Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: popRAWka 10/2016

  1. #11
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Trza płacić
    W zasadzie tylko za system. Jak ktoś kupił win7/8 uaktualnienie do 10 już darmowe było. Można powiedzieć, że koszt to 300 parę zł. na 10 lat lub dłużej.
    Programów darmowych do zdjęć (i nie tylko) na windows sądzę jest więcej i mz. lepsze. Wspomnę chociażby wtyczki Nick Collections, które kosztowały na początku 500$, a teraz dostępne za darmo. Do RAW darmowych alternatyw również nie brakuje.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11.12.16 o 17:57
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #12
    Rozjemca - Super Mod Zwycięzca popRAWki
    Konto PREMIUM | OlyJedi
    Awatar Saboor
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Markach
    Posty
    17.403
    Siła reputacji
    285
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Trza płacić
    Za "bez" Ło matko Huca!! Gdzie ja żyję?
    |popRAWka: 3|SKARBNIK TWA wątek Moje foty :::: Nie ma prawdziwego szczęścia :::: wątek IR'iotyczne EGZEKUTOR TWA|Zloty: 6|
    wątek kulinaria :::: bez prawdziwych potrzeb :::: wątek tutoriale
    wątek Photoshop :::: <-- Volter --> :::: wątek DITL

  3. #13
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Odmawiam udziału w konkursie z powodów światopoglądowych. Prostowanie fisza uważam za barbarzyństwo, o. Niemniej życzę pozostałym wesołej zabawy.

  4. #14
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Odmawiam udziału w konkursie z powodów światopoglądowych. Prostowanie fisza uważam za barbarzyństwo, o. Niemniej życzę pozostałym wesołej zabawy.
    Takie samo "barbarzyństwo" jak pozbawianie kwiatów koloru, a wzięłaś udział w poprzedniej popRAWce. Tak, ma to być zabawa, a przy okazji czegoś zawsze się uczymy
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #15
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Kolory to inna sprawa. Ja ogólnie nie mam obiekcji większych do grzebaniny rozmaitej (dlatego ogólnie zabawę uważam za bardzo fajną), z dwoma wyjatkami: nie modyfikuję rzeczywistości zastanej w zdjęciach krajobrazowo-dokumentalnych (typu wycinanie krzaków, drutów, jakieś tam wklejanie słoneczek) i nie prostuję fisza. Nie po to jest fisz, żeby go prostowac imho. Ja tego nie robię, innym natomiast nie bronię. Jak ktoś chce to niech się bawi do woli To, że ja czegoś nie lubię i nie robię nie oznacza przecież, że nikt nie może. Każdemu według potrzeb i upodobań, no

  6. #16
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Kolory to inna sprawa.
    Dla mnie (i chyba nie tylko):
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    ...Natura obdarzyła kwiaty kolorami i tego się trzymajmy...
    Cytat Zamieszczone przez Krakman Zobacz posta
    .... Ale to tylko moje, pewnie nieco wypaczone zdanie i tyczy tylko fot kwiatów.
    dokładnie to samo

    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Ja ogólnie nie mam obiekcji większych do grzebaniny rozmaitej (dlatego ogólnie zabawę uważam za bardzo fajną), z dwoma wyjatkami: nie modyfikuję rzeczywistości zastanej w zdjęciach krajobrazowo-dokumentalnych (typu wycinanie krzaków, drutów, jakieś tam wklejanie słoneczek) i nie prostuję fisza. Nie po to jest fisz, żeby go prostowac imho. ...
    To, że fisz, a w konsekwencji właściwie Ty, modyfikuje rzeczywistość zastaną oczywiście Ci nie przeszkadza
    Ja z kolei nie mam żadnych obiekcji przed modyfikacją typu usuwanie przeszkadzajek (typu druty, itp. ), i to robię. Nie uznaję tylko wstawiania elementów z innego zdjęcia, chyba, że tematem zabawy byłby fotomontaż.
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    ...To, że ja czegoś nie lubię i nie robię nie oznacza przecież, że nikt nie może. Każdemu według potrzeb i upodobań, no
    To tego się trzymajmy
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 11.12.16 o 21:02
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #17
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Haha, widzę, że lubisz się droczyć. Ja też. I czasem używam skrótów myślowych Podkreśliłeś nie to co trzeba, kluczowe tam jest, że krajobrazowo-dokumentalnych. No jasne, że fisz modyfikuje, w końcu po to się go używa, żeby powywracać rzeczywistość, uzyskać bardzo konkretny efekt (ja przynajmniej używam fisza, po to, żeby było rybioocznie), ale to nie do celów dokumentalnych (w sensie, że ja nie), do gier i zabaw owszem. Chodziło mi właśnie o usuwanie albo dokładanie jakichś elementów krajobrazu (ale przecież to zgadłeś). Co do przeszkadzajek to nauczyłam się wkomponowywać je tak, żeby nie przeszkadzały. Kiedyś wycinanie "krzaków" nie było takie proste jak teraz :P Zresztą skoro one tam są a ja robię dokument (bo jak robię hulanki-swawole to różnie z tym bywa), to jakoś głupio mi wywalać. Przewody wysokiego napięcia uwielbiam, krzaki mają to do siebie, że i tak rosną gdzie chcą... Zdarza mi się natomiast sprzątać krajobraz Jakieś puszki zebrać, poprosić o przestawienie auta, takie tam No a wracając do usuwania kolorów, to gdzieś tam pisałam w wątku o karpiu, że fotografia czarnobiała to sposób obrazowania bardzo przekłamujący rzeczywistość, tylko że mi to nie przeszkadza. Wiem do czego zmierzasz, chcesz mi wytknąć niekonsekwencję. Ha! Mam Cię! To się od razu przyznam, że jestem niekonsekwentna i będziemy mieć to z głowy. Ale chyba offtopuję, a nie jestem jeszcze pewna jakie tu jest podejście do offtopu, więc zamilknę

  8. #18
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez alcha Zobacz posta
    Kolory to inna sprawa.
    Taaaa
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #19
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Nie uważam tej wymiany zdań za offtop. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że są różne podejścia do tych kwestii. Przyjmuje Twój punkt widzenia, choć mam odmienne zdanie.
    PS.
    Sprzątać krajobraz też mi się zdarza, jak coś przeoczę (czasem nie ma możliwości) nie mam żadnych skrupułów aby usunąć "śmieci" później w programie. Nie robię tego powiedzmy często, ale bywa czasem taka ingerencja
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  10. #20
    Awatar alcha
    Dołączył
    Nov 2016
    Mieszka w
    w podróży
    Posty
    230
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    O to dobrze. A to ja wiem, że są różne I wszystkie są przecież w porządku. Wszystko zależy od okoliczności i przeznaczenia zdjęć. Ja fisza nie prostuję nigdy i kiedy go używam to chcę, żeby zdjęcia były jak najbardziej fiszowe jak się da, do prostych, porządnych, dokumentujących zdjęć mam szkła rektalinearne. Jeśli ktoś jednak woli fisza prostować (co jest dla mnie niezrozumiałe nieco, no ale nie wszystko muszę rozumieć) i i tak stracić pół kadru, to przecież jego sprawa

Podobne wątki

  1. Wyniki popRAWka 8/2016
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 9.12.16, 23:39
  2. popRAWka 9/2016
    By And.N in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 1.12.16, 17:37
  3. popRAWka 6/2016
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 18.10.16, 12:58
  4. popRAWka 5/2016
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 20.08.16, 20:33
  5. popRAWka 4/2016
    By Saboor in forum Konkurs popRAWka
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 31.05.16, 19:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.