Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34

Wątek: Potrzebuję teleobiektywu do micro 4/3 i mam pytanie

  1. #31
    | OlyJedi Awatar jck
    Dołączył
    May 2013
    Mieszka w
    u stóp Beskidu Małego
    Posty
    814
    Siła reputacji
    99
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    jednak nie zrozumiałeś
    I powrót do argumentum ad personam. Miast Schopenhauera rozumieć.

  2. #32
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fifsztak Zobacz posta
    a)Mogę kupić 75-300 ED II za 1800zł z systemu micro 4/3

    b) Ale spojrzałem też na 70-300 z systemu 4/3 i tu mam pytania

    1.Jak z przeniesieniem elektroniki Af ? (lub co ewentualnie potrzebuje żeby to zrobić) pewnie adapter z przeniesieniem AF?

    2.Jak sprawuje się na pełnym przybliżeniu numer b) z tego zestawienia

    3.Jak ze Swiatłem w obu przypadkach i wagą
    Generalnie polecałbym kupić odpowiedni teleobiektyw do systemu mikro 4/3, czyli mikro ZD 75-300, ale zdaje się, że sprawdziłeś ceny i chciałbyś pokombinować.

    ZD 70-300 ma swoje gabaryty i wagę. Niemal każdy aparat mikro 4/3 (oprócz E-M1 i ewentualnie E-M5 oraz E-M10 z dodatkowym gripem) z tym obiektyw jest nieco trudniejszy w obsłudze. Dość istotną kwestią jest waga obiektywu. Przy osadzaniu aparatu z tym obiektywem na statywie warto dołączyć stopkę statywową do obiektywu i to obiektyw przymocować do statywu, a nie aparat. Raz, że odciążamy bagnet aparatu od "noszenia" przed sobą dużego obiektywu, a dwa, daje nam to lepsze wyważenie zestawu na statywie i operowanie nim.
    Obiektyw można rzecz jasna podpiąć do aparatów m4/3 przez przejściówki MF-1, 2 i 3. Prędkość AF nie będzie zabójcza, ale da się wycelować i fotografować spokojniejsze motywy, chyba że masz opanowane ostrzenie ręczne (wolny AF to temat dla niektórych nie do przejścia). To ogólnie rzecz biorąc jest opcja dla wytrenowanych zawodników (cierpliwych i przewidujących zachowanie fotografowanego motywu). W końcu AF kiedyś nie było a doskonałe fotografie jakoś powstawały.

    Z kolei wersja mikro tego obiektywu (czyli 75-300) to dla pasjonata fotografii dobre wejście w temat. Obiektyw jest lekki, poręczny i przy krótkim treningu z teleobiektywem tej ogniskowej (odpowiednia postawa) można osiągnąć dobre efekty nawet z ręki, oczywiście przy sprzyjającym świetle. Przy zamocowaniu na statywie lub innym ustabilizowaniu aparatu jest to niemal doskonały zestaw wycieczkowy, bez noszenia kilogramów. AF sprawdza się świetnie, zwłaszcza jeśli użyje się fotografowania w trybie dotykowego AF, czyli wybierania punktu na ekranie podglądu z jednoczesnym wyzwalaniem migawki.

    Inne opcje jakie były proponowane, np. Panasonic 100-300 też wziąłbym pod uwagę. Na początek to równoważna propozycja, a niektórzy twierdzą, że lepsza od mZD 75-300. Jak dla mnie rzecz gustu.

  3. #33

    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    75
    Siła reputacji
    10
    Moja galeria
    Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

  4. #34
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Ja ostatnio byłem w Kenii na safari z obiektywem 75-300 ED II podpiętym pod E-M1 II. Ogólne wrażenia:
    - bardzo poręczny i wygodny;
    - bardzo użyteczny w tego typu wyprawach zakres ogniskowych. Rzadko musiałem zmieniać obiektyw na 12-40 (tylko jak blisko podjechaliśmy do słoni lub żyraf).
    - bardzo szybki autofokus przy wyborze jednego punktu centralnego. Jeżeli wybrałem 5 lub 9 to lubił przejechać cały zakres zanim ustawił ostrość.
    - warto zadbać o dobre ustabilizowanie bo często zdjęcia wychodzą lekko rozmazane (w samochodzie podczas safari nie ma możliwości z korzystania ze statywu).

    Zdjęcia z tej wprawy będę umieszczał w wątku Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma...? obecnie jest tam tylko kilka zrobionych tym obiektywem (nr od 5 do 8 )
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

Podobne wątki

  1. Szukam teleobiektywu ogniskowa między 200-300mm.
    By Maciej44 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19.05.15, 13:34
  2. Pytanie - potrzebuje porady
    By HUGO in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.05.04, 23:10
  3. Witam. Mam oto takie pytanie. Co ja potrzebuje
    By kolumb in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31.12.03, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.