Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Affinity for Windows

  1. #31
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    ...Rozwijałem zakładki, widziałem wszystkie opcje ale nie mogłem znaleźć np. wyostrzania (i nadal nie mogę) chyba że w obróbce RAW nie ma takiej opcji.
    Jest taka opcja, nazywa się Unsharp Mask (Maska wyostrzająca) i jest w zakładce DETAIL AND GEOMETRY-ADVANCED.
    Unsharp Mask jest bardziej rozbudowanym narzędziem do wyostrzania. Masz kontrolę nad parametrami, co, jak mocno ma być wyostrzone. Warto się z Unsharp Mask zaznajomić.

    Cytat Zamieszczone przez T.M Zobacz posta
    Tak czy inaczej, DxO jest dla mnie za drogi, stąd moje zainteresowanie Affinity, szczególnie, że kilka osób go chwaliło.
    DxO Optics Pro 9 jest za darmo obecnie, link Ci podałem wcześniej, chyba, że ta wersja nie obsługuje Twojego aparatu.
    Bardzo możliwe, że Affinity ma większe możliwości i efekt uzyskany w tym programie będzie lepszy niż w DxO (tak na przykładzie tego tu pliku .ORF zamieszczonego i obróbki easy_rider), tylko jak pisałem u mnie na win7 64bit program nie chciał działać. Trochę dziwne, że producent nie udostępnia triala 30-dniowego.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.01.17 o 21:44
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  2. #32

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Jest taka opcja, nazywa się Unsharp Mask (Maska wyostrzająca) i jest w zakładce DETAIL AND GEOMETRY-ADVANCED.
    Unsharp Mask jest bardziej rozbudowanym narzędziem do wyostrzania. Masz kontrolę nad parametrami, co, jak mocno ma być wyostrzone. Warto się z Unsharp Mask zaznajomić.
    Próbowałem tym narzędziem poprawić zdjęcie, jednak nie było widać efektu (włączone porównywanie dwóch zdjęć). Ale to może wina zdjęcia - zbyt duży brak ostrości. Prędkość super w porównaniu do OV3, gdzie też jest takie same narzędzie zwane "wyostrzenie".
    Co ciekawe, w OV3 jest jeszcze jeden suwak "ostrość i rozmycie", który działa szybko i dosyć dobrze. Również on nie poprawił ostrości na tym zdjęciu.



    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    DxO Optics Pro 9 jest za darmo obecnie, link Ci podałem wcześniej, chyba, że ta wersja nie obsługuje Twojego aparatu.
    Bardzo możliwe, że Affinity ma większe możliwości i efekt uzyskany w tym programie będzie lepszy niż w DxO (tak na przykładzie tego tu pliku .ORF zamieszczonego i obróbki easy_rider), tylko jak pisałem u mnie na win7 64bit program nie chciał działać. Trochę dziwne, że producent nie udostępnia triala 30-dniowego.
    Ponownie ściągnąłem DxO pro 9 ale dalej to wersja 30-dniowa, po tym czasie jak czytam na każdym zdjęciu dostanę znak wodny free. Chyba, że aktywuję to znak zniknie, muszę podać kod aktywacyjny, który - jeśli nie mam to muszę kupić. Czy ja coś źle robię, czy u Was też tak jest?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DxO 9 info start.PNG
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	36,9 KB
ID:	187149

  3. #33
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Robisz coś źle. Ściągając z tego linka co Ci wcześniej podawałem (i nie tylko ja) powinieneś dostać kod aktywacyjny na adres meilowy, który trzeba tam podać. Przy aktywacji wpisujesz ten numer i będziesz miał pełną wersję.
    PS.
    Czasem takie informacje trafiają na poczcie do spamu i trzeba też przejrzeć.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 29.01.17 o 22:33
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    tu masz wskazówki jak postępować:
    http://m.benchmark.pl/aktualnosci/dx...tor-zdjec.html
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  5. #35

    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Gorzów nad Przemszą
    Posty
    304
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    Już jest! Dostałem kod - wystarczyło wpisać w formularzu - zawód: bezrobotny lub emeryt a nie jak wcześniej prezes Zlitowali się i przysłali kod aktywacyjny.
    Dzięki za pomoc.

  6. #36
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    @easy_rider , mam pytanie odnośnie programu Afinity. To było moje pierwsze zetknięcie z programem i miałem duże problemy w "nawigacji". Po wczytaniu pliku RAW jest się w module Develop Persona. Obrabiam tam (w wywoływarce) zdjęcie. Powiedzmy rezultat mnie już zadowala i chciałbym je wyeksportować do formatu JPG i teraz, zgadza się, że nie ma takiej możliwości ? Trzeba przejść do modułu/panelu Photo Persona aby wyeksportować/zapisać zdjęcie do wybranego formatu? Co mnie też zdziwiło to to, że po ponownym wczytaniu tego samego RAW-a program nie zapamiętał ustawień suwaków i wszystko było wyzerowane. Obróbkę musiałem robić od początku. Co należy zrobić aby program zapamiętał ustawienia (w panelu Develop) obrabianego wcześniej RAW-a, gdzieś to trzeba zapisać i jak ? Nie sądzę aby program tego nie umożliwiał.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  7. #37
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Wciśnij flatren czyli spłaszczenie obrazu....

  8. #38
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Wciśnij flatren czyli spłaszczenie obrazu....
    Czy to jest odpowiedź na:
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Co należy zrobić aby program zapamiętał ustawienia (w panelu Develop) obrabianego wcześniej RAW-a, gdzieś to trzeba zapisać i jak ?
    i drugie, gdzie znajduje się flatren ?
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #39
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar easy_rider
    Dołączył
    Jan 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.193
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Niesety nie ma możliwości zapisać zdjęcia bezpośrednio z Develop Persona.
    Nie ma to większego znaczenia gdy obrabia się jedno zdjęcie - gorzej gdy ma się otwartych więcej zdjęć częściowo obrobionych... ja w takiej sytuacji po prostu wyłączam monitor.
    Komputer sam uśnie kiedy zechce - a po wybudzeniu wszystko zostaje przywrócone...

    Afinity należy traktować raczej jak Photoshop'a z ACR'em, a nie Lightroom'a.
    Główną obróbkę przeprowadza się w Photo Persona - warto też korzystać z funkcji Snapshot, zapamiętując ważniejsze punkty swojej pracy.
    Po ponownym otwarciu RAW'a zaczynamy obróbkę od początku - to logiczne - żeby kontynuować pracę trzeba otworzyć wcześniej zapisaną wersję zdjęcia (w natywnym formacie programu).
    Mamy wtedy wszystkie warstwy itp... Snapshot'y też

    Niestety program nie zapamiętuje nie tylko ustawień suwaków, ale również filtrów, pędzli, i innych narzędzi - to istotna wada - może należałoby ją zgłosić producentowi...
    Jak wygram konkurs to do nich napiszę - większa szansa, że wysłuchają głosu laureata konkursu
    A póki co moje zdjęcie konkursowe przekroczyło wielkość 1GB

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Wciśnij flatren czyli spłaszczenie obrazu....
    Ale że niby po co?
    Wtedy zniszczysz wszystkie etapy obróbki - zostanie tylko ostatnia wersja zdjęcia...

    Flatern nie ma w Develop - jest dopiero w Photo Persona...

  10. #40
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez easy_rider Zobacz posta
    ...Afinity należy traktować raczej jak Photoshop'a z ACR'em, a nie Lightroom'a. ...
    Też do tego wniosku doszedłem. Tylko tak nie do końca jeśli chodzi o ten ACR. W Photoshop (i Photoshop Elements). W momencie przejścia z ACR do "zwykłej edycji" program zapisuje automatycznie (w tym samym katalogu co RAW) malutki plik (kilka, kilkanaście KB.) z rozszerzeniem .xmp. W tym pliku są zapisane ustawienia suwaków w module ACR jakie były na koniec obróbki. Także jak otworzy sie ten sam RAW co wcześniej był już w ACR, automatycznie wchodzą ustawienia jakie były ostatnio. Także w każdej chwili moge przerwać tam obróbkę, wyłączyć komputer aby później do niej wrócić. W Lightroom oczywiście są też o wiele większe możliwości, ale nie porównujmy do LR bo Affinity to nie jest taka typowa wywoływarka RAW.
    Ten brak eksportu z Develop to już powiedzmy mniej istotne, ale niezapamiętywanie suwaków w Develop to jednak spora wada (jak dla mnie). Pewnie dlatego, że przyzwyczaiłem się większość obróbki robić w RAW-ie.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 15.11.17 o 23:00
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.