Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Jakie naleśniki polecacie... czyli który zoomik?

  1. #1
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria

    Question Jakie naleśniki polecacie... czyli który zoomik?

    witajcie
    Jaki standardowy zoom typu pancake polecacie? Zależy mi na optyce w szczególności, w następnej kolejności na AF i głośności.

    1. Panasonic 12-32mm f/3.5-5.6 ASPH MEGA OIS LUMIX G VARIO
    2. Panasonic 14-42mm ƒ/3.5-5.6 ASPH POWER OIS LUMIX G X VARIO PZ
    3. Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ


    Będzie używany z Olympusem em10 póki co, ale kto wie ile jeszcze, bo nie wiem na jakie body zmienię za jakiś czas


    1. Czy ktoś z Was jest w stanie porównać ostrość optyki i szybkość ostrzenia tych szkiełek? Na ten moment najciekawiej wygląda 12-32mm bo ma i 12mm i OIS, a jakie Wasze obserwacje?
    2. Czy korpus jednej firmy koryguje niedoskonałości szkła drugiej, czy lepiej niestety nadal kupić docelowej firmy?
    3. Czy obiektyw stałoogniskowy Panasonic 14mm f/2,5 jest optycznie wybitnie lepszy od ww. czy może jednak jeśli nie zależy nam na świetle tak bardzo to odpuścić raczej?

    Dzięki, Iwo.
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    29
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    "Jakie naleśniki polecacie..." zdecydowanie ze szpinakiem i serem feta ;druga opcja szpinak + suszone pomidory; a tak poważniej to polecam stronę i właściwe subforum na dprewiev (oraz imaging-resource.com) , gdzie znaleźć można setki opini i zdjęć w każdym temacie(fotograficznym) ; jak uczy doświadczenie, tutaj sporo dyskutantów sprzęt Olympusa(i MFT) zna z reklam; ja (po lekturze ) zamierzam kupić 12-32, chociaż brak MF trochę mnie wstrzymuje;

  3. #3
    | OlyJedi Awatar LuiN
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    341
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie 12-32. Sądziłem, że będzie to kit do natychmiastowej wymiany, tymczasem potrafi naprawdę wiele pomimo swoich ekstremalnie małych gabarytów (obrazek daje lepszy niż Zuiko 12-50). Spośród w/w jest przy okazji najszerszy, co prywatnie bardzo lubię.
    E-M5 | E-M5 Mark II | EM-1 Mark II
    7-14 F2.8 | 25 F1.2 | 45 F1.2 | 45 F1.8 | 60 F2.8

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Mike017
    Dołączył
    Feb 2014
    Mieszka w
    Ełk / Płock
    Posty
    334
    Siła reputacji
    65
    Moja galeria
    miałem olka 14-42 EZ, i niezadowolony byłem z jakości ( ostrości ) zdjęć, był z tym wielokrotnie problem, po lekturze w sieci ( i tu ) wybrałem panasonica 12-32, jakość zdjęć widocznie lepsza i przede wszystkim powtarzalna, choć wygląd zewnętrzny ustępuje olkowi a ostatnio nawet dojrzałem że wycierają się napisy na obiektywie, ale ponieważ jakość zdjęć jest na pierwszym miejscu polecam od siebie tego właśnie panasonica, na plus również dla mnie jest ręczna obsługa zooma, szybsza i nie pożera prądu

    P. S.
    a i jak już kiedyś wspomniałem na forum, pasuje automatyczny dekielek od olka do panasa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P7230026 (2).JPG
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	437,9 KB
ID:	185254
    Ostatnio edytowane przez Mike017 ; 30.11.16 o 00:31

  5. #5
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Z naleśników miałem 17/2,8, 14/2,5 i 20,1,7. 20 fajne szkiełko i obrazek najbardziej mi leżał, 14/2,5 znalazł nowego nabywce, malutkie i szybkie szkiełko , aberujące trochę pod słońce, 17 nie przypadło mi do gustu.
    Obecnie najchętniej korzystam w tym zakresie z Samyanga 12/2 mm i Lumixa 15/1,7.

    A wracając do równoległego wątka tutaj, tak ze szpinakiem i dobrym serem są smakowite, chociaż nie na temat.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    zarówno w przypadku 14-42 PZ od Panasonica oraz 14-42 EZ od Olympusa czytałem o sporym rozrzucie jakościowym pomiędzy egzemplarzami. Nie wiem, czy to kwestia silnika, składanych tubusów czy czegoś innego. Odnośnie 12-32 też raz natknąłem się na ten problem czytając jedną z recenzji w sieci, ale ten maluch wygląda chyba zdecydowanie najlepiej spośród małych zoomów. Jakość obrazu nieco wyższa niż u 14-42, do tego szerszy kąt. Gdybym miał się teraz decydować to chyba sprawdziłbym właśnie to szkiełko.

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Miałem tego 14-42 EZ do testów i jego ostrość była... hmm... niezbyt imponująca.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Gdyby naleśniki były doskonałe jakościowo, to kto by kupował pełnowymiarowe? A szpinak jest fuj!
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Doskonałe być nie muszą, ale większość nowoczesnych naleśników jest przynajmniej przyzwoita.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    fret
    no właśnie, tylko ja miałem 14-42EZ i jakościowo był porównywalny do Olka 14-42 w I wersji, 14-42 i 14-45 od Panasa. Różnice między nimi niby jakieś są, ale szkoda oka, żeby je rozróżniać. Inna sprawa to rozrzut jakościowy, nie chciałbym trafić na taką sztukę jak epicure

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 9.08.13, 19:35
  2. Jakie obiektywy do E-P3 polecacie?
    By c1amak in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30.05.12, 20:39
  3. Jakie filmy polecacie i za co?
    By grizz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 4.01.10, 23:29
  4. zamiennik Li-10B, jakie polecacie?
    By Szybol in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19.10.05, 17:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.