZKA - jest troszkę inny, bo to inny system i inna matryca, który lepszy ? to właśnie jakość nie wymierna, nie interesują mnie tabeli a efekt wizualny i tu to tylko już właściwie odczucia odbiorcy, przy czym każdy z nich mam bardzo duże możliwości dostosowania go do własnych upodobań (robię nimi tylko jpeg)

    na zakończenie - na zrobionych 1000 fotek to 970 jest robionych .............. gx7
    co nie wybierzesz będzie dobrze jeśli Ty się będzieesz z tym dobrze czuł i aby zestaw Ci pasował, a nie ograniczał
    Ostatnio edytowane przez apz ; 8.01.17 o 11:56 Powód: literówka
    wielosystemowy

  3. #33

    Dołączył
    Nov 2017
    Mieszka w
    podkarpackie
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Przeczytałem całą dyskusję i bardzo mnie ona zainteresowała. Od 40 lat pasjonuję się fotografią. Od 5 lat używam Canona 60D (wspaniały aparat) a ostatnio zakupiłem OM 10 mII - bardziej aby potestować i sprawdzić na ile jest to gorszy sprzęt od Canona. I o dziwo jak na razie większych różnic na minus nie widzę - no może poza robieniem zdjęć w ruchu gdzie przewaga Canona jest wyraźna. Ale Olympusa mogę mieć zawsze przy sobie, często w kieszeni. Dlatego będę korzystał z obu systemów a ciągle jeszcze chodzi mi po głowie pełna klatka np. 6D które aktualnie w wersji I można nabyć już za 5200 zł. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów fotografii.
    OM-D E-M10 mII + M. Zuiko 14-42, 40-150, 75-300, Panas 20/1.7 Canon 60D + 10-18, 18-135, 70-300, 50/1.8, Tamron 16-300

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.01.14, 17:50
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.09.13, 17:10
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 19:19
  4. Panasonic FZ18 a Olek C4000 lub Canon A610
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22.10.07, 14:35
  5. Test zdięciowy Canon 350D, Canon 5D i Sony-Erikson 800i :-)
    By jacek2004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.07.06, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.