Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Panasonic G80 czy Canon 80d?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    alcha,
    na większych wydrukach obrazek z matrycy 80d będzie lepszy od g80?
    Rozumiem, że chodzi tylko o większą rozdzielczość?

  2. #12
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Chodzi przede wszystkim o możliwości szkieł, z którymi te matryce mają być używane. Matryca g80 potrzebuje dużo lepszego szkła, żeby ładnie reprodukować szczegół, matryca 80d będzie to robić ładnie ze średniej jakości szkłem, bo ma większe piksele. Dochodzi jeszcze kwestia szumów na zdjęciach robionych w ciemnicy. Nie wiem czy kolega takowe robi i czy to ma dla niego znaczenie, ale wspominał o tym, więc sądzę, że ma. Pisał, że potrzebuje dużej głębi. Jeśli w skomplikowanym wnętrzu przymknie obiektyw tak, by mieć (upraszczając) wszystko ostre, będzie potrzebował podbić ISO i to często znacznie. Statyw nie zawsze będzie możliwy do zastosowania i tez nie zawsze przyniesie pożądane efekty, wszystko zależy od wnętrza. Przy podbiciu iso na g80 wyjdzie mu kolorowa sraczka podczas gdy 80d wypluje całkiem przyzwoity obrazek, który po odszumieniu czymś dobrym nie straci zbytnio na szczegółowości. Moim zdaniem bardziej uniwersalne jest lustro, ale nie muscie się z tym zgadzać

  3. #13
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Jest jeszcze coś takiego jak wielkość piksela, niestety. I ta tycia matryca będzie potrzebowała wysokorozdzielczego genialnego szkła, żeby nie było "prawie ostro" tylko ostro. Ta większa matryca zadowoli się szkłem średniopółkowym by była żyletowatość. Wyższą jakość obrazu można uzyskać słabszym szkłem na większej matrycy. Oba wymienione szkła to ta sama kategoria, z tym że ta STMka będzie lepiej rysowała na matrycy krop x1.6 niz to 9-18 na matrycy krop x2.
    Jest coś takiego jak wielkość piksela i mi wychodzi, że akurat w G80 i 80D ta wielkość piksela będzie taka sama ?, bardzo zbliżona ?
    Oprócz powierzchni matrycy trzeba wziąć pod uwagę upakowanie matrycy - 80D ma 24 MPix, a G80 ma 16 MPix.
    Także ta większa matryca w 80D będzie potrzebowała równie dobrego szkła co mniejsza w G80.

    Edit
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Jeśli w skomplikowanym wnętrzu przymknie obiektyw tak, by mieć (upraszczając) wszystko ostre, będzie potrzebował podbić ISO i to często znacznie. Statyw nie zawsze będzie możliwy do zastosowania i tez nie zawsze przyniesie pożądane efekty, wszystko zależy od wnętrza. Przy podbiciu iso na g80 wyjdzie mu kolorowa sraczka podczas gdy 80d wypluje całkiem przyzwoity obrazek, który po odszumieniu czymś dobrym nie straci zbytnio na szczegółowości. Moim zdaniem bardziej uniwersalne jest lustro, ale nie muscie się z tym zgadzać
    Tylko w G80 nie będzie musiał tak przymykać obiektywu bo z racji mniejszej matrycy GO będzie większa, więc może to się zrekompensuje.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 7.01.17 o 00:52
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #14
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dobra, moja wina, cos źle policzyłam wcześniej. Przepraszam. Teraz policzyłam jeszcze raz i wyszło mi, że gęstość upakowania pikseli na matrycy jest praktycznie taka sama (czyli ich wielkośc też). Czyli w sumie bez znaczenia jeśli chodzi o piksele. Jednak rozdzielczość to nie jedyna własciwość matrycy.

    Na przykład tu:
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...25246379295555

    Widać wyraźne różnice im wyższe ISO jest ustawiane, nawet na niskich wartościach mi sie bardziej podoba obrazek z 80d. Nie mam pojecia na ile taka porównywarka jest miarodajna. Z tych obrazków jednak wynika, że matryca Canona daje lepszy obrazek.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Też sądzę, że ogólnie obrazek będzie lepszy z 80D. Choćby z racji tej większej rozdzielczości, matryca zarejestruje więcej szczegółów, ale obiektyw też musi być w miarę dobry. Wyższe ISO będzie pewnie też lepsze, pomimo podobnego upakowania pikseli, ale nie chce mi się już wnikać w testy.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #16

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Przy podbiciu iso na g80 wyjdzie mu kolorowa sraczka podczas gdy 80d wypluje całkiem przyzwoity obrazek, który po odszumieniu czymś dobrym nie straci zbytnio na szczegółowości.
    Używałaś tych korpusów żeby to autorytatywnie stwierdzić, czy tylko Ci się tak wydaje? Porównanie jakości matryc APS-C z micro 4/3 było wałkowane na różnych forach niezliczoną ilość razy. Jedni twierdzą, że wcale nie ma między nimi dużej różnicy, inni są przeciwnego zdania. Niektórzy robią profesjonalne foty systemem micro 4/3 i nie narzekają. Dużo zależy od jakości matrycy i obiektywu, jednak trzeba jeszcze umieć je wykorzystać, znając ograniczenia sprzętu. Umiejętna obróbka też będzie mieć duże znaczenie dla efektu końcowego.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    kolorowa sraczka vs. przyzwoity obrazek
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...99783737024222

    bierz tani aparat m4/3 i 7-14/2.8

  8. #18
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Haha, zaraz nam się zrobi wąteczek jak o wyzszości kropa nad ff czy tam odwrotnie Nie na tym mi zależy Tak, 80d miałam w dłoniach nie raz i wiem jakie wypuszcza obrazki. G80 nie miałam, fakt, ale jest takie coś jak internet No jasne, że trzeba umieć je wykorzystać, to tak oczywiste, że niewarte wspomnienia. Więcej niż od rozmiaru matrycy zależy też od typu fotek, ich tematu, wielkości sali wystawowej, typu oświetlenia tamże, jakości wydruku, medium, na którym się drukuje i pierdyliarda innych parametrów, o których tu nawet nie wspomniano. Ważne dla jakości zdjęć jest nawet czy fotografujący nie wypił danego dnia zbyt dużo kawy czy może przyciął sobie rano palec drzwiczkami od piekarnika. Lustro jest bardziej uniwersalne i jako wieloletni użytkownik luster wszelkiego rozmiaru, który się dopiero zaopatrzył w mikroaparat i jest nim zachwycony, jako jedyny aparat z przeznaczeniem także do wykorzystania w pracy polecam lustro. Bo daje więcej możliwości.

    Szafir, wrzuciłam link do tej porównywarki wyżej
    Ostatnio edytowane przez alcha ; 7.01.17 o 01:52

  9. #19

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    9.867
    Siła reputacji
    215
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    kolorowa sraczka vs. przyzwoity obrazek
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...99783737024222
    Przypuszczałem, że na wyższych czułościach kaszana będzie w obu aparatach bardzo podobna (tak samo beznadziejna).

  10. #20
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Jak autor wątka czasami fotografuje w ciemnicy, to może niech nie daje się czarować tanim szkłem Canona, tylko bierze Fuji X i jakieś jedno, dwa szkiełka tylko do tego celu.
    Canon ma wciąz najsłabsze matryce na rynku.
    Jeśli nie użyje FF, to nie ma z czego uzyskać przewagi z APSC.

    A o dobre szkło w m43 nietrudno. tak do 75mm.
    Ostatnio edytowane przez apz ; 7.01.17 o 02:00
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.01.14, 17:50
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.09.13, 17:10
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 19:19
  4. Panasonic FZ18 a Olek C4000 lub Canon A610
    By qwerty in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22.10.07, 14:35
  5. Test zdięciowy Canon 350D, Canon 5D i Sony-Erikson 800i :-)
    By jacek2004 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.07.06, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.