Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Tryb Super FP w E-M5 Mark I - pomocy!!

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria

    Tryb Super FP w E-M5 Mark I - pomocy!!

    Witam serdecznie,

    Czy udało się komuś zmusić E-M5 Mark I (lub inny aparat Olympus m43) do synchronizacji z niesystemowymi lampami na krótkich czasach? Jeżeli tak to proszę o radę jak to zrobić - w tej kwestii jestem totalnym "lajkonikiem"

    Mam lampę błyskową Genesis Gear Reporter 360 i radiowy wyzwalacz/odbiornik Quantuum Quadralite Navigator X (do Nikona, bo nie udało mi się znaleźć dedykowanego do Olympusa, a nie potrzebuję TTL). Próbowałem też z wyzwalaczem Yongnuo YN-622N.
    Wg opisu ww lampy: W trybie HSS możliwa jest synchronizacja lamp nawet dla bardzo krótkich czasów, wynoszących 1/8000 s! Aby skorzystać z tej funkcji niezbędny jest wyzwalacz Quadralite Navigator X.

    Czy potrzebny jest inny wyzwalacz pomimo tego, że Quantuum Quadralite Navigator X jest dedykowany to tej lampy? A może wystarczy tylko odpowiednio ustawić aparat?
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    O ile dobrze pamiętam, to dla HSS aparat musi widzieć lampę i się z nią komunikować. Jak masz niesystemowy wyzwalacz, to tej komunikacji nie ma.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Lampa za pomocą tego wyzwalacza bez problemu wyzwala błysk. Do czasów 1/250 nie ma problemu.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Ale to tylko sygnał do lampy do wyzwolenia jest przesyłany. Działa nawet z kilkudziesięcioletnimi wynalazkami (o ile napięcie nie zabije ) Komunikowania nie ma. Aparat nie wie, że mam lampę z HSS.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dzięki, już rozumiem. Czyli szukać wyzwalacza dedykowanego Olympusowi? Czy coś możecie polecić?
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  6. #6
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Nie wiadomo czy nie ma błędów w tłumaczeniu, albo czy lampa obsługuje takie funkcje we wszystkich systemach, bo już zdarzyło mi się, ze lampki Meike czy Voking mają "cuda wianki" w opisie, a działa to np. tylko w systemie Nikona,....ale w opisie dla Olympusa tez jest taka funkcja opisana. Powinien to wiedzieć dystrybutor, ale rożnie z tym bywa. Ta lampa to "wynalazek" który mało kto zna zapewne.

    Problem błysku "super FP" polega na tym, ze błysk zaczyna si od początku otwierania migawki i kończy się po jej zamknięciu, a nie jak w zwykłej synchronizacji, błyska dopiero gdy migawka jest całkowicie otwarta (stąd ograniczenie do 1/160-1/250 przy normalnych migawkach szczelinowych - dla krótszych czasów nie ma już fazy otwarcia całej migawki, przesuwa się tylko wąska szczelina nad matryca). Czyli musi być odpowiednia informacja dla elektroniki aparatu. O ile pamiętam, (mam FL-600, ale FP nie używałem , ostatnio robiłem to na sony) , tryb FP włącza się na lampie a nie w aparacie. Jak urządzenie od Nikona ma się dogadać z Olympusem? Ma też chyba inne styki?

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dzięki za wyjaśnienia, jestem już nieco mądrzejszy
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2016
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    40
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    A nie masz jakiejś systemowej HSS aby wyzwolić tego genesisa przez fotocelę?

    https://www.youtube.com/watch?v=LjOK2FK0Izs

    Odrazu wspomnę, że nie próbowałem takiego patentu na body olympusa - szperam coś ostatnio odnośnie fotografii studyjnej i takie coś wpadło mi w oko swego czasu
    Coś o mnie
    OMD EM5mkII +60mm f2.8 macro + 75mm f1.8 + 12-40mm f2.8 + 40-150mm f2.8 + MC-14 +Nissin i40 + Peak Design the Everyday Messager Bag

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Dzięki za to rozwiązanie, wygląda bardzo obiecująca. Mam lampę systemową jednak bez obsługi Super FP więc tego nie sprawdzę ale rozwiązanie może przydać się innym.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Mam lampę błyskową Genesis Gear Reporter 360 i radiowy wyzwalacz/odbiornik Quantuum Quadralite Navigator X...
    Wg opisu ww lampy: W trybie HSS możliwa jest synchronizacja lamp nawet dla bardzo krótkich czasów, wynoszących 1/8000 s! Aby skorzystać z tej funkcji niezbędny jest wyzwalacz Quadralite Navigator X
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    ...dla HSS aparat musi widzieć lampę i się z nią komunikować.
    Lampa Reporter nie komunikuje się z żadnym aparatem - ma tylko jeden styk (podobnie jak lampa pierścieniowa Quantuum'a).
    Za to ten wyzwalacz to taki ciekawy wynalazek, co "oszukuje" aparat - i dzięki temu HSS działa
    Ale żeby działało - to wyzwalacz oczywiście musi być dedykowany pod konkretny system - do Olympusa niestety taki nie istnieje.


    Cytat Zamieszczone przez denver47 Zobacz posta
    A nie masz jakiejś systemowej HSS aby wyzwolić tego genesisa przez fotocelę?
    https://www.youtube.com/watch?v=LjOK2FK0Izs
    Odrazu wspomnę, że nie próbowałem takiego patentu na body olympusa
    Swego czasu wyzwalałem w ten sposób lampę studyjną za pomocą olympusowej 600'ki... oczywiście w HSS

Podobne wątki

  1. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.