Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Potrzebuję teleobiektywu do micro 4/3 i mam pytanie

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria

    Potrzebuję teleobiektywu do micro 4/3 i mam pytanie

    a)Mogę kupić 75-300 ED II za 1800zł z systemu micro 4/3

    b) Ale spojrzałem też na 70-300 z systemu 4/3 i tu mam pytania


    1.Jak z przeniesieniem elektroniki Af ? (lub co ewentualnie potrzebuje żeby to zrobić) pewnie adapter z przeniesieniem AF?



    2.Jak sprawuje się na pełnym przybliżeniu numer b) z tego zestawienia

    3.Jak ze Swiatłem w obu przypadkach i wagą



    dziękuje i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Saboor ; 11.01.17 o 22:20 Powód: Literówka w tytule

  2. #2
    | OlyJedi Awatar POLM
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Okolice Wrocławia
    Posty
    911
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Pytanie pierwsze jakie body - jeśli coś innego niż E-M1 to w szkła tele z systemu 4/3 bym się nie bawił.
    Warto poszukać na forum temat często poruszany - z tańszych długich tele do wyboru jest też Panasonic 100-300 i jest on lepiej oceniany niż Olkowe 75-300 (i jaśniejszy na końcu
    O genialnej 300/4 nie wspominam ze znanego powodu O mniej genialnym Panasonicu 100-400 też nie - z tego samego - choć ciut mniejszego powodu
    OM-D E-M5 (Black) + parę stałek

  3. #3
    | OlyJedi Awatar BootMR
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Posty
    295
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Na szybki AF to nie licz, ale dawał jakoś radę. Dość spore bydlę jest w porównaniu z takim EM10. Myślałem że będzie gorzej.
    Bardziej do mało ruchliwych obiektów.
    Ooo... Mam sygnaturę

  4. #4
    | OlyJedi Awatar tomasziolkowski
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    między Pyrlandią a Cebulandią czyli płd.wielkopolska
    Posty
    96
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Duże 70-300 miałem przez chwilkę. Jakość obrazka (szczególnie na długim końcu) pozostawia, delikatnie mówiąc, wiele do życzenia. Odpuść.
    Tu masz dobrą cenę małego 75-300:
    http://allegro.pl/olympus-m-zuiko-di...662245693.html
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 3.01.17 o 08:38

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    jakość obrazka ze 100-300 i z dużego 70-300 będzie porównywalna.
    Natomiast nie pchałbym się w tej chwili w używane obiektywy dużego systemu.

    Obiektywy są w tej chwili wypakowane elektroniką, a ta jak wiadomo lubi się psuć.
    Oferowane obiektywy zwykle mają przynajmniej kilka lat i nawet patrząc na wpisy na forum - zdarzają się awarię.
    Które poza serwisem firmowym bywają niemożliwe do usunięcia.
    Najstarsze obiektywy- jak np 50-200 bez SWD, nie są już serwisowane.
    Naprawa pozostałych jest zwyczajnie kosztowna. I nie zawsze skuteczna jak w przypadku mojego 12-60.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #6
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Mam Panasika 100-300 i jest to miłe szkiełko, biorąc pod uwage jego cenę i zakres, ale nie mam porównania z innymi z m4/3, więc nie bardzo mam jak pomóc. Natomiast co do używanych szkieł i ich psujności to bym nie przesadzała... popsuć się może wszystko zawsze. Nie wiem jak u Olka, ale szkała Canona kupowane w latach dziewięćdziesiątych działają do dziś i nie wygląda na to, żeby miały sie popsuć. Nie, nie polecam zapinania szkła z dużego systemu do małego, bo gabaryty i waga i adaptery tak dalej, nie po to kupuje się mały aprat, żeby do niego lufę zapinać, tym bardziej jeśli planuje się fotografowanie głównie z ręki. Tak sądzę.

  7. #7
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Mam Panasika 100-300 i jest to miłe szkiełko, biorąc pod uwage... Nie, nie polecam zapinania szkła z dużego systemu do małego, bo gabaryty i waga i adaptery tak dalej, nie po to kupuje się mały aprat, żeby do niego lufę zapinać, tym bardziej jeśli planuje się fotografowanie głównie z ręki.
    Króciutko w systemie i już takie stanowcze sądy... Niby mZD 50-150 /2,8 jest może mniejsze od Zd 50-200? Ma tę nową wieloosiowa stabilizację, to fakt.
    Widziałaś może obrazki z ZD 35-100/2,0, ZD 14-35/2, ZD 90- 250/2,8 czy ZD 150/2 i np. E-M1 mark I .

    Zrozumiem, że takie lufy to nie na piesze wycieczki, ale tych dobrych, prawie manualnych korygowanych świetnie optycznie a nie cyfrowo szkiełek do wszystkich zastosowań bym nie dyskredytował.

    Panasonic 100-300 to słabawe i mocno kontrowersyjne szkiełko, dlatego dotąd go sobie nie kupiłem.
    Jedyną jego zaletę widzę w "lżejszej kategorii" i mniej trzęsącym się "ryjku" od zoomów Olkowych. Dlatego nadal wybieram swoje ZD 50-200, z tym, że ja go mam a nie kupuję od nowa....
    Ostatnio edytowane przez apz ; 4.01.17 o 01:54
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  8. #8
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta


    Panasonic 100-300 to słabawe i mocno kontrowersyjne szkiełko, dlatego dotąd go sobie nie kupiłem.
    .
    złej baletnicy ............
    piszesz o szkłach których cena to naście razy cena panasa ( nawet używki ) warunek konieczny sensownego używania tych szkieł to posiadanie EM 1 czyli najdroższego korpusu w ofercie, może porównaj obiektywy w podobnej cenie !! bo inaczej to pitu pitu
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #9
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    złej baletnicy ............
    Zdecydowanie polecam wieczorne żucie pszczół. Najlepiej macerowanych w ulubionych trunkach. Ranne szkodzi.
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    warunek konieczny sensownego używania tych szkieł to posiadanie EM 1 czyli najdroższego korpusu w ofercie
    Przeczytałbym jego sygnaturę. To jeden post niżej.
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    piszesz o szkłach których cena to naście razy cena panasa ( nawet używki ) (...) może porównaj obiektywy w podobnej cenie !! bo inaczej to pitu pitu
    Tu bym samochwałę trafił inaczej. A gdzie np. Olympus M.Zuiko Digital 300 mm f/4.0 ED IS PRO? A gdzie Voigtlander Nokton 10.5 mm f/0.95? Itd.
    Ostatnio edytowane przez jck ; 4.01.17 o 10:42

  10. #10
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    @apz, no właśnie, nie na piesze wycieczki. Sąd mój oparłam na kategorii kompaktowości małego systemu. Można sobie i Sonnara 180mm f2.8 doczepić do aparatu m4/3, zdjęcia będą super, tylko wtedy on przestaje już być mały i lekki i cięžko nim z ręki focić Kwestia jakości zdjęć to osobna historia. Nie wiem jak inni, ale ja weszłam w ten system ze względu na jego kompaktowość. To pociąga za sobą konieczność pójścia na pewne kompromisy. Ja osobiście nie po to kupuję mały aparat, żeby nosić jeszcze statyw i ciężkie szkła. Patrzę na to inaczej niż Wy chyba. Od wielu lat używam luster i małoobrazkowych i średnioformatowych, więc może dlatego nasze oczekiwania co do systemu są inne

Podobne wątki

  1. Szukam teleobiektywu ogniskowa między 200-300mm.
    By Maciej44 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.05.15, 13:34
  2. Pytanie - potrzebuje porady
    By HUGO in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.05.04, 23:10
  3. Witam. Mam oto takie pytanie. Co ja potrzebuje
    By kolumb in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31.12.03, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.